Wymiana kostki stacyjki-kolumna kierownicza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Wymiana kostki stacyjki-kolumna kierownicza

Post autor: irekczek » ndz gru 17, 2006 01:06

Witam. Proszę o rady osób, które robiły taki zabieg. Muszę wymienić kostkę, wyszukiwarka nie działa. Kupiłem ściągacz do łożysk, ale niestety nie udało mi się nim ściągnąć tej tuleii.
Proszę o porady, czy po wyjęciu kolumny kierowniczej wymienię kostkę bez zdejmowania stacyjki?? Czy niestety i tak trzeba ściągać stacyjkę?
Proszę o porady jak wymontować kolumnę kierowniczą?? Zamieszczam zdjęcia śub pzy kolumnie... Dojście do śrub tam przy pedałach jest dobre, natomiast te 2 śuby zaraz za stacyjką wymagają chyba odkręcenia po wyjęciu zegarów tak?? Czekam na opinie.
Proszę najlepiej o dokładny opis wyjęcia kolumny i wymiany kostki. Dziękii!!

fotki:
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » ndz gru 17, 2006 02:48

kolego jak chcesz wymienic kostke stacyjki to niemusisz wyciagac całej kolumny bo po co . sama kosc to koszt ok 20 zł jak sie niemyle i styłu za stacyjka sa z tego co pamietam dwie malutkie srubeczki po bokach i wystarczy je odkrecic i wyciagnac kosc .

[ Dodano: 17 Gru 2006 01:51 ]
a co do sciagacza to postaraj sie uderzyc w ta tuleje czyms tak zeby oczywiscie jej nie uszkodzic , i wtedy spróbuj sciagac ja .



Padre80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:18
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: Padre80 » wt gru 19, 2006 21:02

Info na mail :D


[url=http://imageshack.us][img]http://img514.imageshack.us/img514/7067/lubuskamj2wr1.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 361 gości