[mk2] nie działają tylne światła przeciwmgielne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

[mk2] nie działają tylne światła przeciwmgielne

Post autor: maciek.wroc » śr gru 06, 2006 11:28

Dlaczego mi nie świecą tylne światła przeciwmgielne ?? nie wiem co jest zmieniłem bezpiecznik jak mi mówił kolega czyli 6 pozycja i dalej nie świecą co się mogło zrąbać przełącznik działa bo nawet od kolegi pożyczyłem nowy i nie wiem sam co juz jest


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr gru 06, 2006 11:35

Sprawdż żarówki(ę), , mogło coś się wypiąć. Z wyłącznikami bywa różnie, zepnij na krótko kable te przy skrzyni i zobacz. A sprawdzałeś na włączonych mijania?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr gru 06, 2006 11:51

maciek.wroc, Wyciąg zarówke i zobacz do tego gniazda czasmi sie dzieje tak ze tan nózka tam na dole co styka z zarówka pokrywa sie jakimś takim nalotem więc podrap tam troche srubokrętem to moze pomóc (tak było u mnie)
A przed drapaniem sprawdz czy zarówka cała :P
maciek.wroc pisze:tylne światła przeciwmgielne ??
Ja mam tylko jedno przeciwmgielne :/ a Tobie mają świecić 2 ?? dziwne :/



Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » śr gru 06, 2006 13:06

To_mas pisze:Ja mam tylko jedno przeciwmgielne :/
u mnie tez tylko jedno :( z lewej strony z prawej nie swieci, w lampie wogole nie mialem tam zarowki od poczatku a otwor w kloszu byl zaslepiony tym plastikiem, wylamalem to wlozylem zarowke z mysla ze bedzie siwiecilo a tu kupa :(. Gdzies chyba sciezki nie sa doprowadzone....



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » śr gru 06, 2006 13:33

zgadza sie do prawego nie sa doprowadzone zasilanie pociagnij kabelek z lewego do prawego ja tak zrobilem i gra gitara

Ps. fabrycznie tylko lewy swieci
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

Post autor: maciek.wroc » śr gru 06, 2006 13:49

umnie tez lewe powinno świecić na początku świeciło a teraz juz nie świeci i nie wiem co


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr gru 06, 2006 14:00

gniochu pisze:To_mas napisał/a:
Ja mam tylko jedno przeciwmgielne :/
u mnie tez tylko jedno :( z lewej strony z prawej nie swieci, w lampie wogole nie mialem tam zarowki od poczatku a otwor w kloszu byl zaslepiony tym plastikiem, wylamalem to wlozylem zarowke z mysla ze bedzie siwiecilo a tu kupa :( . Gdzies chyba sciezki nie sa doprowadzone....
A po co mają świecić dwa. W starszych lampach świeciły dwa ale w nowszych MK2 już świeciło jedno i tak jest do dzisiaj. Przeważnie każdy nowy samochód ma tylko jedno światło przeciwmgielne.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 06, 2006 15:06

TheGwiazdor pisze:Przeważnie każdy nowy samochód ma tylko jedno światło przeciwmgielne.
nie spotkałem auta z dwoma przeciwmgielnymi...
nie widzę potrzeby dwóch świateł przeciwmgielnych, po co niby dwa mają być?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr gru 06, 2006 15:10

Qto pisze:nie spotkałem auta z dwoma przeciwmgielnymi...
nie wiem czy w poldku nie ma dwóch. A co do potzreby - żarówka zawsze może się spalić, wtedy jest drugie. W autobusach stosuje się podwójne kierunkowskazy i chyba stopy.
Ale duskusja zeszła na ilość świateł, a to jakby nie o to chodzi, koledze nic nie świeci.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr gru 06, 2006 15:16

bodzio_j pisze:
Qto pisze:nie spotkałem auta z dwoma przeciwmgielnymi...
nie wiem czy w poldku nie ma dwóch. A co do potzreby - żarówka zawsze może się spalić, wtedy jest drugie. W autobusach stosuje się podwójne kierunkowskazy i chyba stopy.
Ale duskusja zeszła na ilość świateł, a to jakby nie o to chodzi, koledze nic nie świeci.
fakt trochę odbiegamy od tematu:D
Qto pisze:nie spotkałem auta z dwoma przeciwmgielnymi...
miałem na myśli nowe auta a nie poldki. a co do podwójnych świateł w autobusach to zwykłe światła pozycyjne z tyłu są też (przeważnie) podwójne, ze wzgłedu na gabaryty stosuje się tzw śwaitła obrysowe (czy jakoś tak ;)) na dachu, w TIRach (na naczepach) itp, też są.
Proponuje wrócić do tematu :bigok:
maciek.wroc wyciągnij żarówkę i sprawdź czy napięcie dochodzi, styki w lampie mogły zaśniedzieć (może nie zaśniedzieć ale taki dziwny syf się może pojawić), przeczyść to i zbadaj sprawę, jak nie pomoże to trzeba szukać dalej...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr gru 06, 2006 15:37

TheGwiazdor pisze:A po co mają świecić dwa.
no włąsnie nie wiem ale moze kolega sie zastnawiał czmu mu dwa nie świecą to ma juz odp ze fabrycznie ma świecić tylko 1 a do 2 to se moze zapasową zarówke dać :P



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr gru 06, 2006 15:39

bodzio_j pisze:Qto napisał/a:
nie spotkałem auta z dwoma przeciwmgielnymi...

nie wiem czy w poldku nie ma dwóch. A co do potzreby - żarówka zawsze może się spalić, wtedy jest drugie. W autobusach stosuje się podwójne kierunkowskazy i chyba stopy.
Ale duskusja zeszła na ilość świateł, a to jakby nie o to chodzi, koledze nic nie świeci.
Takie małe OT:

Polonez powstał w 70-tych latach i do końca produkcji jego myśl techniczna niewiele się zmieniła. Więc wszystko mówi za siebie. Kiedyś się stosowało 2 światła.

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 14:42 ]
Trzeba sprawdzić przede wszystkim czy prąd dochodzi do lampy. Wtedy jest wiadomo, w którą stronę szukać.

Jak dochodzi do trzeba sprawdzić czy gdzieś styki się nie utleniły bo czasami tak się robi. Poczyścić a jak to nie pomoże podpiąć inny tył lampy i sprawdzić jeszcze raz.

Jak nie dochodzi prąd to sprawdzić czy wychodzi ze skrzynki. Jak wychodzi to kabel gdzieś walnięty.


Obrazek

Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

Post autor: maciek.wroc » czw gru 07, 2006 20:53

podłączyłem a przyczyna była taka ze przy skrzynce bezpieczników była odłączona jakaś wtyczka co kolor przewodu był podłanczony do kostki przełącznika. Ale teraz taki problem jest ze powinno sie świecić światełko jak włanczam przeciwmgielny te małe przy guziku. Bo jak przekrece zapłon ale nie odpalająć auto to moge włączyć światło przeciwmgielne i świeci ale nie powinno bo tylko powinno działać jak się włonczy światła pozycyjne i mijania. A tu działa bez świateł mijania i postojówek. I nie wiem czy coś jest z elektryką nie tak czy co.

Bo powinno być tak jak włąncze światła pozycyjne i mijania to wtedy się mozna włączyć tylne światło przeciwmgielne i powinno się świećić śwatełko ale jakoś to tak mi nie wyszło :(


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości