[MK4] Dioda na tapicerce drzwi kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

[MK4] Dioda na tapicerce drzwi kierowcy

Post autor: Seru79 » sob gru 09, 2006 12:33

Witam

Mam taki problem że jak zamykam drzwi kluczykiem to centralny zamek zamyka wszystkie drzwi ale nie miga mi dioda na drzwiach kierowcy.

Dopiero jak przekręce kluczyk jeszcze raz(czasami musze to zrobić ze 3 razy), ale nie do oporu to dopiero wtedy dioda zaskoczy. Jak się za długo z tym bawię albo przekręcę kluczyk za daleko to czasami odryglowuje mi jedne z tylnych drzwi.

Teraz mam alarm niefabryczny i zamykam z pilota (dioda na drzwiach nie świeci) ale dalej mnie to irytuje, bo chyba powinna zaświecić odrazu po zaryglowaniu drzwi.

Jestem ciekawy jak macie w swoich MKIV i co o tym myślicie?

Może trzeba coś rozebrac przeczyścić?

Nie działa mi podświetlenie po otwarciu drzwi prawych przednich i lewych tylnych ale już się pogodziłem z padniętymi mikrowłącznikami.
Czy to ma jakiś zwiążek z moją diodą?


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » sob gru 09, 2006 16:51

U mnie jest identyczna sytuacja z ta dioda tylko ze wlaczniki w drzwiach wszystkie dzialaja ok. Vag pokazuje mi w komforcie blad 00928 wskazujacy na lewy, przedni zamek.

Sam nie wiem czy to uszkodzenie mechaniczne czy elektroniczne zamka w lewych drzwiach

Ogolnie jesli dioda sie nie swieci oznacza to ze nie jest uruchomiona dodatkowa blokada centralnego zamka jaka jest brak mozliwosci otwarcia drzwi od srodka, blokada przyciskow na panelu + ciegna otwierania drzwi. Latwo to sprawdzic zamykajac sie przez opuszczona szybe, siedzac w srodku, probujac otwierac kolejno drzwi. Jesli ktores sie otworza oznacza to ze w tych drzwiach jest walniety zamek. Jesli chcesz sprawdzic ta metode zamnij drzwi przekrecajac kluczyk raz wprawo (dioda zgaszona) oraz dwa razy (dioda zapalona) i zobaczysz roznice.

Moze ci cos przyblizylem temat, choc chetnie sie dowiem jak to naprawic.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob gru 09, 2006 17:28

ja mam tak samo w b5 podobno pada mikrowlacznik w drzwiach kierowcy....


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » ndz gru 10, 2006 22:59

Sory ze podciągam temat do góry ale w środe rozbieram drzwi w celu wygłuszenia i naprawdę bardzo mi zalezy na jeszcze jakichś opiniach.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz gru 10, 2006 23:08

U mnie też bardzo często się nie zapala ta dioda, ale nie wydaje mi się żeby było to związane z jakimś dodatkowym zabezpieczeniem. Nawet jak dioda się nie świeci to żadnych drzwi od środka nie jestm wstanie otworzyć. Także wydaje mi się że jest tu jakiś problem związany chyba z długością sygnału przesyłanego do centralki tserującej centralnym która zkolei podaje napięcie na tą diode. Pozatym zauważyłem regularność że częściej dioda się nie zapala w chłodniejsze i mroźne dni niż gorącym latem.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz gru 10, 2006 23:19

Z tego co wiem (mogę wiedzieć źle) to zamki w MK IV zamykają się jakby na dwa razy, i dioda się świeci tylko w przypadku jak ten drugi raz zaskoczy, nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale tak słyszałem (a raczej gdzieś na forum wyczytałem)

wujas w (chyba) BMW 5 miał tak że jak zamykał autko z pilota to po jednym naciśnieciu przycisku do zamykania autko się zamknęło, alarm się załączał...ale jak nacisnął jeszcze raz to słychać było że zamki pracują i jakieś tam jeszcze dodatkowe funkcje alarmu się uruchamiały.
Mam nadzieję że jakoś pomogłem...



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » pt gru 15, 2006 21:52

chodzi o mikrowlacznik w bocznych drzwiach ; :ass: mam to samo!

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 ]
pada mikrowlacznik
skad go wziasc?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt gru 15, 2006 22:36

kovens pisze:[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 ]
Cytat:
pada mikrowlacznik

skad go wziasc?
samego mikrowłącznika nie kupisz, chociaż ktoś pisał na forum że jeden udało mu się zdobyć ale w jaki sposób...nie wiem



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » pt gru 15, 2006 22:40

Qto pisze:samego mikrowłącznika nie kupisz, chociaż ktoś pisał na forum że jeden udało mu się zdobyć ale w jaki sposób...nie wiem
też gdzieś o tym czytałem na starym poście jakimś
to co do cholery trzeba zrobic zeby działało - cale drzwi qpic? mam nerwa na to!!!!!!!!!!



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob gru 16, 2006 00:09

poproszono mnie o pomoc odnosnie tego tematu wiec pisze bo wczesniej go nie zauwazylem
co do diody, jest ona zupelnie nieprzydatna :chytry: rozbieralem juz drzwi chyba z 10 razy podczas wygluszania, montowanie glosnikow itd ale nie o tym mowa
dioda jak sadze jest chyba tylko po to aby sygnalizowac czy auto jest zamkniete, nic ona nie blokuje itd
zawsze jak zamykasz samochod masz deadlocka, wiec nawet jak Ci szybe wybija to klamka wewnetrzna nie otworza drzwi, wieszakiem tez nie otworza gdyz zamek jest zamontowany pod takim daszkiem aby wlasnie uniemozliwic ten zabieg
ja bym sie nie przejmowal ta dioda, gdyz zaraz pod nia jest wtyczka ktora jaj sie odlacza, moze ona wam nie styka?
co do swiatelka to przy ostatnim wkladaniu tapicerki w calym wnetrzu rowniez nie dzialalo mi oswietlenie, a raczej dzialalo odwrotnie, jak otwieralem gaslo, jak zamykalem zapalało sie :grin: , odlaczylem po prostu wszystkie lampki od gniazdek, zamknalem drzwi i podlaczylem ponownie i pomoglo
jezeli to nie pomoze to wina stycznika w zamku, niestety jest to calosc wiec nie ma sensu wymieniac
ja zalozylem u siebie alarm z domykaniem szyb szybra itd i zaraz po otwarciu drzwi centralka sama zapala swiatelko :)
jedyne co moge poradzic to sprawdzenie wtyczki pod dioda, badz kabli, ale to juz wiaze sie ze zdjeciem poszycia wewnetrznego drzwi i szyby, jak bedzie taka potrzeba to prosze o pw i opisze jak sie to robi
Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Gru 15, 2006 23:12 ]
regitmc pisze: Nawet jak dioda się nie świeci to żadnych drzwi od środka nie jestm wstanie otworzyć.
no to cos Ci nie bangla, zamek zamyka sie zawsze na dwa razy, chodzi o deadlocka wiec po tym jak zamkniesz drzwi od wewnatrz przyciskiem musisz dwukrotnie pociagnac za klamke wtedy sie otwieraja ;) przynajmniej tak mam u siebie



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » sob gru 16, 2006 00:33

U mnie jest podobnie jak u przedmowcow z tym ze jesli zamkne z pilota drzwi to nic sie nie swieci, ale jak po kilkudziesieciu minutach nacisne ponownie przycisk od zamykania centralnego to slychac jak zamki pracuja i dioda zaczyna mrugac, jesli chodzi o zamykanie z kluczyka to musze 2 lub 3 razy przekrecic zamek zeby zaswiecila sie dioda, tez chcialbym zeby sie zapalala za kazdym zamknieciem drzwi czy to z kluczyka czy z pilota. Mam jeszzce jedna przypadlosc, mianowicie kiedy chce zaryglowac drzwi od srodka blokada na panelu od strony kierowcy to rygluja sie wszystkie drzwi ale odrazu tylne sie otwieraja spowrotem, moze ktos pomoze na ta przypadlosc.
Pozdrawiam
MArcin



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » sob gru 16, 2006 01:29

UcHO, widze ze tu qmasz wiec opisze moj problem!

mam alarm z domykaniem szyb.
od pewnego czasu nie rygluje mi drzwi kierowcy - objawia sie to tym ze jak np. kluczykiem zamykam drzwi to zamyka tylko drzwi kierowcy a powinno wszystkie.
jak otwieram kluczykiem drtzwi kierowcy to otwieram tylko te drzwi a powinno wszystkie (ma centralny zamek)
a jak z pilota to zamyka (bez ryglowania - nie pali sie diuoda) i otwiera wszystkie :-( porypane

nie ma zatem zadnego problemu by dostac sie do auta :-(
plisss pomoz :prayer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob gru 16, 2006 01:56

kovens, może odpięła się wtyczka od centrala przy zamku w drzwiach kierowcy...



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob gru 16, 2006 02:17

wszystko wskazuje na to ze masz walnieta centralke przy zamku, mysle ze jedyna mozliwosc naprawy tego to kupno nowej, gdyz te wszystkie czesci sa jak na zlosc konstruowane jako calosc. obstawiam ze padl czujnik w zamku! Ja mam padniety w tylnej klapie, koszt w servisie 125zł. A wszystko dlatego iz zamkni nie sa za szczelne i dociera do nich woda, styki we wtyczkach sniedzieja, wiec moze na poczatek sprobuj wszystko rozebrac i sprawdz stan wtykow, moze zasniedzialy i trzeba je przeczyscic, ale jezeli zasniedzialy to sa pewnie do wyrzucenia, tak jak u mnie zamek w klapie :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości