Jak wymontować skrzynie w Golfiku 1.6d

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Jak wymontować skrzynie w Golfiku 1.6d

Post autor: Gwizdek1982 » wt gru 26, 2006 15:33

Witam !
Prosiłbym o opis jak wmiare szybko i sprawnie wymontować skrzynie w golfie bo musze wymienic uszczelniacz gdyż się moczy :(,i ja usunąc luzy na półosiach ?, z góry wielkie dzięki za pomoc :).



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » wt gru 26, 2006 15:45

poodpinać cięgna biegó, linka sprzęgła, trzeba odkrecić rozrusznik, śruby łączące silnik ze skrzynią i blaszki osłaniające koło zamachowe, odkręcic półosie i mocowanie skrzyni do karoserii... chyba wszystko choć może o czymś zapomniałem

ale radziłbym wyjąć cały silnik ze skrzynią...... ale to tylko moja propozycja
pozdrawiam:)

a o jakich luzach piszesz? coś dokładniej?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt gru 26, 2006 18:56

luckash pisze:ale radziłbym wyjąć cały silnik ze skrzynią...... ale to tylko moja propozycja
nie no bez jaj :) !! :)
Gwizdek1982 najmniej roboty to odkręcić wszystkie śruby imbusowe od przegubów
wewnątrznych ale musisz mieć naprawdę dobre klucze, żeby to nawet poźniej przykręcić !!
później popuszasz linki (sprzegła, i te od biegów od wajchy) albo je demontujesz ze skrzyni,
rozrusznik tez będzie przeszkadzał, więc go tez odkreć tylko wczęsniej odkręć akumulator
albo chociaz jedną klemę, później popuszczasz śruby łączące z silnikiem i stukasz
deczko w skrzynię, ale jakimś gumowym młotkiem lub bardzo delikatnie przecinaczkiem,
jak sie rozejdzie od silnika to popuszcza wszystkie śruby albo je odkręcasz wszystkie
i ruszasz skrzynią a druga osoba najlepiej na kanale jak Ci będzie pomagać, da sie
i wszystko prawie od góry ale naprawdę ciężko bez kanału, zobaczysz to nie jest aż tak trudne ... :bigok:

[ Dodano: Wto Gru 26, 2006 17:59 ]
Gwizdek1982 pisze: usunąc luzy na półosiach
a gdzie te luzy, może masz śruby nie dokręcone te od wewnętrznych przegubów (imbusowe)
albo tą jedną co jest na osi i co trzyma tarczę na środku (ona chyba jest na klucz nr 30) ... :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

axxxr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 12:47
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: axxxr » pt sty 26, 2007 12:43

RobertP pisze:
luckash pisze:ale radziłbym wyjąć cały silnik ze skrzynią...... ale to tylko moja propozycja
nie no bez jaj :) !! :)
Gwizdek1982 najmniej roboty to odkręcić wszystkie śruby imbusowe od przegubów
wewnątrznych ale musisz mieć naprawdę dobre klucze, żeby to nawet poźniej przykręcić !!
później popuszasz linki (sprzegła, i te od biegów od wajchy) albo je demontujesz ze skrzyni,
rozrusznik tez będzie przeszkadzał, więc go tez odkreć tylko wczęsniej odkręć akumulator
albo chociaz jedną klemę, później popuszczasz śruby łączące z silnikiem i stukasz
deczko w skrzynię, ale jakimś gumowym młotkiem lub bardzo delikatnie przecinaczkiem,
jak sie rozejdzie od silnika to popuszcza wszystkie śruby albo je odkręcasz wszystkie
i ruszasz skrzynią a druga osoba najlepiej na kanale jak Ci będzie pomagać, da sie
i wszystko prawie od góry ale naprawdę ciężko bez kanału, zobaczysz to nie jest aż tak trudne ... :bigok:

Zgadza się ale jeżeli śruby przy wewnętrznych przegubach są oryginalne to nie są imbusy tylko 12 kątne gwiazdki (torxy) i potraktowanie je zwykłym imbusem może zniszczyć śruby.

[ Dodano: 26 Sty 2007 11:44 ]
Zgadza się ale jeżeli śruby przy wewnętrznych przegubach są oryginalne to nie są imbusy tylko 12 kątne gwiazdki (torxy) i potraktowanie je zwykłym imbusem może zniszczyć śruby.


GOLF EN U B ER AL LES

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt sty 26, 2007 12:51

axxxr pisze:Zgadza się ale jeżeli śruby przy wewnętrznych przegubach są oryginalne to nie są imbusy tylko 12 kątne gwiazdki (torxy) i potraktowanie je zwykłym imbusem może zniszczyć śruby.
dokładnie to miałem na myśli, tam są te gwiazdki ale na serio do tego trzeba mieć mocne
i dobrej jakośći klucze a tym bardziej że trzeba to bardzo mocno później skręcić i najlepiej
jeszcze na klej do gwintów Loctite :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Gwizdek1982 » pt sty 26, 2007 23:30

oki wielkie dzieki za pomoc :) bende sie stosował do podanej instrukcji ale poczekam z tym juz na cieplejsze dni :)



G-T-D
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 16, 2008 13:22
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: G-T-D » czw maja 07, 2009 21:00

a tam sie nie da bez kanału :bajer: wystarczy solidny podest, sam byłem zmuszony sie tak pofatygowac bo cena u mechanika mnie przeraziła, a tak naprawdę to troche metodyki i zestaw dobrych kluczy wystarczy, a co do tych śrubek inbusowych to czasem lepiej sciagnąc dwa wachacze i tez wystarczy, ale o tym to sie dowiedziałem po fakcie ;]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości