Alarm od oleju i sygnał dzwiękowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klucha1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 22, 2006 08:28
Lokalizacja: Częstochowa

Alarm od oleju i sygnał dzwiękowy

Post autor: klucha1 » pt gru 22, 2006 10:41

Cześć!
Próbowałem na forum znaleźć jakieś info o problemie w moim Golfie III ale nic nie znalazłem dlatego zwracam się z prośbą o pomoc, szanownych forumowiczów.
Problem polega na tym że:

Po przejechaniu ok 20 km,gdy silnik się już rozgrzeje, zaczyna mi migać dioda od oleju, do tego zaczyna w aucie "pikać" sygnał dźwiękowy, jednak często gdy dołoży mu się obrotów, alarmy wyłączają się na chwilę.

Silnik to: 1.8 benzyna , olej mineralny Castrol 15\w40.
Po zmianie oleju na nowy problem zaczyna się dopiero po zrobieniu ok 200km.
Dzięki za wszelką pomoc, Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt gru 22, 2006 11:00

było tego bardzo duzo. wymien na poczatek czujniki oleju. jezeli nie pomoze to trzeba wymienic olej i filtr. jaezeli nadal bedzie migac i piszczeć to trzeba wymienić licznik bo padł mikro układ na zegarach i badzie piszczeć i sie swiecić. zacznij od czujników koszt 2 nowych to około 40 zł. nie którzy pisali ze pomogło im wymiana filtru oleju na "champion" koszt około 12zł

[ Dodano: Pią Gru 22, 2006 10:01 ]
zobacz tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=57051



Awatar użytkownika
paoloz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 21, 2006 11:09
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: paoloz » pt gru 22, 2006 11:50

w audi mojego kolegi alternator zapalał kontrolke oleju moze sprawdz i to


więcej powera

kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: kodek » pt gru 22, 2006 20:31

sprawdź czy silnik trzyma ciśnienie


kodek

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob gru 23, 2006 17:21

Ja bym obstawiał filtr oleju. Jakiej masz firmy ?? W razie czego mzoesz kupic sam filtr najlepiej markowy Bosch, kneht itp. Sprawdz poziom oleju.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob gru 23, 2006 18:18

kodek pisze:sprawdź czy silnik trzyma ciśnienie
właśnie...może kontrolka zapala się bo powinna - nie ma ciśnienia ??



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob gru 23, 2006 19:20

Elektronika w zegarach nie ma nic do tego. Wtedy alarm występował by w losowych odstępach czasu lub zawsze. Jeśli masz dobre czujniki i nowy olej to z jakichś powodów silnik traci ciśnienie oleju. Jesli jest sygnał dźwiękowy to spadek jest na czujniku wysokiego ciśnienia. W najgorszym scenariuszu masz zjechane panewki lub pompa oleju do wymiany (lub i jedno i drugie).


=-Pinhead-=

markus19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 11, 2006 14:27
Lokalizacja: Gębice

Post autor: markus19 » sob gru 23, 2006 19:31

Witam!
Ja miałem to samo i nie ma to nic wspólnego z czujnikami!To jest problem z licznikiem!!! Pojechałem do elektryka i dowiedzałem sie że to jest czesto spotykane w Golfach 3!!! Siada jakis podzespół w liczniku!!!!!Jedź do elektryka i niech Ci to zrobi! Ja zapłaciłem za to 50 zł
Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob gru 23, 2006 19:48

Problem licznika występujący tylko na nagrzanym silniku ? Zmiana oleju wpłyneła na zachowanie sie licznika ? Przygazówka naprawia na chwile licznik ? Ciekawa teoria.


=-Pinhead-=

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » sob gru 23, 2006 20:04

Panowie!Nie ma co "gdybac" tylko tak jak napisal kolega Qto trzeba sprawdzic cisnienie oleju.Gdyby mi sie cos takiego przytrafilo bylaby to pierwsza rzecz jaka bym zrobil-pojechal na stacje obslugi i sprawdzil cisnienie.W koncu kontrolka cisnienia oleju po cos jest i dobrze wiemy ze jesli sie zaswieci to sygnalizuje powazne klopoty (oczywiscie nie zawsze).Tak wiec radze jak najszybciej odwiedzic jakas stacje diagnostyczna i to sprawdzic.3mam kciuki zeby to jednak byla wina czujnika lubl filtra oleju bo jesli nie to lipa... :panna:



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob gru 23, 2006 20:12

Nie wiem zabardzo jak wyglada to mk3 ale u mnie w mk2 tez byl taki problem. Winny byl czujnik na filtrze oleju. Odlacz od niego kabelek i dotknij go do bloku slinika, jak przestanie swiecic i piszczec to masz czujnik do wymiany.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob gru 23, 2006 20:17

mniszek, Bzdura. Zmasowanie czujnika wysokiego ciśnienia da taki efekt jak by czujnik nie działał. Wyłaczy się alarm i co z tego ? Dowie się tylko że elektryka i elektronika w liczniku działa prawidłowo. Skoro czujnik reaguje (łaczy do masy) jak przy małym ciśnieniu to pierwsze co trzeba sprawdzić to czy czujnik nie jest uszkodzony i jakie jest ciśnienie oleju na wygrzanym silniku.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz gru 24, 2006 00:06

Pinhead pisze:mniszek, Bzdura. Zmasowanie czujnika wysokiego ciśnienia da taki efekt jak by czujnik nie działał. Wyłaczy się alarm i co z tego ? Dowie się tylko że elektryka i elektronika w liczniku działa prawidłowo. Skoro czujnik reaguje (łaczy do masy) jak przy małym ciśnieniu to pierwsze co trzeba sprawdzić to czy czujnik nie jest uszkodzony i jakie jest ciśnienie oleju na wygrzanym silniku.
Pinhead, no czy taka bzdura to nie wiem. Ja zmienilem olej, filtr oleju i dalej to samo, dotknalem kabelkiem do silnika i przestal wyc. Odlaczenie zupelne czujnika tez powodowalo wycie. Kupilem nowy czujnik i przestalo swiecic i wyc. Pozniej, po wymianie czujnika sprawdzilem przy okazji cisnienie oleju i bylo w normie.

Dodam ze u mnie wlaczal sie najpierw na rozgrzanym silniku a potem juz zawsze kilka minut po odpaleniu, po zgaszeniu i odpaleniu ponownym wlaczal sie po przygazowaniu.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz gru 24, 2006 01:47

mniszek, I co w tym dziwnego że jak odłączysz lub zmasujesz czujnik to przestaje wyć ? Czego to dowodzi ? :goof: Równie dobrze możesz wydłubać diode z zegarów i wyciąć bzyczek.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości