[MK2 TD] Łożyska do kół.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lamariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 05, 2006 13:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

[MK2 TD] Łożyska do kół.

Post autor: lamariusz » śr gru 06, 2006 23:29

mk 2 Witam. Mam mk2 td z 1990 r, 240 tys, przebieg. strasznie zaczęły mi szumieć łożyska i własnie pytanie nie mogę dojść czy szumią z tyłu czy z przodu, jak to rozróżnić. jakie łożyska polecacie i ile kosztują. Które najczęściej się zużywają przednie czy tylne. pozdr.
Ostatnio zmieniony czw gru 07, 2006 16:15 przez lamariusz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr gru 06, 2006 23:45

podnies jedna strone auta na lewarku, zakrec tylnim kolem i posłuchaj jak nie to do przodu idz i to samo , mozesz tez sprawdzic luz na lozysku - szapriac kolami trzymajac rece w polozeniu 14:45 :) na boki , co do cen to za przednie zaplacisz cos kolo 100 zl jak dobre SKF , a tylne to ok 30-40 zl ( jakies niemieckie zakupilem ale nie pamietam nazwy ) mniej zabawy jest ze zdjeciem łozyska z tylu :) i szczescie w niesczesciu jakby to było to :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » czw gru 07, 2006 00:07

hm.. łożyska najlepiej wyczaić na zakrętach, przejedź się z kimś autkiem szybciej po krętej drodze i ta druga osoba niech słucha z której strony "bicie" lub "buczenie" się nasila. Łożyska najlepiej wymieniać parami( cały tył, lub cały przód)



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » czw gru 07, 2006 00:55

częściej zużywają się chyba z tyłu co? a z przodu jak sie zuzyje łożysko to będzie luz na kole?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw gru 07, 2006 01:20

specWROC pisze:częściej zużywają się chyba z tyłu co? a z przodu jak sie zuzyje łożysko to będzie luz na kole?

raczej tylne, jak masz łozysko padniete z przodu to mozesz miec luz


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

lamariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 05, 2006 13:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: lamariusz » czw gru 07, 2006 22:30

ja mam wspomaganie w kierownicy, więc chyba z przodu luzu nie wyczuję. ale dzięki za poradę. myślę , że mechanik nie skasuje mnie jak za zboże.



Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » czw gru 07, 2006 23:56

a ja stawiam na przednie łożyska, niedawno wymienialem po przejechaniu 220 000km, bylo slyszalne buczenie w zakresie predkosci 60-90km/h, luzow zadnych nie wyczujesz, tylko na sluch, wieksze sa obciazenia na przednich i dlatego sie szybciej zuzywaja, troche Cie to bedzie kosztowalo, jak w warsztacie to tak z 300pln, samemu jak masz sciagacz i troche wolnego czasu tez sie da i pamietaj ze pozniej na zbierznosc musisz jeszcze jechac po wymianie lozysk z przodu
pzdr :bigok:

aha, co do luzu... to pamietajcie ze jakbyscie czuli luz na kierownicy pochodzacy od lozysk to prawdopodobnie zbyt daleko byscie niezajechali... luzy na lozyskach sa tak niewielkie ze na kierownicy ich nie odczujemy ale slyszec bedziemy....
moje po wyjeciu byly fioletowe :bajer:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 08, 2006 00:37

ghoost pisze:aha, co do luzu... to pamietajcie ze jakbyscie czuli luz na kierownicy pochodzacy od lozysk to prawdopodobnie zbyt daleko byscie niezajechali... luzy na lozyskach sa tak niewielkie ze na kierownicy ich nie odczujemy ale slyszec bedziemy...
no normalne ze nie wyczujesz na kierownicy , ale jak szaprpiesz za kolo to mozesz poczuc delikatny luz...

aa przypomnialo mi sie, kumplowi w passacie wymieniali z przodu lozysko i skasowal go za jedno 50 zl +90 za lozysko :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości