[MK3 1Z 94r] Problem z wodą .

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

[MK3 1Z 94r] Problem z wodą .

Post autor: VOOLF » pt gru 08, 2006 21:39

Witam mam problem. Woda zalała mi podnośnik szyby od strony kierowcy, i w związku z tym po prostu sie spalił. Czy macie jakies pomysły by zabezpieczyc to na przyszłośc ?? Teraz musze sobie załatwić jakiś nowy. Jaka moze być cena takiego podnośnika ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 08, 2006 22:14

Sam moduł elektroniczny czyli coś takiego
Obrazek
kupiłem niedawno na allegro za chyba 20 złotych, nawet sprawny, trzymam go sobie w zapasie, ale to była jakaś przypadkowa okazja. Musisz szukać po szrotach, zwróc uwagę że do lewych drzwi ma inny kształt jak do prawych (odbicie lustrzane).
Proponuję jeszcze jakiemuś elektronikowi czy złotej rączce pokazać ten spalony, może akurat da się uratować.
Co do zabezpieczenia: moduł na krawędzi ma uszczelkę, jeśli jest dokladnie przykręcony to nie powinno być problemu, piny od wtyczki też sa hermetycznie zalane, a sama wtyczka jest na uszczelce. To jest przystosowane do pracy w mokrych warunkach i miałeś jakiegoś pecha.

[ Dodano: Pią Gru 08, 2006 9:18 pm ]
http://www.allegro.pl/item147906618_vw_ ... prawy.html
tu maasz coś, jak widzisz drogo, próbuj reanimować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Post autor: VOOLF » pt gru 08, 2006 23:27

Dzieki za zainteresowanie. Podobno z mojego juz nic sie nie da zrobic, jest tak załatwiony że potopiło czesci wewnątrz . Ale bede czegoś szukał .
A jeżeli chodzi o zabezpieczenie to myślałem o jakimś srodku do konserwacji. Oczywiście mam tam uszczelki ale mimo wszystko woda spływa po kablu i jakoś sie dostaje do środka. A dzieje sie to we wszystkich dzwiach. Rece opadają . Pozdrówka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 08, 2006 23:46

No to porozbieraj, wysusz, a potem na łączenia silikon. Ale to coś dziwnego. Naprawiałem tych modułów już 5 i zaden nie był mokry wewnątrz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Post autor: VOOLF » pt gru 08, 2006 23:52

Ja rozumie a moze nalezy wymienić tylko te uszczelki na wtyczkach? Ale gdzie taką szukać ?


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 08, 2006 23:57

VOOLF pisze:Ale gdzie taką szukać
pewnie tylko z używki, ciężka sprawa, ale zauważ że uszczelka na wtyczce nie ma wpływu na szczelność samego modułu. Bez niej woda dostanie się tylko do samego wtyku i tam może zaśniedzieć. Bo same piny wychodzące z modułu sa zalane w żywicy na amen. Moduł jest uszczelniony tylko tą uszczelką na jego obwodzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » sob gru 09, 2006 00:04

tez kupilem taki modół bo mój niedziałał... dalem za niego 100 na szrocie... ale okazało sie że winne były tylko przekazniki i ma teraz jeden na zapas....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 09, 2006 00:09

zdaje się że to niedługo będzie rarytas, bo golfy dochodzą do wieku takiego ze będzie masowo ludziom padać. Mam w domu 2 auta z 93 roku w sumie sześć podnośników, z tego naprawiałem już pięć. Z tym że usterka zawsze ta sama: niedziałający czujnik obrotów silniczka i skokowo działające się szyby z tego powodu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Post autor: VOOLF » sob gru 09, 2006 00:16

Zgadza sie. U mnie było tak pierwsze strasznie szybko siadał mi akumulator, potem na parkingu otworzyły mi się same szyby :blush: troszke się zdenerwowałem. Ale doszedłem do tego ze woda we wtyczkach styka piny i robi zwarcie. Aż w końcu raz dobrze mi zwarło :bigok: i mam wygode. Szybe mam podpartą kołkiem. Kiedyś robiło sie tak ale we Fiatach 126p


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości