[MK2] ssanie -gaźnik 2ee - pomocy!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qtela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 02, 2006 16:52
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
Kontakt:

[MK2] ssanie -gaźnik 2ee - pomocy!!

Post autor: qtela » czw gru 07, 2006 20:00

gdy wyłacze silnik to przy gażniku pyka (cyka) przepustnica od ssania. rozładowywuje to akumulator. gdy odłacze kleme minusową to przestaje i gdy załorze spowrotem kleme to wszysko wraca do normy i przestaje cykać. gdzie tkwi problem.

w tej chwili jest odkręcony nastawnik - przerobiony wg. patentu jaki ktoś kiedyś na forum pokazał. tym samym są odłączone luźno przewody od tego nastawnika - lecz wydaje mi sie że nie jest to problem gdyż jak był nastawnik to było to samo
auto pali bez problemu

nie wiem w czym tkwi problem - czy gdzieś cos jest z instalacja nie tak , czy moze z komputerem
jak ktoś ma jakies pomysły to prosze o pomoc



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: [MK2] ssanie -gaźnik 2ee - pomocy!!

Post autor: ppoll27 » sob gru 09, 2006 23:01

qtela pisze:gdy wyłacze silnik to przy gażniku pyka (cyka) przepustnica od ssania. rozładowywuje to akumulator. gdy odłacze kleme minusową to przestaje i gdy załorze spowrotem kleme to wszysko wraca do normy i przestaje cykać. gdzie tkwi problem.

w tej chwili jest odkręcony nastawnik - przerobiony wg. patentu jaki ktoś kiedyś na forum pokazał. tym samym są odłączone luźno przewody od tego nastawnika - lecz wydaje mi sie że nie jest to problem gdyż jak był nastawnik to było to samo
auto pali bez problemu

nie wiem w czym tkwi problem - czy gdzieś cos jest z instalacja nie tak , czy moze z komputerem
jak ktoś ma jakies pomysły to prosze o pomoc
Hmm, ja mam tak że po wyłączeniu silnika, przez chwile (15-20 sekund) bzyczy a potem cisza. Z tego co wiem to tak powinno być. Radziłbym ci wrócić do układu sprzed przerróbki i sprawdzić czy wtedy nie będzie OK.


TDPower

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » sob gru 09, 2006 23:29

też mam sinik o oznaczeniu PN i u mnie też cyka przy gaźniku ale to jest normalne niema powodu do obaw :grin:



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz gru 10, 2006 13:19

po zgaszeniu silnika jeszcze powinno przez ok 6 sekund cykac jak wy to nazywacie, wtedy działa któryś z siłowników, chyba od przepustnicy ssania.
ale jak cały czas ci tak robi po zgaszniu silnika to naprawde ciekawe.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 587 gości