[mk3] Pukanie przy ruszaniu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

[mk3] Pukanie przy ruszaniu.

Post autor: guciu69 » czw lis 30, 2006 08:45

Witam,

od jakiegoś czasu podczas dynamicznego ruszania coś puka /przeskakuje/ w okolicach pod dźwignią zmiany biegów. Myślałem, że to tłumik puka o osłone albo o podwozie; byłem z tym w wrasztacie i powiedzieli mi że to poprawili ale problem nie zniknął. Później powiedziano mi że to może być poduszka sillnika. Fakt poduszka od skrzyni biegów była cała od chyba oleju, dodoam że gdy silik był zimny podczas odpalania mocno skakał. Wymieniłem te poduszkę, silnik przestał skakać ale nadal coś puka. Co to może być? Aha, czasami gdy silik jast zimny podczas zmiany biegu z jedynki na dwójke zgrzytnie.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw lis 30, 2006 09:55

guciu69 pisze:od jakiegoś czasu podczas dynamicznego ruszania coś puka /przeskakuje/ w okolicach pod dźwignią zmiany biegów
Mam to samo. Tez nie moge rozgryść co to ... ale tlumik napewno odpada. Ja wyciągałem nawet półosie i tam bylo wszystko Ok a dalej puka :/



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » czw lis 30, 2006 15:23

ja bym koledzy powiedział ze to sa gumy z łozyskiem na przednich amortyzatorach wymienicie a pukanie powinno znknac miałem to samo kiedys pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » czw lis 30, 2006 15:27

a u mnie tak puka z powodu zuzytych przegubow wewnetrznych!!
przy ruszaniu i przy zmianie biegow, przy gwaltownym puszczeniu nogi z gazu lub gwaltownym dodaniu gazu jest stuk! i jak sprawdzalem to wina jest przegubow wew.
U Ciebie moze byc to samo Guciu69



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » czw lis 30, 2006 17:50

hmm, łożyska też wymieniałem / jakieś 6 miesięcy temu/ ale na zamienniki więc może już poszły. Mi stuka tylko podczas szybszego ruszania, przy zmainie biegów i przy puszczeniu gazu czegoś takiego nie ma. A przeguby wewnętrzen to nie wiem.. Jak to sprawdzić czy to łożysko czy przegub?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lis 30, 2006 19:53

Jak pamiętam z FIATA 126p to pukanie przy ruszaniu [bicie o podłogę] oznaczało ni mniej ni więcej zerwane poduszki skrzyni biegów



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » czw lis 30, 2006 19:54

pszczyna pisze:Jak pamiętam z FIATA 126p to pukanie przy ruszaniu [bicie o podłogę] oznaczało ni mniej ni więcej zerwane poduszki skrzyni biegów
tak albo odkrecona/luzna belke tylna ;) :grin:



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » czw lis 30, 2006 20:05

chcialem napisac ze pewniak poduszka :) ale nie doczytalem ze wymieniales:) hmmm........


pozdrawiam



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » czw lut 08, 2007 14:29

Witam,

co to może być, już mnie to naprawdę denerwuje?
Jak sprawdzić co to może być?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam



seba11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:06
Lokalizacja: elbląg

Post autor: seba11 » czw lut 08, 2007 18:06

U mnie objawy są podobne przy ruszniu puka , przy jeździe i dodaniu lub ujęciu gazu też puka. Przy zmianie z 1 na 2 bieg również zgrzyta z tym że u mnie po ruszeniu to sie dzieje jak i po tym jak olej w skrzyni sie rozgrzeje, uniemożliwia mi to dobty start ze zmianą z 1 na 2.

tyle że u mnie to będzie wina skrzyni zgrzyt to synchronizatory a pukanie to wyrobione koła zębate w skrzyni. wieć na kanał włącz bieg i popychaj samochód będąc pod spodem do przodu i do tyłu. i słuchaj gdzie puka u mnie wyraźnie słychać że to skrzynia, możesz ręką przytrzymać przeguby i zobaczyć czy nie mają luzu.

[ Dodano: Czw Lut 08, 2007 17:09 ]
a nie doczytałem u mnie nie przeskakuje tylko wyraźnie słychać puknięcia przy ruszeniu lub przy dodaniu/ujęciu gazu.



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » czw lut 08, 2007 19:09

a u mnie tylko gdy mocniej ruszam "zgrzyta". Podczas dodania gazu na wyższych biegach oraz gdy ujmę go to się nic nie dzieje, jest dobrze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości