Problem z dopaleniem zimnego silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rickim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dopaleniem zimnego silnika

Post autor: rickim » pt gru 15, 2006 09:56

Witam, mam taki problem z odpalaniem zimnego silnika (1,6 gaźnik 2e2) chodzi o to, że jak odpalam (dodam, że po dłuższym czasie pow 24h) to silnik zaskakuje od 1 razu, ale pochodzi dosłownie 5-10 sek i gaśnie. Potem odpalam dalej i znów to samo załapuje i zaraz gaśnie i tak ze 3-4 razy i potem już jest oki odpali. Pomaga troszkę jak wciskam pedał gazu, ale nie zawsze.
Co może być przyczyną tych problemów. Dodam, że przewody WN i kopułka, wymienione na nówki.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pt gru 15, 2006 10:17

Masz go na LPG czy tylko benzyna? Może ci zaworki w pompce paliwowej nie trzymają i paliwo sie cofa do zbiornika. Druga sprawa to ten gaźnik pełen elektryki, tram jest automatyczne ssanie i może Ci nie działa.



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » pt gru 15, 2006 11:51

krzycho85 pisze:Masz go na LPG czy tylko benzyna? Może ci zaworki w pompce paliwowej nie trzymają i paliwo sie cofa do zbiornika. Druga sprawa to ten gaźnik pełen elektryki, tram jest automatyczne ssanie i może Ci nie działa.

a te zaworki w pompie to mozna wymienic czy trzeba cala pompe wymieniac???



rickim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rickim » pt gru 15, 2006 12:02

Mam go na LPG ale odpalam zawsze na benzynie (inst. I-szej generacji czyli sam przełączam z paliwa na LPG i odwrotnie). Też już mmyślałem o tym czy pompa paliwa nie puszcza ale ktoś mi mówił że w gaźniku zostaje paliwo i powinno wystarczyć na odpalanie.
Może jakieś inne sugestie??



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pt gru 15, 2006 13:12

To fakt, że paliwo w gaźniku powinno zostawać, obadaj dobrze gaźnik, może jakaś wtyczka nie łączy albo siłownik pull-down nie chodzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości