[MK3] Styki w włączniku kierunkowskazów i numer klucza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

[MK3] Styki w włączniku kierunkowskazów i numer klucza

Post autor: pico » ndz gru 10, 2006 08:25

Mam problem z kierunkowskazami a mianowicie przy włączaniu lewego kierunku zaczyna mi przerywać kierunkowskaz do momentu jak wyceluje manętką aby zadziałał.Czy ten cały zestaw włączników przy kierownicy jest rozbieralny bo planuje przeczyścić styki.I jeszcze jedno,jaki jest numer klucza nakętki aby odkręcić kierownicę.Jestem akurat w pracy i chcę pożyczyć klucz nasadowy ale nie wiem jaki numer.jeżeli ktos wie to prosiłbym aby mi podał bo niestety w domu takiego klucza nie posiadam. mk3 1,4 abd



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz gru 10, 2006 13:02

[ Dodano: 10 Gru 2006 12:02 ]
klucz nr 24... pozniej masz krzyzaki zeby odkrecic te manetki, ale z tego co pamietam to chyba sie ich nie rozbiera (sprobowac zawsze mozna)



kuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 14, 2005 16:05
Lokalizacja: VWrocłaWV/Krzyki

Post autor: kuleczka » ndz gru 10, 2006 18:27

Manetki tez sie rozbieraja i wystarczy do tego srubokret krzyzak i kleszczyki do wyciagniecia takiej metalowej blaszki sprezynowej. Ogladnij styki czy nie sa przetarte, jesli nie to odczysc, ja u siebie wyczyscilem srodkiem do mycia potencjometrow. Jest jescze srodek do regeneracji potencjometrow, nim tez psiknalem na wszelki wypadek. Oba srodki do nabycia w sklepach elektronicznych.
Przed rozkreceniem manetki ogladnij ja dolkadnie jak jest zlozona, bo ja sie troche nameczylem przy skadaniu zanim sie udalo.
Przy skladaniu przesmaruj "elementy cierne" wazelina techniczna (ale nie styki;).
U mnie takie odczyszczenie pomoglo.
pozdro


podpis

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » ndz gru 10, 2006 20:24

właśnie udało się naprawić choć nie czytałem postu od ,,kuleczka''punkcik dla niego.opis naprawy zgodny z tym co jest możliwe do naprawienia.manetki są rozbieralne z tym że styki przetarłem papierkiem ściernym a blaszki nie wyciągałem tylko starczy ją odciągnąć roboty na poł godziny i wszystko cyka jak nowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 403 gości