Jaki siłownik do centralnego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki siłownik do centralnego?

Post autor: adamo122 » ndz lut 20, 2005 23:47

witam wszystkich
mam zamiar kupić i samodzielnie założyć centralny zamek, z tego co sie orientuje to zadna filozofia (alarm z wyjsciem na central juz mam )
są na allegro i na giełdzie zestawy po ok 90 zł na cztery drzwi, z siłownikami 4 kg - nie wiem własnie czy to nie za mało (pewnie i tak mają po 3 kg albo mniej) , ponoć lepiej założyć polskie siłowniki z udzwigiem 9 kg, ktoś to juz przerabiał? warto zaoszczędzic i kupić te tanie czy lepiej odrazu te lepsze (droższe) bo tamte sie nie sprawdzą
autko mk3, zamki chodza dość lekko
:bigok:
z góry dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pn lut 21, 2005 01:18

kup zwykłe 3kg
9kg pogną ci drzwi :)


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pn lut 21, 2005 08:38

ale to napewno bedzie chodzic nawet przy -10 stopniach ? moze lepiej odrazu zainwestować w lepsze? (tzn wolałbym nie ale nie chce po miesiącu uzywania tych tańszych stwierdzic, ze popełniłem błąd kupując je , i ponownie wywalać kase na te lepsze :-) )



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn lut 21, 2005 10:39

3 kg wystarczy dla siłownika



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lut 21, 2005 10:58

Ja mam siłowniki 2,5 kilograma, nie chca chodzić dopiero przy - 25 stopniach, a 9kg do dobre są do drzwi bez klamek.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pn lut 21, 2005 13:19

ok wielkie dzieki , znalazłem taki zestawik na 4 drzwi za 69.99 :-) , o sile 4,5 kg więc powinno wystarczyć (u mnie nad morzem -25 stopni juz dawno dawno nie było :-) )
mam tylko 2 drzwi więc spróbuje do bagażnika zamontować jeden i jeden na zapas sobie zostawic,
ktoś wie czy łatwo w bagażniku zamontować coś takiego?



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pn lut 21, 2005 22:15

Jak masz trochę smykałki (a masz skoro się za to bierzesz) bez problemu wsadzisz. Założyłem u siebie poprzez bloczek , siłownik jest z prawej strony pod szybą i linką z tworzywa pociąga za cięgno. Sterowanie ma z alarmu i niezależnie przyciskiem.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pn lut 21, 2005 23:08

a trzeba otworki wiercic? bo mam zamiar to pod blokiem robić i nie wiem czy wiartarka bedzie potrzebna? (bo do drzwi czyba nie jest)
wydaje mi sie , ze wystarczy sterowanie z alarmu do bagażnika, po co jeszcze przyciskiem robiłes?



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt lut 22, 2005 00:00

ja wykożystałem istniejące w blachach drzwi i klapy.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 22, 2005 00:17

ja tez mam nadzieje , ze obejdzie sie bez dodatkowego wiercenia (chyba nwet jestem o tym przekonany) , tylko co z tym dodatkowym przyciskiem? przydaje sie czy to tylko taki bajer?
rozumiem, ze masz mozliwośc otwierania alarmem i kluczykiem ( a dodatkowo jeszcze ten przycisk )
:-)



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt lut 22, 2005 00:23

kluczyk u mnie jest do paliwa i stacyjki, w drzwiach i w klapie nie działa. Kufer otwieram z zewnątrz pilotem z alarmu a jak jestem w kabinie przyciskiem. Ten sam przycisk otwiera drzwi (siłowniki które się automatycznie zamykają po przekręceniu stacyjki (niebawem po ruszeniu autem jak w mesiach)).


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 22, 2005 10:01

AEM pisze:kluczyk u mnie jest do paliwa i stacyjki, w drzwiach i w klapie nie działa. Kufer otwieram z zewnątrz pilotem z alarmu a jak jestem w kabinie przyciskiem. Ten sam przycisk otwiera drzwi (siłowniki które się automatycznie zamykają po przekręceniu stacyjki (niebawem po ruszeniu autem jak w mesiach)).
no to bajer :bajer:
ja nie zamierzam takich przeróbek aż robić, tzn powiem szczerze , ze nie wiem nawet jak miałbym tego dokonać , chciałbym poprostu normaly central który można zamykac i otwierać pilotem i kluczykiem :grin:

jak najbardziej podziwiam twoje urządzenie :pub:
ale i tak mam pewne wątpliwości (nie przejmój sie ja juz tak mam :-) )
nadal uwazam , ze ten przycisk nie jest za bardzo potrzebny bo jeśli podchodzisz do auta i chcesz tylko coś z bagażnika wyjąć to otwierasz pilotem i jest ok , a jeśli nawet w trasie czy w mieście bedziesz chciał coś włożyć czy wyciągnąć z bagażnika to i tak ty czy pasażer musicie wysiąść z auta a co za tym idzie otworzyć drzwi , a jeśli otwierasz drzwi to central otwiera wszystko czyli bagażnik tez (tak przynajmniej podejrzewam) :rotfl: nie przejmuj sie co do moich zastrzeżeń :grin: , bo moze jestem poprostu troche :kac:
:pub:



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » wt lut 22, 2005 10:28

Absolutnie central na siłownikach dokładanych nie jest podłączony do otwierania klapy gdyż otwarcie klapy fizycznie zwalnia zaczepy czyli wg twojego toku rozumowania o podłączeniu wysiadający pasażer automatycznie by otwarł klapę bagażnika a kto ją zamknie? Poza tym przerobiłem instalkę aby pasażer otwierał tylko swoje drzwi a nie całe auto. W moim aucie klapa jest całkowicie niezależna od centrala a otwieranie z pilota alarmu odbywa się odzielną funkcją. Dlatego też wewnątrz mam dodatkowy przycisk trzypozycyjny i nim w jedną str. otwieram klapę kufra a w drugą wszyskie drzwi jeśli jest taka potrzeba oczywiście przy pracującym silniku - po zgaszeniu central automatycznie otwiera kpl. włączonych siłowników - mam odłączane tylne siłowniki jeśli w danym momencie nikt z tyłu nie jedzie.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 22, 2005 15:46

AEM :pub: juz teraz wszystko rozumiem
klape masz całkowicie niezależną od centrala (myślałem ze jest inaczej)
i przerobiona inastalka( myślałem ze otworzenie jednych drzwi powoduje to ze central otwiera wszystko, bo tylko z takim czymś sie spotkałem )

i chyba w mk2 jest troszke inaczej niz w mk3 jeśli chodzi o bagażnik, albo mi sie wydaje , ja mam zamiar zamontować w taki sposób , ze bedzie mi otwierał drzwi i bagażnik , bo w bagażniku mam normalną wkładke jak w drzwiach, ale oczywiście to nie bedzie oznaczało ze bagażnik bedzie całkowicie otwarty bo zeby go otworzyć to jeszcze trzeba wcisnąć tą plastykową rączke (także bedzie otwarty tak jak drzwi - otwarty ale bez pociągnięcia klamki sie nie otworzy :-) troche to zagmatwane
no ale jak bede wychodził z auta , to jednym przyciskiem załącze alarm i zamkne wszystkie zamki włącznie z bagażnikiem :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 312 gości