Za duze spalanie na trasie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fialson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 26, 2006 22:25
Lokalizacja: gdańsk

Za duze spalanie na trasie?

Post autor: fialson1 » wt gru 26, 2006 22:43

CZeść wszystkim jestem pierwszy raz na tym forum, chociaż obserwuje i czytam porady od dawna.
: Mam pytanko do zorientowanych:golf mk 4 alh 90KM:
zastanawia mnie spalanie które pomimo usilnych starań nie schodzi poniżej 6.7 l na 100kmw trasie bez większych zmian poruszam się z jakieś 90- 130 km/h . dynamika silnika ok , pali na dotyk , nie kopci, itd. Może taka charakterystyka tego silnika , choć z łezką w oku czytam o spalaniu 5l/100km... Poradzćie może wystarczy "przerobić" go na 115 km? :grin: SŁYSZAŁEM ŻE SPALANIE SPADA.
Ostatnio zmieniony pn mar 12, 2007 11:27 przez fialson1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » śr gru 27, 2006 00:59

ojciec ma w octavii ALH i splalanie trasa 4,5-5,5, miasto 6-7max przy dynamicznej jezdzie !!!


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » śr gru 27, 2006 01:22

Ja też mam ten silnik i spalanie też mam w takich granicach. Niedawno założyłem power boxa teraz mam 114KM i 240Nm spalanie się trochę zmniejszyło. Przedtem często dawałem gaz do podłogi bo trochę mulasty ten silnik był teraz nie mam takiej potrzeby bo różnica w przyspieszaniu jest niesamowita. Wydaję mi się że spalanie spadło właśnie dzięki temu. Z tego co rozmawiałem z właścicielem v-tech'u wiem, że jak będziesz wykorzystywał dodatkową moc to spalanie nie zmniejszy się a nawet może nieznacznie wzrosnąć i w tym przypadku robienie chipa bez zmiany setupu auta (np. wtryski i turbina od mocniejszej wersji) jest gorszym rozwiązaniem od power boxa gdyż i tak nie wykorzystasz możliwości jakie ma ten silnik.



Awatar użytkownika
radom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:52
Lokalizacja: Wa-wa/Cz-wa
Kontakt:

Post autor: radom » śr gru 27, 2006 09:39

średnie spalanie z trasy u mnie w ALH to 6.2l/100 czasami dochodzi do 6.6
a z boxami daj sobie spokoj, jednego juz mialem i nigdy wiecej...


[url=http://www.webhostingtalk.pl/]Wszystko o hostingu[/url]

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » śr gru 27, 2006 12:25

U mnie jest trochę inaczej, mój golfik to kombi z automatyczną skrzynią i oponami 195/65/16 M+S. Jazda po mieście delikatna - ~8 litrów, dynamiczna ~10 litrów. Jazda na trasie spokojna ~6 litrów a dynamiczna ~8 litrów. Niżej zejść nie udało się. Wg. forum diagtronika po wymianie wtrysków z AGRa zuzycie paliwa spada.


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » śr gru 27, 2006 19:15

radom pisze:z boxami daj sobie spokoj, jednego juz mialem i nigdy wiecej...
możesz rozwinąć ten temat? Może miałeś jakiegoś z allegro za 200 zł bo ja jestem zadowolony



Awatar użytkownika
radom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:52
Lokalizacja: Wa-wa/Cz-wa
Kontakt:

Post autor: radom » śr gru 27, 2006 20:01

pasio pisze:
radom pisze:z boxami daj sobie spokoj, jednego juz mialem i nigdy wiecej...
możesz rozwinąć ten temat? Może miałeś jakiegoś z allegro za 200 zł bo ja jestem zadowolony
juz pisalem o tym w innym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=713139#713139
jak ktos jest chetny to moge go oddac za flaszke bo lezy w garazu i sie kurzy


[url=http://www.webhostingtalk.pl/]Wszystko o hostingu[/url]

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pt sty 19, 2007 14:44

też mam silniczek ALH (90KM) równiez boli mnie spalanie.
Przy spokojnej jeździe - bez zyłowania ale i nie za dynamicznej - spalanie w mieście wychodzi mi 8,5-9 literków. Wydaje mi sie że to strasznie duzo.
Helmuty w książkach podają ok. 6,5 i nie chce mi sie wierzyć żeby az tak se mogli pomylić (o 2,5l)
Nie wiem co może być tego przyczyna ? jak możecie to pomożcie.
Wyczytałem że moge mieć zapchany jakiś przewód powrotny od pompy czy coś takiego ( gdzie go szukać?) Może są jeszcze jakieś inne przyczyny.
Nie zrzucam tego na temperature otoczenia bo pogoda prawie wiosenna - i strach pomysleć co by było przy mrozach.
Poza tym jak zdążyłem juz popytac w klekotach nie powinno być aż tak dużej rozbiezności - latem spalał ponad 7, ( teraz wymieniłem rozrząd)a w trasie pali ok. 5.5
A tak wogole to mój poprzedni MK II 1,3 na pełnym wtrysku gazu spalal mi w mieście 9,5 więc to chyba niezbyt normalne aby dieselek tak chlał


Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » pt sty 19, 2007 15:09

ten silnik ALH ma wtryski o jakims minimalnym przekroju, dlatego pomopa musi sie dusic i daje wiecej paliwka.
Podobno wymiana tych wtryskiwaczy na wersje z np. AGR, w któym srednica otworu wtyrskowego jest wieksza, duzo daje. pompa wtedy sie mniej meczy i dawkowanie jest bardziej precyzyjne.
albo się mylę. ja u siebie stawiam na automat, w zwiazku z czym mam duze spalanie. ale z tego co widze, to wy w manualu macie dokladnie takie same jak ja. wiec cos jest nie halo z tym. poszukajcie na forum diagtronika, ew. zadzwoncie do mastersa do wawy, albo do diagtronika.


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: sPALANIE MK4 ALH

Post autor: Radion » sob sty 20, 2007 16:27

fialson1 pisze:Może taka charakterystyka tego silnika , choć z łezką w oku czytam o spalaniu 5l/100km
Ja też mam ALH kombi i u mnie według wskazań z MFA spalanie po mieście jak przyduszę to wychodzi 8,3l/100km, jak jadę spokojnie to 6,5-7l/100km. W trasie jak jechałem sam, bez obciążenia prędkością 90-100km/h palił 4,8l/100km, jak jechało 5 osób, to nie schodził poniżej 5,1l/100km. Też mam wrażenie że mógłby palić trochę mniej, zwłaszcza to spalanie po mieście...



Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » ndz mar 11, 2007 22:08

Generalnie to ALH to jedna wielka porażka. Mój palił 5,5 butowany na trasie a miasto max 7,5 w mrozy (6-6,5 latem). Po zmianie rozrządu coś klękło i teraz pali 6,5 po trasie a w mieście 9. Zrobione już zostało w nim wszystko co można było poprawić i przyczyna dalej jest nieznana. Logi na vagu są ok, błędów brak, przepławka, turbo, n75 też ok a silnik żre. Poczytałem trochę na forum i: ludzie nigdy więcej ALH...

[ Dodano: Nie Mar 11, 2007 21:18 ]
Może tym razem admin się spisze i przeniesie ten wątek do części forum o tdi...

[ Dodano: Nie Mar 11, 2007 21:19 ]
A skoro książka pisze o małym spalaniu a w praktyce jest inaczej, znaczy to tylko, że w tych silnikach klęka coś o czym nikt nie ma pojęcia. I dlatego z dala od nich. ODRADZAM!


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
caddy24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 16, 2009 13:40
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: caddy24 » czw kwie 02, 2009 10:57

ja mam ten silnik w caddym mk2 i szczerze mowiac to nie wiem jak wy to robicie ze wam tyle pali...u mnie jeszcze sie nie udalo zeby spalil wiecej niz 9l w miescie w zime w trasie jak mu sie uda spalic 7 przy jezdzie w stylu gaz-hamulec to juz max.
Na zuzycie paliwa ma duzy wplyw masa samochodu i sie koledzy nie dziwcie ze wam passek pali 10 w miescie jak jezdzicie na krotkich odcinkach



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » czw kwie 02, 2009 14:34

suavomer pisze:Poczytałem trochę na forum i: ludzie nigdy więcej ALH...
ja wszystko poskładałem do kupy co poczytałem i moim zdaniem - choć nie wiem dlaczego - nie potrafie tego wyjasnic to wina wtrysków - nic innego mi nie wychodzi (choć to i tak dalej czarodziejstwo


Obrazek

kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » czw kwie 02, 2009 14:51

Jak zatankowałem go Alh 90ps to przejechalem autostrada 1000km bez zapalonej rezerwy zostało w baku 8-9l ropki. Nie wiem skąd to spalanie ja mam takie w mieście jak wy na trasie


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 401 gości