klekocze jak by był na rope

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

klekocze jak by był na rope

Post autor: cylinder » czw gru 28, 2006 14:23

Mam golfa IV 1.4 16V 2000r Kupiłem go 2 miesiace temu ma 140.000 km przebiegu.Przy odpalanu zimnego silnika autko dość głośno klekocze, po kliku minutach ustępuje, ale nadal słychać delikatne klekotanie motoru. Niedługo czeka mnie wymiana oleju w silniku. Poprzedni właściciel uzywał oleju MOBILE1 5W-50.Pozatym na wymienionym filtrze powietrza zauważyłem niewielką ilość oleju. Moje pytanie to czy przy takim przebiegu nie powinno się zmienić oleju "na olej o innych właściwościach" , i czy ta niewielka ilość olej w filtrze to normalne, czy coś niedobrego dzieje sie z moim autkiem. :goof:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw gru 28, 2006 15:34

To że dochodzi z silnika małe klekotanie to w tej akurat jednostce nic nowego. Te silniki tak już mają. Jedne więcej, drugie trochę mniej, ale klekoczą. Nie przejmuj się tym. Jeśli autko nie bierze oleju to przy nim na razie pozostań i obserwuj. Ja mam podobny przebieg do Twojego i zbliża się właśnie pora wymiany i zalewam żadnym innym jak też tylko MOBIL 1 full syntetyk a od wymiany do wymiany żadnych dolewek.



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » czw gru 28, 2006 15:41

tak jak mowi kiss, klekotanie to nic strasznego... ja w moim 1,6 tez mam na poczatku to klekotanie... ale trwa to najwyzej 30 sekund... no ale jednak mam przejechane tylko 47 tys... a jezeli chodzi o olej to narazie zalewaj tym samym co zalewales do tej pory... chociaz ja bym polecal Castrola :)


SPRZEDAM NOWE SPREZYNY EIBACH PRO KIT DO GOLFA MK4 (SILNIK 1,4 i 1.6) ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959499498

Sprzedam dywniki welurowe czarne ORI VW ze stoperami -> info PW

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » czw gru 28, 2006 15:47

Jeżeli macie hydrauliczne popychace zaworów z samoczynną regulacją luzów to takie klekotanie przy odpalaniu po dłuższym postoju jest rzeczą normalną. Odgłos ten powinien cichnąć nawet dopiero po kilku minutach. Jesli cały czas słychać to klekotanie to zanaczy, że popychace do wymiany.
Ale piszecie , że odgłos cichnie wiec znaczy, że wszystko ok i tak musi być.



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » czw gru 28, 2006 16:00

no wlasnie Jerzas, dokladniue tak jak mowisz :)


SPRZEDAM NOWE SPREZYNY EIBACH PRO KIT DO GOLFA MK4 (SILNIK 1,4 i 1.6) ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959499498

Sprzedam dywniki welurowe czarne ORI VW ze stoperami -> info PW

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » czw gru 28, 2006 19:16

Dzieki wielkie uspokoiliscie mnie Panowie.
Sprawdzam olej dość czesto i nie widze zadnych ubytków.
A mam jeszcze jeden problem. Przy zapalaniu silnika, gdy jest zimny, zaraz gdy zaskoczy słychac taki dziwny chałas który trwa kilka sekund, wydaje mi sie ze to z rozrusznika strasznie mnie to denerwuje chociaż pojawia sie tylko gdy jest zimny. Można temu jakoś poradzić



krzysiek.domini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 18, 2005 12:05
Lokalizacja: koszalin

Post autor: krzysiek.domini » czw gru 28, 2006 22:13

witam - ja miałem w swoim gofrze też klekotanie jakby w dieslu. klekotało na zimnym, trochę mniej po rozgrzaniu i :blush: skończylo się szlifem



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw gru 28, 2006 23:38

Jak odpalam swojego to też przez chwilę czuję się jak w dieslu:D



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » pt gru 29, 2006 00:57

dokładnie te 1.4 16V tak mają z tym klekotem jak są zimne ale jak już chwilkę pochodzi to już nawet silnika nie słychac :) kiedys miałem audi B4 avant 2.0 i był dokładnie taki sam dzwięk przy zapalaniu i tez ustawał po chwili, mechanik u którego go serwisowałem tez mówił ze tak ma być bo się muszą popychacze zaworów ustawić na początku i nie da sie tego zniwelować w tym silniku.



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » pt gru 29, 2006 10:36

w moim mk2 1.3 na wielopunktowym wtrysku też tak czasem klekocze po zapaleniu szczególnie na zimnie, mechanicy i forumowicze zgodnie powiedzieli że to popychacze zaworów-jeżeli klekocze przez chwilę, lub do rozgrzania silnika to niema sie podobno co przejmować, jeżeli długo sie utrzymuje to wymiana popychaczy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości