[MK4] syczenie na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

armad30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 15, 2006 13:22
Lokalizacja: Bytom

[MK4] syczenie na zimnym silniku

Post autor: armad30 » ndz gru 03, 2006 11:20

W moim Golfie IV TDI 110 KM, na zimnym silniku, i tylko wtedy słychać coś jak by przerywane syczenie, raz poraz "sss". Syczenie dochodzi gdzieś z okolicy alternatora, paska klinowego - ogólnie z lewej strony silnika (stojąc przed maską samochodu). Byłem z tym u fachmana, stwierdził że to pasek klinowy, po jego wymianie problem nie minoł. Cy ktoś miał bodobne objawy. Być może to nic niepokojącego, gdy silnik się troche rozgrzeje wtedy nic nie słychać. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o jakieś info.


fred

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pn gru 04, 2006 00:07

Mam ten sam silnik i ten sam objaw. Nie wiem co to jest. Mam jednak nadzieje, ze to nic zlego...



jedras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 30, 2006 10:17
Lokalizacja: Białołęka

Post autor: jedras » pn gru 04, 2006 11:25

witam
Jeżeli to z okolic alternatora to może byc to tzw. wolne koło alternatora tzn. taki wynalazek vw gdy jak hamujesz silnikiem żeby nie hamowac alternatora ten dalej kręci sie siła bezwładności jak głupi, spotkałem się z określeniem sprzęgło jednokierunkowe czy coś takiego. Dźwięk jaki wydaje czasami to taki "gwizd ala świst" prawie jak z turbiny. widocznie cosik mu dolega, ale zanim padnie to długa druga jeszcze, element etn jest normalnie wymienny.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ckn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:24
Lokalizacja: SJ

Post autor: ckn88 » pn paź 19, 2009 17:37

Witam, trochę odkopie temat bo nie chcę zakładać nowego. U mnie w AHF jest podobnie, dodam że syczenie jakby przyspieszało przy dodawaniu gazu a po odpuszczeniu zwalnia. Cięzko ocenić skąd ono dochodzi ale mniejwięcej z tej okolicy:
Obrazek

Turbo, egr, kolektor było czyszczone, dolot jest szczelny, wężyki podciśnienia wymienione.
Może ktoś już miał z tym do czynienia i wie jak usunąć to syczenie?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » pn paź 19, 2009 17:53

ckn88 pisze:Turbo, egr, kolektor było czyszczone, dolot jest szczelny, wężyki podciśnienia wymienione.
Może ktoś już miał z tym do czynienia i wie jak usunąć to syczenie?
Poza wymienionym przez Ciebie podzespołami to już chyba nic, syczeć nie może :chytry:
Cały dolot sprawdziłeś, łącznie z ic.. Jak mi się opaska zsunęła z ic to było wrażenie, że syczenie wydobywa się z zaznaczonego przez Ciebie obszaru, a okazało się, że to przy ic jednak.. A to syczenie pojawiło się po czy przed czyszczeniem dolotu i turbiny???


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
ckn88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:24
Lokalizacja: SJ

Post autor: ckn88 » pn paź 19, 2009 20:59

syczenie było już od początku jak go kupiłem, myślałem że to turbo i po wyczyszczeniu ustanie ale nadal jest ono słyszalne. Przy okazji rozbierania tego wszystkiego rozebrałem kompletnie dolot od filtra powietrza do głowicy i nie było tam żadnych oznak nieszczelności, po złożeniu w całość kilka razy oglądałem wszystko i wyglądało że jest ok. VAG nie pokazuje żadnych błędów ale trochę mnie wkurza to syczenie bo lubię jak wszystko jest perfect :/ no i problem jest tylko na zimnym silniku, po rozgrzaniu już nic nie słychać.
Już nie wiem czy kombinować co to może być czy po prostu olać sprawę..



Roberto11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 20, 2009 00:30
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Roberto11 » pn paź 19, 2009 21:12

Siema Koledzy!!! mam golfa 4 1.9 tdi 115 KM AJM i wycieka mi paliwko, jest plama pod silnikiem, od strony pasażera, co to może byc??? :grrr:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn paź 19, 2009 21:16

Roberto11 pisze:Siema Koledzy!!! mam golfa 4 1.9 tdi 115 KM AJM i wycieka mi paliwko, jest plama pod silnikiem, od strony pasażera, co to może byc??? :grrr:
Proponuję :bajer:
ZAŁOŻYĆ NOWY TEMAT bo tu o syczeniu gadamy :green_fuck: bys nie myślał ,że jestem niemiły to proponuję zdjąć osłonę pod silnikiem -- auto na podnośnik - bądź kanał i bacznie :kac: patrzać co i skąd się ON sączy... Bo może to być filtr- wężyki itp ustrojstwa ...
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 21:19 przez Haki, łącznie zmieniany 2 razy.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Roberto11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 20, 2009 00:30
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Roberto11 » pn paź 19, 2009 21:20

oki dzięki Haki fin :grin:



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn paź 19, 2009 22:12

no chopy! żeby było weselej to powiem wam że benzyniaki też syczą (mój mówiąc dokładniej). dźwięk jakby dochodził zza schowka -w rejonach o których piszecie. syczy przy dodawaniu gazu -jakby sie powietrze gdzieś zasysało od podciśnienia.
zabawny objaw.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości