[mk2] tylne światła przeciwmgłowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

modzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 03, 2006 16:28
Lokalizacja: Lublin

[mk2] tylne światła przeciwmgłowe

Post autor: modzu » śr lis 29, 2006 16:30

Witam,

w dobie ostatnio panujących gęstych mgieł okazało się, że w moim mkII nie działają tylne przeciwmgłowe, problemem okazał się być brak żarówki :rotfl: .

Zanim włożę jakąkolwiek napiszcie jaką powinna mieć moc - w instrukcji podają moce wszystkich żarówek oprócz tylnej przeciwmgłowej. Pozdro :okej:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [mk2] tylne światła przeciwmgłowe

Post autor: RobertP » śr lis 29, 2006 16:31

modzu pisze:Zanim włożę jakąkolwiek napiszcie jaką powinna mieć moc - w instrukcji podają moce wszystkich żarówek oprócz tylnej przeciwmgłowej. Pozdro :okej:
21W


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr lis 29, 2006 16:34

ja mam golfera 1.6td 1991r i mam tylko lewą przeciwmgłową ale jak wyciagne te klawiature na ktorej sa zarowki z prawej lampy to normalnie jest tam miejsce na zarowke ale w kloszu jest taki czarny plastik....da sie zamontowac zeby byly 2;D? :bajer:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lis 29, 2006 16:39

Ja uważam, że 2 lampy z obu stron to złe rozwiązanie. Już lepiej 2 żarówki w lewej lampie. Czasem jedzie się za klientem, który ma włączone przeciwmgielne w dzień, albo gdy mgła nie jest zbyt gęsta (renówki, japończyki - maja 2 lampy lewą i prawą) i wtedy, jak sie przygapisz noga sama leci do hamulca, bo wygląda jak by hamował...



modzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 03, 2006 16:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: modzu » śr lis 29, 2006 16:45

specWROC pisze:ja mam golfera 1.6td 1991r i mam tylko lewą przeciwmgłową ale jak wyciagne te klawiature na ktorej sa zarowki z prawej lampy to normalnie jest tam miejsce na zarowke ale w kloszu jest taki czarny plastik....da sie zamontowac zeby byly 2;D? :bajer:
Może się i da, ale zabraniają tego przepisy o ruchu drogowym. :goof:

[ Dodano: Sro Lis 29, 2006 15:47 ]
RobertP pisze:21W
Dzięki RobertP, punkt na Twoje konto. :bajer:



Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » śr lis 29, 2006 18:16

specWROC pisze:ja mam golfera 1.6td 1991r i mam tylko lewą przeciwmgłową ale jak wyciagne te klawiature na ktorej sa zarowki z prawej lampy to normalnie jest tam miejsce na zarowke ale w kloszu jest taki czarny plastik....da sie zamontowac zeby byly 2;D? :bajer:
jasne ze się da. Trzeba tylko pozbyś się "owego plastika" ;]. Poprostu trzeba go delikatnie wyłamać, wyciąć czy co tam sobie chcesz, tylko oczywiście z rozwagą żeby nie pokiereszować lampy.


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » śr lis 29, 2006 19:01

modzu pisze: Może się i da, ale zabraniają tego przepisy o ruchu drogowym. :goof:
A to ciekawe... a możesz wskazać konkretny przepis, który zabrania mieć podwójne przeciwmgielne z tyłu? Zaznaczam, że pytanie zadaję nie z "czepialstwa" tylko z ciekawości.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lis 29, 2006 19:13

JayT, Nie wskaże, bo takiego przepisu nie ma. Tka jak pisałem japończyki i francuzy mająpo 2 lampy i jeżdżą...



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lis 29, 2006 20:38

modzu pisze:Może się i da, ale zabraniają tego przepisy o ruchu drogowym. :goof:
Bzdura.Ja mam u siebie FABRYCZNIE dwie przeciwmgielne lampki i diagnosta przy przeglądzie nawet nie pisnął...



obywatel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: internet

Post autor: obywatel » śr lis 29, 2006 21:09

Witam
Ja w swoim golfie II 1,8 87r. mam też jedno tylne światło przeciwmgielne mimo że mam możliwość założenia z drugiej strony, mam natomiast pytanie czy przednie światła przeciwmgielne są fabryczni ew golfach II z roczników 87r. bo ja mam podwójne światła przednie 4 klosze ( mijania i drogowe) ale w tych kloszach chyba niema świateł przeciwmgielnych mimo że mam przełącznik dwupozycyjny do tych świateł. Wiem że na dole są jakieś kabelki może od halogenów które poprzedni właściciel mógł zdjąć. Czy wogole obowiązkowe jest używanie przednich przeciwmgielnych w trudnych warunkach????
Pozdrawiam



530XF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:49
Lokalizacja: Łódż

Post autor: 530XF » śr lis 29, 2006 21:18

Powitać panowie co do tych przepisów to faktycznie nie ma problemu chyba że trafimy na wściekłego psa co ma ciśnienia na chacie i szuka na MAKA a co do przeglądów to niema
najmniejszego problemu sam mam zamontowane u siebie 2 przeciwmgielne w lampach a żeby było jeszcze ciekawiej to w każdej lampie oprócz przeciwmgielnych mam trzy pozycje i trzy stopy
kiedy zawitałem na przegląd to pan się zdziwił a jeszcze bardziej jak mu zapaliłem przeciw mgielne.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lis 29, 2006 22:15

530XF pisze:trzy stopy
A co na to twoja wiązka instalacji i wyłączniki postojówek i stopu? Skoro masz 6x21W w stopach, to jes 126W czyli 10,5 A. Przy przewodzie o przekroju 0,75 izolacja to wytrzymuje???
obywatel pisze:Wiem że na dole są jakieś kabelki może od halogenów które poprzedni właściciel mógł zdjąć.
W modelach 91' pewne jest, ze jest pod ziorniczkiem cieczy chłodzacej jest złącze 2 pinowe do przednich przeciwmgielnych.1 pozycja przełącznika włącza przednie światła przeciwmgłowe,a 2 pozycja wyłącznika włącza tylne.
obywatel pisze:Czy wogole obowiązkowe jest używanie przednich przeciwmgielnych w trudnych warunkach????
Jak dobrze pamiętam jest, o ile samochód jest w nie wyposażony



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » śr lis 29, 2006 22:18

stonefree pisze:JayT, Nie wskaże, bo takiego przepisu nie ma. Tka jak pisałem japończyki i francuzy mająpo 2 lampy i jeżdżą...
Ja też mam 2 przeciwmgielne z tyłu i jeżdżę :chytry: - ale chciałem wiedzieć, czy robię to legalnie :grin: Fakt, że fabrycznie miałem jedno takie światło, ale jakoś tak się stało, że teraz mam... dwa :hmm:
BTW: Nie tylko japończyki i francuzy - moja druga połowa pomyka Fordem Puma i tam też w standardzie były 2 tylne...


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » śr lis 29, 2006 22:19

stonefree pisze:A co na to twoja wiązka instalacji i wyłączniki postojówek i stopu? Skoro masz 6x21W w stopach, to jes 126W czyli 10,5 A. Przy przewodzie o przekroju 0,75 izolacja to wytrzymuje???
Też mam po 3 na stronie w mkII i najmniejszych problemów nigdy nie było.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości