Drobny problem :) - czyli: jaką mam wersje Golfika II ??????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomciode

Drobny problem :) - czyli: jaką mam wersje Golfika II ??????

Post autor: tomciode » sob paź 02, 2004 09:08

WItam wszystkich
Mam takie drobne pytanko:) nie wiem jaką mam wersję swojego golfika II
tzn. GL CL czy GT itd. Mogę dodać, że mam zwykłe fotele, zwykłe tylne lampy, bębny, wersja 5 drzwiowa z silnikiem 1.8 RP. chciałem się również zapytać ile ten samochodzik powinien się bujać :) jechałem nim już 180 ale nie wiem ile jeszcze moze wyciągnąć chociaż czułem że może :)
Serdecznie proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu :) heh



vudu
Pierwszy Sekretarz
Pierwszy Sekretarz
Posty: 146
Rejestracja: pt sie 27, 2004 08:52
Lokalizacja: Polen

Post autor: vudu » sob paź 02, 2004 11:08

GT miały tylne lampy przyciemniane a CL to zwykły, szary golfik............


[b] I sekretarz PZPR vwgolf.pl [/b]

tomciode

Jaka wersja ???????

Post autor: tomciode » sob paź 02, 2004 12:43

ale to jest 'GL czy CL ??????????? aha ma jeszcze zamek centralny :)



vudu
Pierwszy Sekretarz
Pierwszy Sekretarz
Posty: 146
Rejestracja: pt sie 27, 2004 08:52
Lokalizacja: Polen

Post autor: vudu » sob paź 02, 2004 13:12

pierwsze pytanie: ma kierunek w błotniku?? i co napisane na tyle ponizej prawej lampy :)??



wzuber

Post autor: wzuber » sob paź 02, 2004 14:04

Witam
ja rowniez mam pytanko na moim pisze Pasadena, silnik 1,3, skrzynia czterobiegowa....moze mnie ktos oswiecic????



KONiu

Post autor: KONiu » sob paź 02, 2004 14:19

http://translate.google.com/translate?u ... uage_tools , a o ile pamietam , to przy , takim napisie GOLF z tyłu jest oznaczenie wersji , a jak nie ma to jest ta podstawowa , albo sprawdzać w papierwch , u mnie pisze np.boston , tylko nie na dowodzie bo tam z rególy nic nie ma :jezor:



Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » sob paź 02, 2004 15:45

Witam

Ja mam mk II 1.6 D z automatyczną skrzynią z '90 roku, dość dobrze wyposażony (wspomaganie, central, el. szyby i lusterka, ABS fotele kubełkowe, szyberdach) i ma oznaczenie CL

pozdrawiam



vudu
Pierwszy Sekretarz
Pierwszy Sekretarz
Posty: 146
Rejestracja: pt sie 27, 2004 08:52
Lokalizacja: Polen

Post autor: vudu » sob paź 02, 2004 17:55

To było tak : wchodzisz do salonu i na starcie masz wersje Golf (C) z silnikiem 1,3 w wersji ubogiej nawet bez lusterka prawego. Później możnabyło sobie wybrać lepiej np. CL czy GL CL to był standard. I następnie zostaje wybieranie silnika......i konkretnej wersji do silnika. A że były edycje np. manhattan to oznaczało ze w tejj wersji np. za darmo było radio i głosniki albo zderzaki w kolorze albo.............



KONiu

Post autor: KONiu » ndz paź 03, 2004 00:54

njpierw była wersja C podstawowa , potem podstawowa stała sie CL o ile sie orietuje , a z reszta wyposarzenia to jest tak , jak w innych samochodach , teraz , ze wybierasz sobie opcje za dopłata , a np. centralny zamek to wcale nie musiał być w standardzie tylko ktoś sobie wmontowal , za kase sobie mozna zazyczyć co sie chce , wiec tak to było , z rególy jak nie pisze wersji to to jest C lub w nowszych modelach CL , pamietam ze na starej stronie golfa był opis wszystkich wersji , jak sie ktos uprze to na tej stronie co podałem też sie doszuka



Awatar użytkownika
Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 20:07
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Mirek » ndz paź 10, 2004 20:22

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich!
Z Golfem II spotkałem się po raz pierwszy jako kierowca na początku 2002 roku. I tak jest do dziś. (I tak pewnie dalej będzie że przy VW zostanę :grin: ).
Wszystko jest z nim cacy, tylko do dziś dnia nie wiem.....jaki to model.
Szukałem w necie, po mechanikach, katalogach. Nic szczególnego z tego nie wynikało....
Jak na razie ( i z dowodu) wynika że jest to Mk2 z silnikiem NZ 1,3 z 1988r (pierwsza rejestracja w Niemczech październik) Skrzynia 5.
Tylko że tu zaczynają się schody.
Padło mi kiedyś sprzęgło- konkretnie tarcza. W sklepie wzieli katalog, odpytali z rocznika, dali tarczę wg książki i.... nie pasuje z 1,3. Pasowało ale z 1.8... Potem były klocki hamulcowe, nie pasowały z książki (to już inny sklep, więc zła książka odpada :grin: ) Pasowały ale od pasata 1,8.
Tak więc teraz jak idę do sklepu po część to zazwyczaj biorę zepsutą, by nie łazić dwa razy....
Autko jest zrywne (wielopunktowy wtrysk), ładne (tylne światła orginalne ciemne) Tapicerka szara ale z kilkoma wzorami (chyba jakieś niebieskie i czerwone motywy) Sporo regulacji fotela kierowcy( Fotele bardzo wygodne i dobrze trzymające na zakrętach). Listwy na zewnątrz, nadkola, zamiast kierunkowskazu w błotniku czarne klasyczne logo pewnego miasta :cool: ... Brak jakichkolwiek napisów typu CL GTI itp.
Porównywałem je z zdjęciami, nawet z autobazą i ..... nie jest podobne do innych modeli z tego roku. Różni się szczegółami.
Fajnie jest mieć auto które jest nietypowe, ale do czasu (to chodzenie do sklepu).
Tak jak by ktoś wiedział co ja mam za auto. To było by mi miło gdyby mnie poinformował. :grin:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adammuz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 19:57
Lokalizacja: unfern Bromberg

Post autor: Adammuz » ndz kwie 23, 2006 09:42

Może i ja się czegoś dowiem na temat mojej wersji bo z tyłu jest napisane, że to GTI ale mam silnik 1,6 PN czyli gaźnik. Mam kubełkowe fotele el. lusterka. Wersja 3-drzwiowa.
Bez szyberdachu, wspomagania kierownicy, el. szyb, podgrzewanych foteli itp.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 474 gości