Jazda na gazie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz0512

Jazda na gazie

Post autor: mariusz0512 » pn lut 21, 2005 09:54

Niedawno założyłem LPG w moim golfie III 1.8 GT 1996. Mam pytanie odnośnie benzynki. Rano jak go odpale ile powinien pochodzić na benzynie zanim go przełącze na gaz. Czy za każdym gdy przerwa jest dłuższa (2 godz) powinien pochodzić na benzynie do rozgrzania silnika szczególnie w taką pogodę jak teraz. Dzięki za posty.



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pn lut 21, 2005 10:02

Powinien to nie to samo co musi.
Ja w swoim golfie 1.8 zawsze odpalałem na bęzynie, a potem przełączałem na gaz.
Za kazdym razem.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn lut 21, 2005 10:45

Zobacz jaki ci się będzie na gazie zachowywał, jeśli przy zimnym silniku nie szarpie, itp. to przełanczaj na gaz od razu jak odpalisz silnik, a jak postoi godzinę lub dwie to odpalaj na gazie, ale znów sprawdż czy nie ma problemów. Furkę sam wyczujesz jak trochę pojeżdzisz na gazie.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lut 21, 2005 10:56

Możesz założyć sterownik, który sam przełączy z benzyny na gaz gdy silnik złapie 30 stopni. O takie coś popytaj sie u gazownika, który ci zagazował fure.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » pn lut 21, 2005 14:06

Z tego co sie orientuje Taz ma racje .Automatyczny sterownik do przełączania z benzyny na gaz jest zdrowy dla silnika.Ja mam gaz i odpalam zawsze na benzynce i zaraz przelaczam na gaz



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » pn lut 21, 2005 18:01

Cytat z instrukcji obsługi mojej instalacji gazowej gen II " Ważną rzeczą aby instalacja gazowa dobrze funkcjonowała, należy przełaczac na gaz dopiero gdy silnik osiągnie temperature 30 stopnic C." czyli jak mniej wiecej ci wskazówka od temperatury ruszy się z miejsca do góry.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn lut 21, 2005 18:55

Latem to można odpalać na bezynce i od razu na gaz.

Zimą lepiej żeby pochodził trochę bo jak będzie niska temp. to może zamarznąć gaz w parowniku.


Obrazek

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

Zalozylem

Post autor: tomileszek » pn lut 21, 2005 19:33

Zalozylem u siebie instalacje sekwencyjna i zawsze odpala mi na benzynie.Jak jest zimny to musza byc spelnione 3 warunki:
- temperatura silnika 40 stopni
- obroty silnika powyzej 1500
- 25 sekund od odpalenia
Jak silnik jest cieply to tylko dwa:
- 25 sekund musi pochodzic na benzolu
- obroty powyzej 1500
Jak jest zimny to przejezdzam okolo 3 km i mi sie przelacza (teraz jak jest zimno) ale mam chyba cos jeszcze z termostatem wiec teraz robie okolo 5 km zanim sie przelaczy (nie zawsze, niekiedy normalnie zaleznie od temp. otoczenia)


Dude wher's your car?

piotr

Re: Jazda na gazie

Post autor: piotr » pn lut 21, 2005 20:05

JA MAM 1,6 MK2 I LATEM CAŁY CZAS ŚMIGAM NA GAZIE TYLKO ZIMĄ PALE NA BENZYNIE BO OILE SIE NIE MYLE TO PONIZEJ 10 STOPNI GAZ ZAMARZA W KOLEKTORZE NAWET GAZOWNICY Z SERWISU MUWIĄ ZE WSZYSCY TAK ROBIĄ I NIE GRA TO ROLI TYLKO ZE MAM DBAĆ O JAKOŚĆ GAZU WIEM ZE TO NIEŁATWE ALE ODRADZAJĄ MAŁYCH STACYJEK Z TANIM LPG JA NABIJAM NA SZELU I JEST OK BO NIEMA TYLE WOSKU I SYFU W KOLEKTORZE :pub:



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » pn lut 21, 2005 20:08

Ja jak jeszcze jeździłem gazociągiem to od razu przełączałem na gaz. Po to go zakładałem zeby benzyny po 3,70 za litr nie kupować.



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

wg

Post autor: tomileszek » pn lut 21, 2005 21:53

wedlug mnie lepiej niech troche dluzej pochodzi na benzynie i uzyska wlasciwa cieplote itp. i strace te 40 gr na benzyna niz mam silnik niszczyc z oszczednosci troche benzyny.chce jezdzic nim jak najdluzej wiec trzeba o niego dbac


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » pn lut 21, 2005 22:37

Warto od czasu do czasu przejechać jakiś kawłek na benzynie , jak zakładałem LPG gazownik poradził mi tak 600 km na LPG 100 km na benzynie i dalej taki obieg.



Awatar użytkownika
McKozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:21
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Post autor: McKozi » wt lut 22, 2005 00:33

jesli niema mrozow to morzesz przelaczyc od razu a wlasciwie sam sie powinien przelaczyc powinien miec pelen automat przegaowka i praca na gazie a jesli sa jakies wieksze mrozy to niech pochodzi na benzynie szybciej sie zagrzeje

powodzenia


Golf II Fire&Ice 1,8 RP

Awatar użytkownika
McKozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:21
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: Jazda na gazie

Post autor: McKozi » wt lut 22, 2005 00:38

piotr pisze:JA MAM 1,6 MK2 I LATEM CAŁY CZAS ŚMIGAM NA GAZIE TYLKO ZIMĄ PALE NA BENZYNIE BO OILE SIE NIE MYLE TO PONIZEJ 10 STOPNI GAZ ZAMARZA W KOLEKTORZE NAWET GAZOWNICY Z SERWISU MUWIĄ ZE WSZYSCY TAK ROBIĄ I NIE GRA TO ROLI TYLKO ZE MAM DBAĆ O JAKOŚĆ GAZU WIEM ZE TO NIEŁATWE ALE ODRADZAJĄ MAŁYCH STACYJEK Z TANIM LPG JA NABIJAM NA SZELU I JEST OK BO NIEMA TYLE WOSKU I SYFU W KOLEKTORZE :pub:
Gaz to nie lody a chodzi o to ze gdy plyn chlodniczy ma np -15 a ty odpalisz auto na gazie to rozprzerzany gaz w reduktorz bedzie dodatkowo schladzal caly uklad chlodzenia a jesli bedzie barzdo zimno to jest morzliwosc zamarzniecia reduktora i autko zgasnie a przy tym bedzie smierdzec gazem


Golf II Fire&Ice 1,8 RP

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości