Niechce zapalić i przerywa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cyrixus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 20, 2006 14:41
Lokalizacja: Suwalki

Niechce zapalić i przerywa

Post autor: cyrixus » pt gru 29, 2006 12:28

Witam mam Golfine MK3 z silnikiem ABU 1,6 bęzyna. Mam następujący problem. Kiedyś golfik palił od przekręcenia kluczyka nawet w temp. -36 stopni, natomiast teraz nie pali. Tzn. pali ale trzeba kilka razy zakrecić silnikiem i dodawać gazu (tak za trzecią prubą odpala). W czasie jazdy czasami zaczyna szarpać i po wrzuceniu na luz i dodaniu gazu przestaje i jedzie dalej normalnie. Czasem potrafi zgasnąć. Dodaje że wymieniłem pompe paliwa, filtr paliwa, olej, filt oleju, przewody wysokiego napięcia, płyn w chłodnicy, silniczek krokowy, filtr powietrza. Kosztowało mnie to dużo. I nie mam pojęcia co dalej może być. Świece były wymieniane kilka miesięcy wcześniej. Proszę o pomoc bo już rece załamuje i nie mam pojęcia co może jemu dolegać.



Awatar użytkownika
taifoon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: taifoon » pt gru 29, 2006 12:32

a w jakim stanie jest akumulator??



sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » pt gru 29, 2006 12:40

a sprawdziłeś świece? bo moga już być zużyte,lub kable wn.też moze pompa paliwa ci nawalać trzeba po sprawdzać.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt gru 29, 2006 12:40

cyrixus pisze:pali ale trzeba kilka razy zakrecić silnikiem i
jest na to sposób aby sprawdzić czy dochodzi paliwo, powinien za 1 razem zagadac wtedy odkręć świece i sprawdz czy świece sa mokre jeżeli suche to znasz odpowiedz mozliwość jest taka że to może układ zapłonowy szwankuje tzn cewka ,czujnik halla w aparacie zapłonowym raczej są to objawy nie domagania układu zapłonowego



sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » pt gru 29, 2006 12:43

sprawdz czy nie dostaje lewego powietrza .



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 29, 2006 12:50

cyrixus pisze: Dodaje że wymieniłem pompe paliwa, filtr paliwa, olej, filt oleju, przewody wysokiego napięcia, płyn w chłodnicy, silniczek krokowy, filtr powietrza.
Po co to wymieniałaś??????? BYły jakieś przesłanki ku temu?
Sprawdzałeś czujnik halla i ustawienie zapłonu?
Podpinałeś do kompa?

[ Dodano: Pią Gru 29, 2006 11:51 ]
sp1808 pisze:sprawdz czy nie dostaje lewego powietrza
dokładnie to podstawka pod zespołem wtryskowym


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pt gru 29, 2006 13:01

zobacz tez czy nie masz luzu na palcu i czy nie jest nadpalony sprawdz tez kopolke i wycysc styki w nie
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

cyrixus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 20, 2006 14:41
Lokalizacja: Suwalki

Post autor: cyrixus » pt gru 29, 2006 13:37

Adamtd pisze:
cyrixus pisze: Dodaje że wymieniłem pompe paliwa, filtr paliwa, olej, filt oleju, przewody wysokiego napięcia, płyn w chłodnicy, silniczek krokowy, filtr powietrza.
Po co to wymieniałaś??????? BYły jakieś przesłanki ku temu?
Sprawdzałeś czujnik halla i ustawienie zapłonu?
Podpinałeś do kompa?

[ Dodano: Pią Gru 29, 2006 11:51 ]
sp1808 pisze:sprawdz czy nie dostaje lewego powietrza
dokładnie to podstawka pod zespołem wtryskowym
Historja awarji jest długa poprostu padła pompa paliwa, a dokładniej sie zużyły szczotki pompy. Przed wymiana była tragedja wogóle nie palił. Wymiana dużo pomogła.
Był podpinany do kompa ale nic nie wykazało.
Silnik krokowy wymieniłem sam bo miał takie objawy ze na luzie i przy przyciskaniu sprzegła gasł. Wyczytałem to na forum i pomogło.
A jak sprawdzić ten czujnik Hala??
I gdzie on sie znajduje??

[ Dodano: 29 Gru 2006 12:51 ]
Jeszcze chciał bym dodać że pompę paliwa wymieniał mi taki osiedlowy mechanik. Byłem przy wymianie, no i widziałem że jakoś mu to nie zabardzo szło. Pompa siedzi w zbiorniku zamontowana w takim plastikowym koszu. Czy jest to możliwe że pompa poprostu jakoś wypadła z mocowania koszai sobie tam jakoś leży. Czy przy takiej opcji mogły by być takie objawy ????



Awatar użytkownika
Krzycho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:53
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Krzycho82 » pt gru 29, 2006 15:56

Hej, mi sprawdzali Halla w Golfie przed wczoraj.
Koleś podpina wtyczkę do kompa, drugą do gofra ( kolo zapalarki) i parę kabelków do silnika.
Zapala silnik i patrzy jakie błędy wyskakują. Jeśli czujnik Halla jest padnięty to wykaże.
Robi wydruk i kasuje za diagnozę. hehe
P.s mi od razu wymienili na nowy (150zł + 100 robocizna) z tym, ze do aparatu Boscha... i był straszny problem żeby w ogóle to usrojstwo dostać. Dwa dni po hurtowniach jeździli.
P.s. podstawę mono-wtrysku też wymieniłem w swoim 1.4... była dziurawa przez co był strasznym mułem nawet jak na 1.4 hehe


Pozdrowionka

Fairplay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 29, 2006 04:12
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Fairplay » pt gru 29, 2006 16:09

Czujnika halla nie da sie zmierzyc jakims przyrzadem, jedynie mozna sprawdzic dziala czy nie . niestety trzeba uszkodzic izolacje srodkowego kabelka oznaczonego 0 .wyprowadzic
dodatkowy kabelek z tego srodkowego i krotko dotykac na mase silnika ,w tym czasie powinien byc kluczyk w stacyjce przekrecony na stan gdy wszyskie kontrolki sie pala.
wyjmij kabel wysokiego napiecia ktory idzie z cewki z kopulki zbliz do silnika okolo 2-5 mm
i nie trzymaj kabla w rekach jakos zawies w powietrzu (bo sie zdziwisz 28tys Volt) i teraz
jezeli przypomocy tego dodatkowego kabelka masz iskre a przy kreceniu rozrusznikem nie ,tzn czujnik Halla padl (mam ten sam problem )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości