CIŚNIENIE OLEJU 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

CIŚNIENIE OLEJU 1.8

Post autor: siwy224 » sob gru 16, 2006 23:15

Witam mam problem z ciśnieniem oleju jak auto się zagrzeje zapala sie kontrolka ciśnienia oleju zawory zaczynają grać olej nie idzie na góre wszystko sprawdzone czujniki oleju nowe pompa filtr olej części org. ok 1500 obr. i w góre kontrolka gaśnie zawory cichną potem to samo prosze o poważne podpowiedzi od mech. nie laików POMOCY BO GO SPALE CHYBA.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » sob gru 16, 2006 23:43

Jeśli grają zawory to jesne że czujniki nie są powodem palenia się lampki. Ciśnienie jest zbyt niskie, najprawdopodobniej kończy Ci się pompa oleju (wstawiałeś orginał ?), mogła też pęknąć sprężyna w zaworze pompy. Bez ściągania misy sie nie obejdzie.

Sprawdź też jaki masz filtr oleju, jeśli to FILTRON to może być jego wina. Miałem już przypadki że po założeniu filtrona gineło ciśnienie. W filtrze też jest zawór który może być uszkodzony.
Ostatnio zmieniony sob gru 16, 2006 23:49 przez krzycho85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 16, 2006 23:47

siwy24 nikt nie odpowie na odległość co jest przyczyną niskiego ciśnienia oleju. Może być pompa albo po prostu jakiś tam remoncik się kłania. Może panewki mają już luzy i puszczająolej, i to one się tak tłuką. Ucho wprawnego mechanika dużo powie, a dokładnie po rozbiórce silnika i pomiarach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz gru 17, 2006 08:00

Ludzie czy wy umiecie czytać piszecie pierdoły pisałem co było wymieniane,a wy swoje może pompa moze filtr na renont tęż się nie zanosi silnik ma równe ciśnienie cicho równo chodzi oleju nie bierze wątpie.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » ndz gru 17, 2006 11:28

Olej na górę do zaworów wrzuca pompa,a olej po nagrzaniu jest przecież rzadszy.Tylko po stronie pompy może być cóś nie tak.Jeśli jest nowa i nie jest orginał to zawsze 50% szansy,że kupisz dobrą.
Pozdro.

[ Dodano: 17 Gru 2006 10:37 ]
Ale sugestii o panewkach też bym nie lekceważył.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 11:38

siwy224 pisze:Ludzie czy wy umiecie czytać piszecie pierdoły
nie denerwuj się, o ciśnieniu wcześniej nie napisałeś. Jeszcze to jest 1,8 z turbiną. Napewno w ASO pomogą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz gru 17, 2006 11:49

SILNIK OFSZEM 1.8 ALE ZWYKŁY MK2 RP NA MONO WTRYSKU. AUTO JEST KLIJENTA SAM NAWRAWIAM SAMOCHODY LECZ NIKT NIE JEST ALFĄ I OMEGĄ I POTRZEBUJE POMOCY OD LUDZI CO MIELI TAKI PRZYPADEK.NIE ZROBIE REMONTU SILNIKA GDZIE AUTO JEST WARTE 2000-3000ZŁ



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 17, 2006 14:07

siwy224 pisze:SILNIK OFSZEM 1.8 ALE ZWYKŁY MK2 RP NA MONO WTRYSKU. AUTO JEST KLIJENTA SAM NAWRAWIAM SAMOCHODY LECZ NIKT NIE JEST ALFĄ I OMEGĄ I POTRZEBUJE POMOCY OD LUDZI CO MIELI TAKI PRZYPADEK.NIE ZROBIE REMONTU SILNIKA GDZIE AUTO JEST WARTE 2000-3000ZŁ
chyba bedziesz musial zrobic remont. jako ze jestes mechanikiem to powinienes sam juz doskonale wiedziec co jest, w tym wszystkim brakuje historii auta, ja obstawiam, standardowy problem z filtrem filtrona... wiec dla spokoju wsadzilbym knechta oc 47 druga sprawa taka ze pompa oleju pewnie moze byc uszkodzona, objaw identyczny jest jak zawor regulacji cisnienia otwarty caly czas... jesli powodem wymiany tych elementow byl ten sam objaw wywalaj wal z auta.. bo panewki poszly sie ... ten tego sexic


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » ndz gru 17, 2006 14:24

A jaki przebieg ma ten golfik?
I jaki ma wlany olej i ile minęło od ostatniej wymiany?

Bo nie raz juz sie spotkałem ze silnik prawie poszedł do kapy a wystarczyło wlac dobry minerał i problem znikał tak szybko jak sie pojawił.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz gru 17, 2006 14:29

HISTORIA JEST TAKA AUTO PRZYJECHAŁO Z OBJAWEM NAPIER. BO NIE STUKANIA NA DOLE SILNIKA MÓWIĄC PO ROZEBRANIU NIE ZNALAZŁEM EWIDENTNEJ PRZYCZYNY, Z CIŚNIENIEM BYŁO OK, DEZYZJA PADŁA NA DRUGI SILNIK MOŻNA JUZ KUPIC DOBRY ZA 700-800ZŁ Z GWAR. ZAKUPIŁEM TAKI WSADZIŁEM ZAPALIŁ Z DOTYKU SILNIK CUDO CHODZIŁ LECZ PO ZAGRZANIU SIE DO WENT. ZACZYNA MRYGAĆ DAJESZ NA OK1500 OBR. GAŚNIE DECYZJA DRUGI FILTR MANA POTEM DRUGA POMPA TYLKO NIE NOWA BO NIE JESTEM PRZEKONANY DO KOŃCA CO DO NIEJ TYLKO TAMTA ZE STAREGO SILNIKA GDZIE NIE BYŁO PROBLEMÓW Z CIŚ. NIE WIERZE ŻE DWIE SĄ ZŁE JEDYNĄ ŻECZĄ KTÓRA MNIE NURTUJE TO PODSTAWA FILTRA TA STARA JEST Z ZAWORKIEM I CZUJNIKIEM TEMP. OLEJU TA DRUGA W NIE MA ZAWORKA NIE MOGE PRZEŁORZYĆ BO NIE PASUJĄ OTWORY PODEJRZEWAM ZE ZAWOREK JEST W FILTRZE.

[ Dodano: Nie Gru 17, 2006 13:35 ]
OLEJ MINERALNY MOBIL FACET CHCE MI ZWRÓCIĆ KASE ZA TEN KUPIONY SILNIK UCZCIWY GOŚĆ.MYSLAŁEM O UTWARDZENIU SPRĘŻYNY OD ZAWORU W POMPIE ALE TO TAKA PROWIZORA



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz gru 17, 2006 14:42

Po pierwsze czlowieku wyluzuj troche i odpusc sobie teksty w stylu
siwy224 pisze:prosze o poważne podpowiedzi od mech. nie laików
siwy224 pisze:Ludzie czy wy umiecie czytać piszecie pierdoły
nikt tu nie jest wrozka na etacie, a skoro nie wiesz co dolega silnikowi a przedstawiasz sie jako mechanik to sam wychodzisz na laika. Troche kultury! A co do usterki, Jak wymieniles pompe i filtr to podstawa nie ma tu nic do rzeczy, za spadek cisnienia w takim przypadku obwiniam Panewki walu. Mialem ostatnio taki silniczek na warsztacie, po 110000 km panewki byly doslownie zarzniete. A silniki z "gwarancja" to se mozna wiesz co zrobic... skoro jest z gwarancja jak piszesz to go zwroc. Ja osobiscie bym rozebral dól i ocenil stan panewek. To jedyny sposob i inaczej nie dojdziesz.

I jeszcze jedno, jak piszesz posta to precyzuj temat bo jak zauwazylem wszyscy tu mysleli ze piszesz o swoim silniku 1.8 T a nie o silniku jakiegos klienta. Jak chcesz precyzyjnej odpowiedzi do dawaj precyzyjne wskazowki a nie: nie mam cisnienia oleju prosze o precyzyjne odpowiedzi...



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz gru 17, 2006 16:24

Jak jesteś taki mądry to powiedz mi co to da i na ile czasu założenie nowych panewek bez szlifu po drugie jak by były panewki to by było je słychać nie koniecznie musi walić, a tu cisza.Wole kupić używany silnik złożony fabrycznie niż po sporym przebiegu robić pół remont bo na prawilny nie wszystkich stać i jest droższy od auta.Handlarze silnikami nie moga sobie pozwolic na lipe bo fama pójdzie i nikt od nich nie kupi.Wymieniłem ich sporo i nikt jeszcze nie wrócił.Sam jesteś laik myślisz jak ktoś jest mech. to wszyskie przypadki mu się trafiły we wszystkich modelach po to pisze na forum vw, a nie pytam sie np. forum forda. Po co pisać bez sensu i nie na temat lepiej się niewypowiadać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 16:48

Wiesz co? Weź już wyluzuj. Osobiście bardzo watpię po tym co napisałeś czy potrafisz odróżnić granie zaworów od stukotu panewek. Raz piszesz że zawory graja, potem że cisza.
Kolego.
Reasumując na tym Forum dawno nikt w tym tonie nie pisał. Admin powinien uważam zainterweniować. Ale skoro go niema to uprzejmie cię proszę: opuść to forum całkowicie, albo zarejestruj się jeszcze raz na inny nick i zacznij po prostu pisać normalnie. Jeśli nie wiesz co to znaczy normalnie to poczytaj tematy innych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz gru 17, 2006 17:13

Nie lubie jak ktoś odpisuje nie na temat,jak pisze że jest cisza to chodzi mi o dół silnika bo rozmowa była o panewkach a nie zaworach,szklanki zaczynają grać jak silnik gorący pochodzi na wolnych pare min. i kontrolka oleju sie pali olej nie idzie na góre chyba logiczne jak dodam gazu wszystko cichnie do momentu zostawienia na wolnych obr. Nie wiem o co ci chodzi nikogo nie obrażam,widze że nie ma sensu odpisywać, każdy kto odpisuje nie przeczyta całego tematu tylko odpowiada na jakis urywek całości jak ja chce komuś pomóc to czytam cały temat i cos wiem, bo może kiedyś mi sie przydażył taki przypadek odpisuje i koniec a nie wywodze jakie mam spostrzeżenia i wogule i po to jest te forum techniczne.Jak chce pogadać o pierdołach to gadam Na każdy temat.Luzik człowieku za bardzo spięty jesteś. :okej: :okej: :okej: :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości