Jaki Akumlator?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Jaki Akumlator?

Post autor: Konrad-MK3 » ndz gru 24, 2006 17:36

Czy do mojego Golfika III 1.8 będzie wystarczający akumulator 50 Ah 4200A ?? co prawda niema go wymienionego na naklejce na akumulatorze ale są inne większe auta ..

Pomóżcie dobrać coś lepszego jeśli ten jest zły ..

ps. Mam teraz taki jak napisałem wyżej tyko strasznie wymęczony .. prawie na padnięciu ale jeszcze mnie nie zawiódł .. nawet nie zwalnia rozrusznik ..


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz gru 24, 2006 18:17

50Ah wystarczy. Z lepszych aku polecam Centre Futura.


=-Pinhead-=

acti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 13, 2006 16:46
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: acti » ndz gru 24, 2006 21:35

50 Ah jest optymalny dla tego silnika.
Polecam CENTRĘ Standard jesli chcesz, tak jak ja obsługiwać akumulator :wink:



Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » pn gru 25, 2006 02:26

co masz na myśli pisząc "obsługiwać" ??

O ile się orientuję to tek który mam jest bezobsługowy ...


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn gru 25, 2006 02:36

Ja do Golfów 1.4-1.8 proponuje Centre 50. Szczegónie polecam te o dużym prądzie rozruchowym. Do auta trzeba brac taki aku jaki jest w stanie doładować jego alternator. Wiec jesli ten ładuje w zakresie 40-70 to najodpowiedniejszy będzie 50.



Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » pn gru 25, 2006 03:29

no czyli mam dobry aku .. a myślałem że będzie za słaby ..

Skoro rozwiązałem problem pojemności i mocy aku to powiedzcie mi jeszcze co z ładowaniem .. aku ma 50 Ah a mój prostownik ma pożliwości na 35(chyba) i na 60 - co w takiej sytuacji mam zrobić? jak ładowac żeby go nie zepsuć .. ?


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn gru 25, 2006 03:41

wiesz zasada jest taka że jak masz sprawny układ ładowania w samochodzie - alternator akumulatora nie trzeba ładować. A jeśli juz nie będzie chcial kręcić po dobrych 3-4latach to trzeba go wymienić a nie ładowac.



Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » pn gru 25, 2006 03:51

no niby racja .. lae co jeśli bym musiał ładować .. (teoretycznie) ... ?


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 25, 2006 07:37

Konrad-MK3, do silnika 1.8 wystarczy 50Ah i duży prąd rozruchowy. 55Ah też może być. Jeśli chodzi o to czy alternator doładuje, to zależy jak długie odvinki pokonujesz.Jeśli jest to :rozruch, 5km, postój kilka godz, rozruch, to ŻADEN AKU nie będzie doładowany. Jeśli pokonujesz długie odcinki to aku 62Ah bedzie doładowany.
Ładowanie z prostownika : zasada jest tak , że ładujemy tzw. prądem 10-cio godzinnym. Czyli prąd ladowania to 1/10 pojemnści przez 10 godzin. Jeśli aku jest mocno rozładowany to początkowo prąd ten będzie dość duży, i będzie malał w miarę doładowania. Ładując prostownikiem koniecznie odkręć korki i nie podchodź z ogniem.Podczas ładowania wydziela się wodór, który może wybuchnąć.Podczas ładowania aku. "gazuje". Możesz od czasu do czasu bardzo delikatnie przechylić aku kilkakrotnie aby jak najwięcej wodoru się wydostało.Po zakończeniu zostaw go na pewien czas z otwartymi korkami.Następnie powycieraj (będzie lekko mokry) i załóż.



Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » wt gru 26, 2006 02:01

wszystko fajnie - dzięki za info - tylko dalej nie wiem co z tym prostownikiem ..


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt gru 26, 2006 02:08

daj na 35 najwyzej bedzie ci sie dluzej ladowal(nawet lepiej),jesli dasz na 60 tez nic nie bedzie ale to nie jest najlepsze dla aku.60 mozesz uzywac do krutkiego doladowywania czego niepolecam.z drugiej strony jesli dasz na 35 a akumulator na poczatku moze potrzebowac nawet ok 6A to prostownik nie wydoli,wiec moze na poczatek daj na 60 po pol godzinie na 35.niewiadomo jaki to prostownik taki co daje tyle co aku potrzebuje czy taki co na stale daje np.3.5A lub 6A



Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » wt gru 26, 2006 02:26

- ładowania szybkiego nie stosuję - bo po takim ładowaniu można zajechać tym autem ale tylko po nowy akumulator .. :P

- a mój prostownik daje tyle prądu ile potrzebuje i w miarę ładowania daje mniej aż do zera prawie ..


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt gru 26, 2006 04:17

Konrad-MK3 pisze:wszystko fajnie - dzięki za info - tylko dalej nie wiem co z tym prostownikiem
tutaj napisałem jak należy ladować aku:
Ładowanie z prostownika : zasada jest tak , że ładujemy tzw. prądem 10-cio godzinnym. Czyli prąd ladowania to 1/10 pojemnści przez 10 godzin. Jeśli aku jest mocno rozładowany to początkowo prąd ten będzie dość duży, i będzie malał w miarę doładowania. Ładując prostownikiem koniecznie odkręć korki i nie podchodź z ogniem.Podczas ładowania wydziela się wodór, który może wybuchnąć.Podczas ładowania aku. "gazuje". Możesz od czasu do czasu bardzo delikatnie przechylić aku kilkakrotnie aby jak najwięcej wodoru się
wydostało.Po zakończeniu zostaw go na pewien czas z otwartymi korkami.Następnie powycieraj (będzie lekko mokry) i załóż.
_________________
Wartości które podałeś oznaczają, że prostownik może ładować akumulatory w takim przedziale pojemności. Jeśli dasz 60 nic się nie stanie. Aku tak czy owak "weźmie" yle prądu ile będzie potrzebował. Jeśli masz amperomierz to możesz go włączyć szeregowo między aku a prostownik.Zobaczysz jaki jest prąd ładowania.Być może maszz amperomierz w prostowniku, ale tego nie wiem.



Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » wt gru 26, 2006 11:19

mam amperomierz w prostowniku .. ale na nim jest taki przełącznik (nie pokrętło) że można wybrać TYLKO albo 35 albo 60 Ah .. gdyby było pokrętło to bym nie pytał bo bym ustawił w połowie i było by wszystko ok...


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 363 gości