[mk4] Górny zawias przednich drzwi kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[mk4] Górny zawias przednich drzwi kierowcy

Post autor: jarorlit » ndz gru 17, 2006 01:14

Witam,

Mam pytanie odnosnie górnego zawiasu przednich drzwi kierowcy.
Chodzi o to, ze wyrobiła sie oś i jest luz. Czesc drzwi przy klamce minimalnie (5 mm) opadła.
Przy zamykaniu ocieraja na górze minimalnie o tylne drzwi (uszkadza sie lakier).
Czy ktos wie, czy trzeba wymienic caly zawias, czy tez mozna jakos wyjac i naprawic oske?

Pozdrawiam
Jarek



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » ndz gru 17, 2006 01:49

poszukaj lepiej zawiasu, nawet widzialem niedawno na allegro gorny zawias do mk4

ale mysle ze z dorobieniem oski nie byloby problemu


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [mk4] Górny zawias przednich drzwi kierowcy

Post autor: ryjek75 » pn gru 18, 2006 16:39

jarorlit pisze:Witam,

Mam pytanie odnosnie górnego zawiasu przednich drzwi kierowcy.
Chodzi o to, ze wyrobiła sie oś i jest luz. Czesc drzwi przy klamce minimalnie (5 mm) opadła.
Przy zamykaniu ocieraja na górze minimalnie o tylne drzwi (uszkadza sie lakier).
Czy ktos wie, czy trzeba wymienic caly zawias, czy tez mozna jakos wyjac i naprawic oske?

Pozdrawiam
Jarek
Zawiasy w czwórkach są bardzo slabym punktem. Ośka składa się z dwóch części skręcanych na zwykły gwint...i bardzo często się to rozkręca, dolna część wypada i wtedy powstaje luz...

Natomiast niesamowitą zaletą jest to, że zawiasy są przykręcane a nie spawane do słupków.

i teraz:

JEŚLI luz ośki powstał właśnie z powodu odkręcenia dolnej części ośki - i na dodatek powstał niedawno - to poprostu kup dolną część tej ośki (w serwisie 22 zł, na szrocie pewnie nic) i przykręć.

Ale jeśli masz już tak jakiś czas, to kup cały zawias (w serwisie 52 zł), bo MOMENTALNIE wyciera się tuleja takiej luźnej ośki zawiasu (wystarczy miesiąc zwykłego otwierania drzwi) i wtedy nowa ośka nic nie da, bo uszkodzona jest ta tuleja...

konkludując - lepiej kupić cały zawias... żadne pieniądze a efekt pewny.

Z tego co słyszałem, to wady zawiasów to norma w tych samochodach - wynika to z tego, że montaż drzwi w fabryce następuje na "świeżym", nie do końca utwardzonym jeszcze lakierze - i dolna część ośki przykleja się do tego lakieru, co w w wyniku otwierania drzwi powoduje że zawias się sam "rozkręca".



Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pn gru 18, 2006 21:16

ryjek75-dzieki serdeczne !!
niewpadlbym na to :))
Rzeczywiscie nia ma dolnej sruby w tej osce zawiasu.
Mam tak juz od kilku miesiecy, wiec chyba rozejrze sie za zawiasem- mocowany jest chyba na sruby imbusowe???



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » wt gru 19, 2006 00:34

nie to nie imbust tylko wielozabkowe - spline


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » czw gru 28, 2006 18:33

Witam.
Mam juz nowy zawias, ale tez problem z demontażem starego...
Czy ktos wie jak odkręcić górny zawias przednich drzwi?
Dostęp do jednej ze srub wydaje sie być z "wnętrza" karoserii.
Czy aby ja odkrecic trzeba rozbierac plastiki tablicy rozdzielczej?
Czy ktos to kiedys robil samodzielnie?

Bede wdzieczny za odpowiedz !!!



ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ryjek75 » pt gru 29, 2006 15:21

Oj tutaj to już tak konkretnie nie pomogę, bo ja zmieniałem zawias w tylnych drzwiach. I tam trzeba było zdejmować plastik ze słupka, żeby dostać się do tej szpilki od wewnętrznej strony.

Więc na 90 % rzeczywiście trzeba będzie odjąć boczek deski rozdzielczej, żeby dostać się do szpilki od wewnątrz. Ale jak dokładnie to tam wygląda to niestety nie umiem powiedzieć.

[ Dodano: 29 Gru 2006 14:25 ]
Acha - co do zakresu "rozbierania deski rozdzielczej" to wydaje mi się, że trzeba tylko zdjąć sam boczek (czli tę część w której jest puszka na bezpieczniki) - one się dają zdemontować.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 491 gości