[MK3] prblem z wibracjami kiery

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

[MK3] prblem z wibracjami kiery

Post autor: KaraseK » pt gru 22, 2006 09:44

Więc wszystko zaczyna drgać to znaczy tylko KIEROWNICA w momencie gdy. jak jadę szybko ok 120 KM/h zaczynam naciskać lekko pedał hamulca ale tak lekko, bo jak nacisnę mocniej to takich efektów nie ma.

Byłem u speca i powiedział mi że to wina tarcz hamulcowych i trzeba je wymienić wraz z klockami. hm.... czy to pomoże bo koszt oscyluje tej wymiany u mnie 350 zika więc to jest ta sprawa.

Jednak ten problem bym uważał za zamknięty niestety trapi mnie sprawa ze te drgaania również występuja podczas gwałtownego przyspieszania tj. mam 90 KM/h na liczniku 5 bieg wbity i daje gaz na maxa i zaczynają się drgania gdzieś do 110 km na godzinkę ale gdy przyspieszam normalnie czyli delikatnie to drgań takich nie ma.
Dodam ze przy jeździe po mieście żadnych drgań nie ma, aha kola felgi mam wyważone.

WIEC PROSZĘ O POMOC... czy to jest wina tarcz i klocków czy może czegoś innego ????


Chetnie rozdam kilka plusików.


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt gru 22, 2006 09:54

95% jest to wina tarcz hamulcowyvh. ja bym wyminił.popatrz na alegro nie sa az tak drogi. kumpel miał taki przypadek w vectra jak ty opisujesz i po wymianie tarcz i klocków problem znikł. mozesz jeszcze posprawdzac przeguby czy nie maja drgań



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt gru 22, 2006 09:55

W pierwszym przypadku sa to tarcze, lepiej wymienić bo kiedyś jak mocno naciśniesz to mogą pęknąć :grrr: koszt tarcz 2 szt. 110zł i dobre klocki 80zł , a wymiana jest banalna, co do drugiego to złe wyważenie kół uwidacznia się drganiami kierownicy miedzy 90 a 110 km/h powyżej i poniżej zanikają, ale to nie ma zależności od przyspieszania- choć jak miałęm żle wywazone koła to mi leko drgało w tych granicah i jak przyspieszałem ostro to mocniej wibrowało- ale zmieniłem felgi dobrze wyważyłę i doważyłęm koła na załozonych kołach i było ok, może masz jakieś luzy w ukłądzie kierowniczym, zawieszenia, spotkałem się że drgania powstawały tez jak nie było odważnika na półosi, padające przegłuby itd.



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » pt gru 22, 2006 10:13

jak już napisałem koła mam wyważone i problem występuje podczas przyspieszania gdy jadę równo i delikatnie przyspieszam to nic nie drga. oczywiście chodzi o te drgania przy przyspieszaniu :) bo te przy hamowaniu to raczej tarcze..

Mam pytanie jezeli tarcza nie jest przykręcona do piasty tylko skręcona śrubami wraz z kołem to można uszkodzić piaste? czy tylko tarcze ?


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt gru 22, 2006 10:21

Pewnie masz zerwaną śrubę która przytrzymuje tarczę, to niczemu nie przeszkadza tylko jak zedjmujesz koła musisz ustawiac tarcze do dziur aby utrafić śrubę koła i to jest utrapienie. Przy wymianie tarcz proponuje tam gdzie jest ułąmana śruba rozwiercić ją i założyć nowe tarcze i śrubę jak powinno być. Te śruby sie zapiekaja i inni wywalaja te tarcze wraz z ta śruba młotem bo nie moga jej zdjać i wtedy nowej już nie przykręcaja a wystarczy rozwiercić starą i założyć nową.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt gru 22, 2006 10:28

PinkFloyd pisze:Pewnie masz zerwaną śrubę która przytrzymuje tarczę, to niczemu nie przeszkadza tylko jak zedjmujesz koła musisz ustawiac tarcze do dziur aby utrafić śrubę koła i to jest utrapienie. Przy wymianie tarcz proponuje tam gdzie jest ułąmana śruba rozwiercić ją i założyć nowe tarcze i śrubę jak powinno być. Te śruby sie zapiekaja i inni wywalaja te tarcze wraz z ta śruba młotem bo nie moga jej zdjać i wtedy nowej już nie przykręcaja a wystarczy rozwiercić starą i założyć nową.
zgadza sie tylko dobrze celuj zeby gwintu nie rozwiercic bo bedziesz maił lipe ale zgadzam sie z przedmówcą



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » pt gru 22, 2006 10:31

Muszę przyznać koledze racje bo nie mam tarczy przykręconej i właśnie koleś mi mówił że to nie przeszkadza w niczym ale od momentu wymiany kółek na zimowe czyli zamianie ogumienia zaczęło mi tak drgać wiec co jest czy tarcza się skrzywiła czy poprostu poprzez to że nie mam jej przykreonej co wpadło podczas wymiany opon pomiędzy piastę a koło.

Kurcze i nie wiem czy wymieniac tarcze czy oczyscic piaste i założyc na nowo tarcze i rozwiercic i przykrecic ja .. Uważasz że to coś pomoże takie rozwiercenie i założenie nowej śruby?

Czy tarcza przestanie BIć i mi ustana drgania ? hm.... ? aha a czy takie śruby dostane w sklepie i czy trzeba nagwintować otwór w piaście czy ta śróba jest z nakretką czy wchodzi w piastę ?


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt gru 22, 2006 10:39

mozesz jeszcze przetoczyc tarcze ale jak juz jest na nich duzy rant to nie ma sensu. ja osobiscie bym wymienił tarcze i rozwiercił malutkim wiertłem srobke ktora jest przykrecona tarcza zeby sie nie ruszała tylko trzeba uwazac zeby gwintu nie zepsuc bo bedzie lipa



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » pt gru 22, 2006 10:42

spoko ale jak rozwierce cienkim wiertelkiem środek śrubyh to jak ją wyciągne, czy trzeba specjalnych użądzeń żeby ją wyciągnąć tę pozostałoś śruby ?? ?


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt gru 22, 2006 10:45

sa takie cążki to wyciagania rozwierconych śrób. podjedz do jakiegoś sklepy z narzedziami i dostaniesztakie cążki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości