[MK3] czyżby termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

[MK3] czyżby termostat

Post autor: Daros_P » ndz gru 17, 2006 19:43

Siemka od pewnego czasu temperatura silnika wedlug wskażnika nie przekraczała 70 stopni . nie zdziwilem sie tym bo na co dzien robie 3 kilometrowe odcinki wiec nawet maluch sie nie zagrzeje . Wczoraj odbyłem trase 50 kilomwtrow w obie strony , w jedna jakies 6 kilosow pod gorke powiem ze nie oszczedzalem silniczka , a temperatura ani razu nie przekroczyła 70 Stopni wiem że na dworze jest zimno ale czy to normalne . Jeśli tak to bede musiał czymś zasłonić chłodnice dajcie znac co to może być . Narka



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz gru 17, 2006 20:00

jak byś miał dobry termostat to powinno byc 90 stopni , najwidoczniej jest cały czas otwarty , wymień go



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz gru 17, 2006 20:04

Polecam WAHLERa



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz gru 17, 2006 20:08

Daros_P pisze:Jeśli tak to bede musiał czymś zasłonić chłodnice
ODRADZAM najpierw sprawdz przy tej temp jaką pkazuje ci wskażnik czy dolny wąż chłodnicy jest ciepły (powinien być zimny!) musisz doprowadzić do takiej temp aby załączył się wentylator i sprawdzić na wskazniku przy jakiej się załączył jest taka opcja że może wskaznik żle pokazywać tzn czujnik walnięty ! ale wszystko wskazuje na to że termostat do wymiany



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz gru 17, 2006 20:11

miś fazi, no nie zgodzę się z tobą choć nie mówię że termostat jest sprawny.
U mnie jest 70* a termostat na 100% jest sprawny wymieniałem czujnik temperatury też nie pomogło i stwierdziłem że wina leży po stronie wskaźnika.
Daros_P, podałeś trochę mało danych a poza tym ten temat był w ostatnich dniach maglowany do bólu zacznij od sprawdzenia czy dolny wąż przy chłodnicy jest gorący czy zimny jeśli krótko po odpaleniu auta jest gorący to jest termostat do wymiany jeśli jest zimny sprawdź czujnik temperatury


one loVWe

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz gru 17, 2006 20:29

jawel pisze:miś fazi, no nie zgodzę się z tobą choć nie mówię że termostat jest sprawny.
U mnie jest 70* a termostat na 100% jest sprawny wymieniałem czujnik temperatury też nie pomogło i stwierdziłem że wina leży po stronie wskaźnika.
Daros_P, podałeś trochę mało danych a poza tym ten temat był w ostatnich dniach maglowany do bólu zacznij od sprawdzenia czy dolny wąż przy chłodnicy jest gorący czy zimny jeśli krótko po odpaleniu auta jest gorący to jest termostat do wymiany jeśli jest zimny sprawdź czujnik temperatury
zgadzam sie na 100 procent ale w takim wypadku ja zawsze wkładam sonde miernika temperatury do zbiornika wyrównawczego po dalszej trasie ,i wtedy wiem na pewno czy to jakiś błąd pomiaru i odczytu urządzeń w aucie czy faktycznie temperatura jest nie taka



snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » ndz gru 17, 2006 23:30

Test na walniety(nie domykający się) termostat ;) :
Na postoju nagrzewa sie do 95 i zalacza sie wentyl a w trasie nie dochodzi do 90. - dodatkowo można macać węża jak mówi dziejo :helm: .

Poza tym przy 70 st i mrozie to od razu czuć że ogrzewanie nie wydala(marzlem jak pies przez 300 kilosów).

P.S.
Nie zrażaj się też jak po wymianie (lub po tygodniu) będzie tak samo - czasem tak jest z termostatami ... - reklamacja i następny


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: [MK3] czyżby termostat

Post autor: ml3333 » pn gru 18, 2006 11:52

Daros_P pisze:Siemka od pewnego czasu temperatura silnika wedlug wskażnika nie przekraczała 70 stopni . nie zdziwilem sie tym bo na co dzien robie 3 kilometrowe odcinki wiec nawet maluch sie nie zagrzeje . Wczoraj odbyłem trase 50 kilomwtrow w obie strony , w jedna jakies 6 kilosow pod gorke powiem ze nie oszczedzalem silniczka , a temperatura ani razu nie przekroczyła 70 Stopni wiem że na dworze jest zimno ale czy to normalne . Jeśli tak to bede musiał czymś zasłonić chłodnice dajcie znac co to może być . Narka
Witam
Muszę powiedzieć że mam ten sam problem. Posiadam MK3 1.6 ABU 1993r. I muszę powiedzieć że dzieje mi się tak samo. Nawet robiąc 120 km temp wody nigdy nie przekroczy 70 stopni podczas jazdy, ale nagrzewnica grzeje dobrze. Ja już wymieniłem czujnik temp, kupiłem oryg w serwisie i nic nie pomogło. U mnie jest tak że nawet latem jak na postoju go zagrzeje do 90 stopni to gdy przejadę parę kilometrów od razu temp. spada do 70 st.
Wg badania jak któryś z kolegów podawał czy dolny wąż zimny - jest zimny - wychodzi że termostat ok. Dziwne jest to że gdy stoję w korku lub na postoju to auto się zagrzeje , natomiast gdy tylko auto jest w ruchu to temp. nie przekracza 70 st.
Jesli ktoś zna odpowiedź na to pytanie dlaczego tak sie dzieje to chętnie posłucham
Pozdrawiam wszystkich VW-genowiczów.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn gru 18, 2006 11:59

Wiadomo, ze diesle się dłużej nagrzewaja ale ja po nocy wystarczy ze przejadę 2 km i juz mam 90st. nawet w -20st w czasie jazdy i w 30st upały zawsze trzyma 90st, wczesniej miałęm 70st wymieniłem 2 lata temu termostat i jest ok.



snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Re: [MK3] czyżby termostat

Post autor: snowak » pn gru 18, 2006 13:25

ml3333 pisze: Muszę powiedzieć że mam ten sam problem. Posiadam MK3 1.6 ABU 1993r. I muszę powiedzieć że dzieje mi się tak samo. Nawet robiąc 120 km temp wody nigdy nie przekroczy 70 stopni podczas jazdy, ale nagrzewnica grzeje dobrze. Ja już wymieniłem czujnik temp, kupiłem oryg w serwisie i nic nie pomogło. U mnie jest tak że nawet latem jak na postoju go zagrzeje do 90 stopni to gdy przejadę parę kilometrów od razu temp. spada do 70 st.
Wg badania jak któryś z kolegów podawał czy dolny wąż zimny - jest zimny - wychodzi że termostat ok. Dziwne jest to że gdy stoję w korku lub na postoju to auto się zagrzeje , natomiast gdy tylko auto jest w ruchu to temp. nie przekracza 70 st.
Jesli ktoś zna odpowiedź na to pytanie dlaczego tak sie dzieje to chętnie posłucham
Pozdrawiam wszystkich VW-genowiczów.
Jeżeli na postoju temperatura jest 90, a jak jedziesz 70 to na bank termostat. Może być tak, że jak całkiem wystygnie płyn to się dobrze domyka, a jeżeli otworzy się i temperatura spada do temperatury zamknięcia to się całkiem nie domyka (domyka się dobrze dopiero przy 70). Kup nowy i podmień. W ABU zrobisz to na parkingu w 10 min.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Post autor: Daros_P » pn gru 18, 2006 14:04

sprawdzałem dolna rura chłodnicy jest zimna więc termostat chyba trzyma ogrzewanie też jest ok . Za tydzień wybieram się w dłuższą trase jak nic się nie zmieni to bede rozkminiał co i jak , dzięki za porady . Narka



babuch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: babuch » wt gru 19, 2006 14:14

ml3333 pisze: Witam
Muszę powiedzieć że mam ten sam problem. Posiadam MK3 1.6 ABU 1993r. I muszę powiedzieć że dzieje mi się tak samo. Nawet robiąc 120 km temp wody nigdy nie przekroczy 70 stopni podczas jazdy, ale nagrzewnica grzeje dobrze. Ja już wymieniłem czujnik temp, kupiłem oryg w serwisie i nic nie pomogło. U mnie jest tak że nawet latem jak na postoju go zagrzeje do 90 stopni to gdy przejadę parę kilometrów od razu temp. spada do 70 st.
Wg badania jak któryś z kolegów podawał czy dolny wąż zimny - jest zimny - wychodzi że termostat ok. Dziwne jest to że gdy stoję w korku lub na postoju to auto się zagrzeje , natomiast gdy tylko auto jest w ruchu to temp. nie przekracza 70 st.
Jesli ktoś zna odpowiedź na to pytanie dlaczego tak sie dzieje to chętnie posłucham
Pozdrawiam wszystkich VW-genowiczów.
Witam
Ja mam takie same objawy (też MK3 1.6 ABU 1993r.) temp. 70 stopni, tylko czasami dochodzi w korku do 80. Sprawdzałem dolny wąż po jakichś 8 kilometrach (taka jest moja standardowa trasa do pracy) i był ledwie letni, dodam ze pali niecałe 9 litrów na setkę(czy to dużo za dużo?), ma przejechane ponad 244tys. Zastanawiam się nad wymiana termostatu ale nie mam zielonego pojęcia o naprawach (to moje pierwsze autko) jakie mogą być koszty?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr gru 20, 2006 22:30

koszt nowego 24-27 zł



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pt gru 22, 2006 01:13

a Ja mam dylemat i prosze o porade bo wymieniłem termostat bo podobnie jak u was nie trzymał bo cały cza mialem 70 stopni aby w korku 90 łapał na chwile, dodam ze kupiłem Vernet i właśnie niewiem czy dobrze zrobiłem;/ a objawy teraz sa takie ze jak sie silnik nagrzeje w czasie jazdy to łapie 100 i niechce bardzo zejść dopiero jak stane na poboczu czy w korku to go ostudzido 90 ale znów jak jade to łapie 100. wiec sam niewiem co jest czy on sie za późno otwiera czy sie zacina??? dodam ze jak sie zatrzymam i jest 100 na zegarze to dolny wąż od chłodnicy jest zimy. czulnik i wentylator w porządku bo jak w garazu stoi i od zimneo go rozgrzewam to sie ładnie przy ok 90 wentylator włacza i jest ok ale co z ta jazdą ze tyle łapie??doradzcie ??????

[ Dodano: 22 Gru 2006 00:16 ]
zapomniałem dodac silnik 1.8 AAM +LPG


VW forever..

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 504 gości