[MK4 i all VW] Strasznie skrzypi...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

[MK4 i all VW] Strasznie skrzypi...

Post autor: ryjek75 » czw lis 30, 2006 15:36

Od jakiegoś czasu mój Golf zaczął strasznie skrzypieć... no normalnie skrzypi... przy skręcaniu. Skręcam w lewo - skrzypi, jadę prosto - nie skrzypi, skręcam w prawo - skrzypi...

Skrzypienie jest dość głośne - zupełnie jakby nadwozie się wyginało i miało się zaraz rozerwać...

To prawdopodobnie jakiś drobiazg w zawieszeniu (może jakies gumy, oslony amortyzatorów albo coś takiego) - ale nie mogę tego zlokalizować... zawieszenie nie ma żadnych luzów ani nic takiego. No bo przecież nie rozsypuje się pięcioletnie nadwozie... do cholery...

mam wrażenie że to skrzypienie słychać zarówno z przodu, jak i z tyłu. - bardziej gdy skręcam w lewo, mniej gdy skręcam w prawo...

Objawy nasiliły się jak zrobiło się zimno...

Normalnie jakbym jechał Żukiem albo starą drewnianą krypą...

Czy ktoś z Was spotkal się z czyms takim u siebie?



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » czw lis 30, 2006 17:19

Nic nowego.

Kup olej silikonowy koszt ok. 20 zl (w sklepach maszyn do szycia itd. badz na allegro), nie niszczy gumy

I teraz wyspsikaj az do ustapienia skrzypienia

1. Tyl w oslonach sa gumowe odbijacze - tam popryskaj sporo
2. Przod wszystkie gumki chyba 4 szt znajdujace sie na laczniku stabilizatora (psikaj i przy okazji niech ktos kołysze samochodem np. siadajac na nadkole przednie)

Ja pryskalem do bolu i teraz mam spokoj....ostatnio jeszcze odezwal sie przod na moment prysnolem i spokoj dalej...... problem moze pojawic sie znow przy myciu na Karcherem dokladnie przedniego zawieszenia.......
Dostep do 2 szt gum przy skrecie max kola w lewo lub w prawo...a do drugich 2 szt chyba tylko kanalu najelpiej.....na upartego mozna tez na lewarku :D

Mozliwosc jest jeszcze wymianay gumy stabilizatora (jezeli dobrze napisalem) tylko problem moze sie znow pojawic po 10tys :D

Miejwiecej tak gumy wygladaja
http://www.allegro.pl/item144123056_gum ... palio.html
Zdjecie od fiata :D bo nie znalalem innego :D

A tak miejwiecej stabilizator w MKII
http://moto.allegro.pl/item145788725_st ... d_1zl.html

A takim pryskalem
http://www.allegro.pl/item144305182_spi ... awdz_.html

Ja przy okazji wypsikalem tez inne elementy gumowe chyba tuleje z tylu itp. , a objaw mialem tak jak piszesz.....Zukiem jazda byla:D



ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ryjek75 » czw lis 30, 2006 18:38

Dzięki serdeczne - nie omieszkam popryskać.

gumy stabilizatora były wymieniane... może to to...

Jesli pomoże - duży plus :)



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » czw lis 30, 2006 21:34

mi skszybi jak stara furmanka tylko jak np. wieżdzam zjeżdzam z progu spowalniającego, krawężnika- gumy stabilizatora febi zdiołem, w środku było płutno na tej gumie przesmarowałem, przestało, ale po tygodniu znów, olałem to i czasami skrzypi czasami nie zależy jaki ma nastrój trzeba sie o nią troszczyć lepiej jak o kobiete.


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 136 gości