(MK2 Nagrzewnica)Wydaje sie jakby byla zapowietrzona...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

(MK2 Nagrzewnica)Wydaje sie jakby byla zapowietrzona...

Post autor: bartolo2002 » ndz gru 17, 2006 13:19

Witam,
Mialem problem z niedogrzaniem silnika,po wymianie termostatu temp.silnika jest ok natomiast ogrzewanie nie dziala.
Grzanie jest otwarte na maxa a ciepelka brak...
Natomiast jak energicznie poprzyciskam przewody dochodzace do nagrzewnicy to zaczynaja sie robic gorace,jakis czas (moze10 min.)jest ok a potem znow zimno.
Co moze byc tego przyczyna,juz kilka razy probowalem na wyzszych obrotach "odpowietrzac" uklad ale to nic nie dalo.
Niestety na przewodach od nagrzewnicy nie ma jakiegos odpowietrzenia w najwyzszym punkcie,juz nawet myslalem o wstawieniu jakiegos trojnika z kranikiem...
Pomocy,czekam na jakies Wasze rady.
Pozdrawiam serdecznie.
Bartek.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » ndz gru 17, 2006 13:26

mi to wyglada bardziej na zapchaną nagrzewicę syfem :(

Czeka Cię w każdym bądź razie sporo roboty z tym..


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz gru 17, 2006 13:26

W MK2 jest jakiś zaworek na przewodach do nagrzewnicy (pod maską). Koledzy z forum usuwali go i wstawiali metalową rurkę. I są zadowoleni Może to jego wina?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz gru 17, 2006 13:51

Grzesiekk1982 pisze:W MK2 jest jakiś zaworek na przewodach do nagrzewnicy
to jest termostat na ukł. ogrzewania i nie wszystkie MK2 to miały
bartolo2002 zobacz czy masz takowy terostat i czy węże za nim są ciepłe, jezeli masz i węze są zimne to termostat do wywalenia


:-k ...

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz gru 17, 2006 14:21

misiek10111 pisze:to jest termostat na ukł. ogrzewania i nie wszystkie MK2 to miały
Dzięki za wyjaśnienie :pub:
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz gru 17, 2006 14:30

Witam. Uklad chlodzenia w mk 2 sam sie odpowietrza, ale pod jednym warunkiem, ze odpowietrza sie go na otwartym korku w zbiorniczku wyrownawczym. Czy jestes pewny ze nic ci do przewodow nie wpadlo? Bo to bardzo dziwny objaw. I wyglada nie na zapowietrzenie tylko na zatkanie. Jesli odpowietrzanie nic nie daje to wypada spuscic plyn i posprawdzac droznosc wszystkich przewodow, szczegolnie tego metalowego idacego wokol silnika (sa na nim zwezki ktore latwo przytkac) no i nagrzewnicy... sama nowa kosztuje 30 zl ale ciezko ja wymienic...



bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » ndz gru 17, 2006 14:34

U mnie jest taki trojnik od ,ktorego odchodzi wezyk do podgrzewania kolektora dolotowego i nie wyglada to na termostat taki jak na foto.
Natomiast ten obieg do podgrzewania kolektora jest cieply...Mam silnik 1.6PN
Dla mnie to dalej wyglada na jakis "babel"powietrza w ukl. nagrzewnicy.
Nagrzewnice przedmuchiwalem sprezonym powietrzem i wygladala na drozna.
Pozdrawiam.
Bartek.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz gru 17, 2006 14:50

A odpowietrzales tak jak mowie? Czyli na odkreconym korku? Co dmuchania kompresorem to to jest prozny wysilek. Musisz dmuchnac w nia ustami, opor ma byc znikomy, jesli ciezko sie dmucha to jest do wymiany, bo widzisz, jest tam tyle obwodow ze jesli nagrzewnica jest chodz troche przytkana to woda pojdzie gdzie indziej. A czy u ciebie przewod doprowadzajacy wode idacy z glowicy jest cieply? a tylko powrot zimny? Moze na odwrot je podlaczyles? :)



bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » ndz gru 17, 2006 15:19

Odpowietrzalem na odkreconym korku i przewody napewno sa podlaczone ok,dziwi mnie tylko to,ze tak jak pisalem jesli ponaciskam kilkakrotnie przewody od nagrzewnicy(przepcham recznie)to jakis krotki czas dziala ok,grzeje jak diabli a po okolo 10-15 minutach jest coraz chlodniej i zaczyna sie syberia...
Mam ksiazke p. Bogumila Kalinowskiego i w niej napisane jest o zaworze nagrzewnicy...
Mam teraz dylemat bo jedyne co otwiera mi linka od ogrzewania to klapke pzry nagrzewnicy,poza tym juz w koncu nie wiem czy u mnie obieg przez nagrzewnice jest caly czas i tylko jest klapka od mieszania powietrrza,czy mam tez zawor nagrzewnicy...

Pozdro.
Bartek.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 15:30

bartolo2002 pisze:Mam ksiazke p. Bogumila Kalinowskiego i w niej napisane jest o zaworze nagrzewnicy...
Mam teraz dylemat bo jedyne co otwiera mi linka od ogrzewania to klapke pzry nagrzewnicy,poza tym juz w koncu nie wiem czy u mnie obieg przez nagrzewnice jest caly czas i tylko jest klapka od mieszania powietrrza,czy mam tez zawor nagrzewnicy...
nie ma żadnego zaworka, obieg jest stały, może być tylo termostat który jest na fotce. Raczej nic już nie wymyślisz tylko czeka cię wymiana. Nagrzewnica kosztuje grosze na allegro, ale wymiana to tylko kląć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » ndz gru 17, 2006 15:48

Nagrzewnica wydaje mi sie,ze jest ok,bo jednak jak grzeje przez pewien czas to naprawde dosc intensywnie,jesli bylaby niedrozna to to grzanie byloby raczej mizerne...
Pozdro.
Bartek.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 16:14

bo wymuszasz obieg ściskając węże.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » ndz gru 17, 2006 16:23

Oki,wymuszam ale potem dziala...
Po 10-15 minutach wraca do "normy"
Pozdro.



Awatar użytkownika
koczo20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 16:07
Lokalizacja: Dębica / Kraków
Kontakt:

Post autor: koczo20 » pn gru 18, 2006 01:37

W moim MK2 dzieje sie tez cos dziwnego z ukladem chlodzenia.
Niemoge tego nawet dobrze opisac, cos jakby byl zapowietrzony czy cos.

Chcialem szanownych forumowiczow MK Dwojkowców zapytać gdzie macie Panowie wskazowke temperatury np. przy stalej sobie predkosci powiedzmy 80km/h.

U mnie cholera jak stoje w korku to mam wskazowke no powiedzmy na srodku, troszke po lewej. Jak jade te powiedzmy 80km/h to mi cos chlodzi silnik, albo zle wskazuje, bo mi wskazowka leci powoli w lewo i zatrzymuje sie gdzies w pierwszej ćwiartce skali. No i silnik wg. tychże wskazań niby jest niedogrzany.

Pozatykalem wszelkie dziury w atrapie (poza chlodnicą oczywiście) - pomyslalem, ze to moze zimne zimowe powietrze mi go schladza, ale nic nie pomoglo.

Mam obok silnika powiedzmy 'plastikowy' rozdzielacz plynu chłodzącego z wieloma rurkami, wktórym jest m.in. termostat i dwa czujniki temperatury. Jeden czujnik jest podłączony do tej wskazówki na desce rozdzielczej prawda?, a drugi jaką spełnia rolę ???

Z góry thx, pozdrawiam


Golf 2 1300 LPG 1989

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 526 gości