[MK3] Pytanie o czujnik halla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

[MK3] Pytanie o czujnik halla

Post autor: Monsoft » czw lis 30, 2006 09:19

Wiem, ze postow odnosnie czujnika halla bylo wiele. Tyle ze ja nie znalazlem odpowiedzi na pytania na ktore szukam odpowiedzi.

Moja zona jezdzi Golfem III 1.4i CL (silnik ADB) z 1995. Od pewnego czasu szfankuje czujnik halla (tak jej powiedzial mechanik w UK). Ow mechanik takze zaspiewal sobie 500 funtow za wymiane tegoz na nowy. Tak wiec mam kilka pytan:

1. Czy wymiana tego czujnika w tym golfie jest skomplikowana?
2. Gdzie sie znajduje ten czujnik - mam ksiazke o naprawie golfa III ale tam nic nie pisze ne ten emat :( ?
3. Czy ktos mi moze podeslac zdjecie jak taki czujnik wyglada. Prosze o to dlatego iz zastanawiam sie czy czujnik od wersji amerykanskiej (silnik ABA) jest taki sam jak do wersji europejskiej (silnik ABD). W niektorych sklepach takze jest tylko zdjecie i nazwa (Hall Sender for Golf III) i nic poza tym. A tak to bbym chociaz wizualnie mogl spradzic czy to to o co mi chodzi.


Sorka za marudzenie, ale gdzie indziej mozna sie spytac o cos takiego jak nie tutaj.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2006 09:33 przez Monsoft, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw lis 30, 2006 09:22

Witam. Daj w temacie [MK3], bo wywalą (patrz: regulamin).
Pozdrawiam.

[ Dodano: 30 Lis 2006 08:28 ]
http://www.allegro.pl/item145921806_czu ... _opel.html
http://www.allegro.pl/item145298798_czu ... 8_v20.html
Konkretnie do Golfa nie widziałem na allegro.
Monsoft pisze:mechanik takze zaspiewal sobie 500 funtow za wymiane tegoz na nowy
Ładnie świewa :panna:
Pozdrawiam.



Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Post autor: Monsoft » czw lis 30, 2006 09:31

Temat poprawilem, Dzieki !!!

No ja wlasnie tez widzialem na allegro te czujniki, tylko nie bylem pewien czy to na pewno do golfa, bo jak sie idzie do sklepu to wypytuja o tone infromacji (nr silnika, rok produkcji, itp).

W sumie auto sprawuje sie calkiem calkiema a zona zaplacila za nie 600 funtow, tak wiec wydatek zedu 500 za wymiane czujnika mija sie troche z celem.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [MK3] Pytanie o czujnik halla

Post autor: RobertP » czw lis 30, 2006 09:42

Monsoft pisze:Moja zona jezdzi Golfem III 1.4i CL (silnik ADB) z 1995. Od pewnego czasu szfankuje czujnik halla (tak jej powiedzial mechanik w UK). Ow mechanik takze zaspiewal sobie 500 funtow za wymiane tegoz na nowy.
szok :panna:
na paliwo do Polski wydasz mniej z UK i naprawisz go i pojedziesz spowrotem za tą kasę
są na allegro czujuniki ale trzeba rozkminić jaki masz koszt takiego to og 80zł do 200zł
najlepiej wykręcić i zrobić fote i sie znajdzie bo tak to Ci nie powiem, trzeba by zajrzeć
do jakiś serwisówek co dokładnie masz
ale w sklepie np. TUTAJ na bank Ci facet dobrłąby to co potrzeba, moi kolesie i znajomi
co mają VW kupowali tam niejedną część a w ubiegłym tygo jeden
do golfa ale 1,6 kupił w ciemno tzn dobrał mu gość i mówił że na
bank będzie pasowac i rzeczywiście pasował ...

[ Dodano: Czw Lis 30, 2006 08:46 ]
Monsoft pisze:2. Gdzie sie znajduje ten czujnik - mam ksiazke o naprawie golfa III ale tam nic nie pisze ne ten emat :( ?
w aparacie
Monsoft pisze:3. Czy ktos mi moze podeslac zdjecie jak taki czujnik wyglada. Prosze o to dlatego iz zastanawiam sie czy czujnik od wersji amerykanskiej (silnik ABA) jest taki sam jak do wersji europejskiej (silnik ABD). W niektorych sklepach takze jest tylko zdjecie i nazwa (Hall Sender for Golf III) i nic poza tym. A tak to bbym chociaz wizualnie mogl spradzic czy to to o co mi chodzi.
np.: na tej aukcji
albo taki
i jeszcze taki


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » czw lis 30, 2006 09:50

Ja pierdziele ponad 2 000 zł za wymiane Halla!!!!! Stary za tę kase to możesz opłacić mi bilet w te i z powrotem - wymienie Ci go w 10 min i jeszcze na browara starczy. Myśle że może mechanikowi chodziło o wymiane całego aparatu zapłonowego. A wymiana Halla nie jest skąplikowana. Zaznaczasz ustawienie zapłonu. Zdejmujesz kopółkę i palec roadzielacza. Odkręcasz 3 śruby mocujące aparat zapłonowy. Płaskim śrubokrętem zdejmujesz taką metalową osłone czujnika (najwięcej pieprzenia z tym jest). I krzyżakowym odkręcasz 2 śruby mocujące Halla. Składasz w odwrotnej kolejności uważając na uszczelkę między aparatem i głowicą.

PS Polecam zakup jedynie orginalnego Bosha - tego w pierwszym linku w poście wyżej.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Post autor: Monsoft » czw lis 30, 2006 10:06

Ten pierwszy jesk akurat chyba do wesji GTI czyli ameryknskiej wersji GL.
Taki moge miec za $45.

Ja wlasnie mialem zamiar nim przyjechac do Polski na swieta i od razu wymienic, tyle ze wlasnie ostatnio to sa powazne klopoty z odpalaniem (prawie za kazdym razem trzeba sie meczyc).



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lis 30, 2006 10:10

Monsoft pisze:Ten pierwszy jesk akurat chyba do wesji GTI czyli ameryknskiej wersji GL.
Taki moge miec za $45.

Ja wlasnie mialem zamiar nim przyjechac do Polski na swieta i od razu wymienic, tyle ze wlasnie ostatnio to sa powazne klopoty z odpalaniem (prawie za kazdym razem trzeba sie meczyc).
szkoda nerwów kupuj i wymień sam , oznacz miejsca w aparacie gdzie i co jak było
jak opisał Ci Paweł_G

[ Dodano: Czw Lis 30, 2006 09:18 ]
Monsoft pisze:Ow mechanik takze zaspiewal sobie 500 funtow za wymiane tegoz na nowy.
wiesz co jest zarejestrowany user zimowisko on pracuje w Crewe VW-Service
w Anglii może zastukaj do niego na priva moze Ci tam pomoze jeśli to nie daleko ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Post autor: Monsoft » czw lis 30, 2006 12:58

Pomysle nad tym wszystkim, bo na pewno nie dam 500 funtow za wymiane.

Dostalem infromacje z jednego ze sklepow internetowych ze maja takie http://monsoft.republika.pl/czujnik_Halla.jpg

Czy to jest to co dokladnie ja potrzebuje ???

Bo to by sie pokrywalo z tym co jest w aukcji na alllegro http://moto.allegro.pl/item140549364_cz ... _seat.html



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lis 30, 2006 14:40

Monsoft pisze:Czy to jest to co dokladnie ja potrzebuje ???
ja Ci niestety tego nie potwierdze, jakbyś wykręcił i zrobił fotke
to wtedy łatwiej, ale powiem Ci że halla też można łatwo naprawić a koszt
samej tej części elektronicznej to jakieś 4-10zł i nazywa sie to halotron
są w wielu urządzeniach elektronicznych , warto poczytać na www.elektroda.pl
tutaj na forum tez kiedyś pisałem o tym i zamiennikach (ugn3120 zamiennik a1344)
to byłaby rewelacja jakbyś namierzył ten elemencik i kupił go gdzieś w jakimś
elektronicznym sklepie serwisie sprzętu RTV
chyba że te jest pęknięte te "koło magnetyczne takie ząbki,
które wtedy uderza w czujnik czy jak to tam nazwać to już lipa tego sie nie naprawi


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Post autor: Monsoft » czw lis 30, 2006 14:54

Popatrze na elektrode. Znam ta strone ale "z innej strony" typowo elektronicznych ukladow itp. Wiesz gdybym byl na miejscu to bym mogl cos popatrzec, ale ja jestem 5 tys km dalej i musze to po prostu zamowic i pozniej to wyslac kurieem, albo przywiezdz ze soba jak bede lecial do UK.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lis 30, 2006 15:50

Monsoft pisze:Popatrze na elektrode. Znam ta strone ale "z innej strony" typowo elektronicznych ukladow itp.
zobacz ile tematów wywaliło na elektrodzie
ale skoro znasz może warto poszukać a zrobiłbyś sam na miejscu :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw lis 30, 2006 15:54

Zobacz jakiej firmy masz aprat zapłonowy. Może być Bosch , Magneti marelli lub Sagem. Swietnie jeśli masz Boscha. Idziesz do sklepu i kupujesz oryginał Boscha za 150 zł. NIE POLECAM ALLEGRO-mam złe doświadczenie z czujnikami halla. Jeśli masz magneti tam budowa jest z lekka inna i ciężko o zamiennik. Natomiast Sagem jest prawie u nas nieosiągalny. Nie mniej jednak podejrzewam że masz Boscha i wymiana nie powinna sprawić kłopotów. Jeśli aprat przecieka kup jeszcze oringi za śmieszną złotówke:)A moge spytać z ciekawości co się dzieje z autem?Gaśnie niewiadomo kiedy czy podnosi obroty i robi wahnięcia?pozdrawiam miłej wymiany



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lis 30, 2006 16:01

Jacenty85 pisze:Zobacz jakiej firmy masz aprat zapłonowy. Może być Bosch
właśnie Boscha wymienił ten mój kolega o którym pisalem i jest OK
kupił fakt ze sklepu do swojego 1,6 , co sklep to sklep masz w chociaż w ręku przed zakupem
ale jak pisałem Monsoft jak masz troszkę pojęcia i jakieś mierniki to obadaj
to może to zmiejszy koszty i sam naprawisz jeśli to bedzie uszkodzony sam halotron
gra warta świeczki :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Post autor: Monsoft » pt gru 01, 2006 15:09

Jacenty85 pisze:A moge spytać z ciekawości co się dzieje z autem?Gaśnie niewiadomo kiedy czy podnosi obroty i robi wahnięcia?pozdrawiam miłej wymiany
Ogolnie to jest tak, ze przy odpalaniu odpala na chwile (jakas 1s, 2s) i gasnie. I tak przez kilka (teraz jak slyszalem od zony nawet kilkadziesiat) minut no i jak zaskoczy to jest ok i pozniej nie ma probelmow w czasie jazdy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 321 gości