Wycieraczki - nie działa mi czasówka i pierwszy bieg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bourn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Wycieraczki - nie działa mi czasówka i pierwszy bieg

Post autor: bourn » sob gru 23, 2006 15:03

Nie działa mi czasówka i pierwszy bieg ale mam drugi bieg wycieraczek i spryskiwacz. Po wyłączeniu drugiego biegu wycieraczka nie wraca tylko zostaje w tym miejscu gdzie wyłączę. Tylna wycieradczka i spryskiwacz działa. Co może być tego przyczyną?
Jedynie przyczyna jaka przychodzi mi do głowy, to może to, że wymyłem auto karcherem i może gdzieś zalało.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » sob gru 23, 2006 17:07

Prawdopodobnie padl Ci przekaznik wycieraczek.Znajduje sie on w skrzynce bezpiecznikowej i ma nr 99.Pozycz od kogos na podmiane i wszystko bedzie jasne. :bigok:



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » sob gru 23, 2006 19:09

gopiter pisze:Prawdopodobnie padl Ci przekaznik wycieraczek.Znajduje sie on w skrzynce bezpiecznikowej i ma nr 99.Pozycz od kogos na podmiane i wszystko bedzie jasne. :bigok:
Przekaźnik może mieć numer 19 albo 99 :chytry:
Druga opcja to uszkodzone manetki - ale najpierw spróbuj przełożyć przekaźnik od znajomego -tak, jak radzi kolega gopiter. Możesz włożyć 19 zamiast 99 i odwrotnie - te przekaźniki różnią się tylko opcją programowania czasu (jeden ma, drugi nie ma).


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » sob gru 23, 2006 19:42

Fakt!Zapomnialem ze moze byc jeszcze 19 (bez mozliwosci programowania) :wink:



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » sob gru 23, 2006 21:33

Ja stawiam na silniczek.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob gru 23, 2006 21:50

Nie na temat ale potrzebuje pilnej pomocy, moge dodawac tylko odpowiedzi do postów ale nie moge dzisiaj nadać nowego tematu pojawia się napis Nie określono prefixu lub podprefixu. piszę tu bo nie mam innego wyjścia, próbowałem na innym kompie i dalej to samo. :grrr:



bourn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: bourn » sob gru 23, 2006 22:15

Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie, była to wina przekaźnika nr 99 - wypiąłem, wpiąłem mocno i wystarczyło. :bigok:



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz gru 24, 2006 00:32

bourn pisze:Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie, była to wina przekaźnika nr 99 - wypiąłem, wpiąłem mocno i wystarczyło. :bigok:
No to jeszcze jedna podpowiedź, która moze Ci się przydać: jeśli któryś z użytkowników (w tym wypadku kolega gopiter) pomógł Ci rozwiązac problem, możesz go nagrodzić naciskając Obrazek pod jego postem. To taka mała nagroda za poświęcony czas i pomoc.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Samael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:30
Lokalizacja: się bierze światlo w lodówce?

Post autor: Samael » ndz gru 24, 2006 14:56

Witam wszystkich
Mam problem. W moim mk2 wycieraczki przestaly po wylaczeniu wracac do polozenia "0" tzn. zatrzymaja sie w tym miejscu gdzie je wylacze.
Na poczatku wszytko bylo w porzadku czasami zatrzymywaly sie gdzie trzeba czasami nie a teraz to juz zupelnie.
W fiacie 125p za powrot wycieraczek odpowiadaly takie styki napedzane krzywka walka silniczka (ale tam dostep jest bez problemowy w golfie upchniety jest pod podszybiem), czy w golfie jest podobnie?
Jak usunac ta usterke?Co jest przyczyna?I gdzie jej szukac?NIe dysponuje garazem a na dworze za cieplo nie jest wiec nie chcialbym niepotrzebnie czegos rozkrecac.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
AdecK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 23, 2006 20:35
Lokalizacja: Boguszów-Gorce
Kontakt:

Post autor: AdecK » pt sty 05, 2007 00:47

Witam. Na Twoim miejscu rozkręciłbym manetki i wyczyścił wszystkie możliwe styki. Miałem kiedyś podobną sytuacje. Zaczęło się tak samo jak w twoim przypadku że zatrzymywały sie tam gdzie wyłączyłem, później nawet jak włączałem długie światła to wycieraczka potrafiła sie sama uruchomić :) a na końcu zrobiła sie zwara i paliło bezpiecznik. Przypuszczam ze dokładne wyczyszczenie styków rozwiąże twój problem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 217 gości