Ogrzewanie przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: pushkin77 » wt gru 26, 2006 23:56

Witam
od kilku dni noszę się z zamiarem stworzenia czegoś w rodzaju ogrzewania przedniej szyby... zimy wprawdzie jeszcze nie ma ale juz przymrozki się pojawiają co skutkuje rano skrobaniem szyby.... całość chcę "wbudować" w tunel nawiewu powietrza, podłączyć do 2/3 kanału alarmu co zapewni mi zdalne uruchomienie ogrzewania... część elektroniczną - sterowanie mam w zasadzie opracowaną, problemem jest tylko spirala ogrzewająca powietrze.... i tu liczę na Wasze pomysły.... z czego stworzyć element grzejny??? Temat może nie jest tak pasjonujący jak tuning silnika etc etc myśłę jednak że wielu forumowiczom może się spodobać....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 27, 2006 00:01

pushkin77 pisze:zdalne uruchomienie ogrzewania
czy dobrze rozumiem że chcesz to włączać z pilota, bez odpalania silnika? Wiesz ile taka spirala będzie pobierała prądu i jak wpłynie na aku podczas mrozu kiedy silnik będzie wyłączony?
Spirale możesz zrobić z drutu oporowego, chociaż nie widziałem jeszcze takich motywów na 12V i nie wiem czy to pyknie.
Pozdrawiam



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » śr gru 27, 2006 00:07

Qto pisze:chcesz to włączać z pilota, bez odpalania silnika?
dokładnie... po skończonej jezdzie ustawiam nawiew powietrza na szybe... rano odpalam ogrzewanie z pilota co skutkuje włączeniem "spirali" i wentylatora na 1 biegu... działa to 5 minut po czym wyłącza się.... myślałem nad wstawieniem zarówki 100 W - dosyć mocno sie grzeje.... o aku narazie sie nie martwię bo właśnie wsadziłem nowy....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 27, 2006 00:12

pushkin77 pisze:o aku narazie sie nie martwię bo właśnie wsadziłem nowy....
nowy czy stary nie podoła takiemu urządzeniu przy mrozie...
kumpel do różnych dziwnych opcji ma drugi aku w bagażniku, wstawił mocniejszy alternator, podczas jazdy ładują się obydwa a na postoju używany jest tylko ten z bagażnika (nie do wszystkiego, tylko do audio, neonów, przetwornicy...)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr gru 27, 2006 08:26

pushkin77, pomysł wydaje mi się kiepski. Mój patent na zamarzniętą szybę to odpalenie auta, nawiew na szybę na max, po kilku minutach lód jest dość miękki i można go dość łatwo skrobać.100W to niewiele jeśli będzi to "napędzane" powietzrem. Ford stosuje ogrzewanie szyby, ale jest to coś podobnego jak w tylnych.IMO-gra nie warta swieczki.A grzałka w układzie nawiewu może coś spaprać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości