Problemy z centralnym zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bogi25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 07:40
Lokalizacja: Woking
Kontakt:

Problemy z centralnym zamkiem

Post autor: Bogi25 » śr lis 29, 2006 14:27

Witam wszystkich.
Przesiedziałem przed kompem i szukałem rozwiązania tego problemu ale nie znalazłem więc może mi ktoś z Was udzieli mi pomocy albo porady.
Mam Golfa z 97 r 5 drzwiowy z fabrycznym centralnym zamkiem. Jak go przywiozłem centralny był ale tylko w kluczyku jakiś rok temu założyłem sterowanie z pilota i wszystko działało. Ale ostatnio jak chciałem zamknąć to tylko mrygneły kierunki a zamki się nie zamknęły i nie było słychać pracy zamków. Więc postanowiłem zamknąć go kluczykiem ale zamknęły się tylko drzwi, które przekluczałem. Więc zacząłem zamykać od środka i tu jak wcisnąłem rygielek od drzwi kierowcy to zamknęły się drzwi kierowcy, bagażnik i prawe tylne. Jak wcisnałem rygielek pasażera to zamknęły się tylko pasażera. Nie mam pojęcia co robić i gdzie szukać przyczyny. Jeśli chodzi o otwieranie to z pilota ładnie się otwierają wszystkie drzwi.
Troche się rozpisałem ale jeśli kotś ma jakiś pomysł co robić to proszę o pomoc.
Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 21:38 przez Bogi25, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lis 29, 2006 14:43

problem może tkwić w samej centralce



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » śr lis 29, 2006 20:28

ja stawiam na padnieta pompke od centralnego u mnie bylo podobnie jak zamykalem to zamykaly sie tylko dzwi kierowcy a pasazera musialem zamknac osobno a przy otwieraniu juz wszystko bylo ok wydaje mis ie ze pompka poprostu sie zlurzyla i juz nei pompuje odpowiednije ilosci powietrza morzesz to sprawdzic, ja to sprawdzilem tak odlacz kabelek od pompki w bagazniku i zaciagnij powietrze ddzwi powinny sie wszystkie zamknac jak dmuchniesz otworzc wykluczysz w ten sposob rozszczelnienia na przewodach podcisnieniowych , ewentualnei zostala by elektryka zasniedziale styki , ale watpie , sprawdz najpierw papke _ pozdrawiam


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
kamillotop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 22:23
Lokalizacja: centralna Polsza
Kontakt:

Post autor: kamillotop » śr lis 29, 2006 21:07

U mnie bywa podobnie, tylko tyle ze, jak temu centralnemu sie zachce. Czasem zaskakuje i zamyka wszystki i otwiera, a czasem nie. Dziwne bo pojawil sie problem dopiero nie dawno, tak po prostu ;/



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » śr lis 29, 2006 21:22

moze byc jeszcze nieszczelnosc w ukladzie i powietrze spieprza gdzies bokiem. Ale wtedy raczej sylszalbys jak pompka dziala dluzej niz zwykle. Aczkolwiek cisnienie moze byc wystarczajace zeby wylaczyc pomke, ale za male zeby ruszyc rygielki. mala dziurka i central nie dziala.



Awatar użytkownika
RIF-RAF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: RIF-RAF » śr lis 29, 2006 21:47

ja tez stawialbym na pompe a raczej na uklad wezykow. Mialem podobny problem ale na szczescie udalo mi sie wykryc przeciek.


Loża szyderców & ABF slow and low squad [img]http://img80.imageshack.us/img80/2782/chmuraba4.gif[/img]
VW Klub Polska #444

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lis 29, 2006 21:49

Bogi25 pisze:Jak go przywiozłem centralny był ale tylko w kluczyku jakiś rok temu założyłem sterowanie z pilota i wszystko działało. Ale ostatnio jak chciałem zamknąć to tylko mrygneły kierunki a zamki się nie zamknęły i nie było słychać pracy zamków.
Bogi25 pisze:Jeśli chodzi o otwieranie to z pilota ładnie się otwierają wszystkie drzwi.
Troche jedno zaprzecza drugiemu :-k
Bogi25 pisze:Jak wcisnałem rygielek pasażera to zamknęły się tylko pasażera.
To akurat normalne. Od srodka mozna zamknac "calosc" tylko ryglem kierowcy.



Bogi25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 07:40
Lokalizacja: Woking
Kontakt:

Post autor: Bogi25 » czw lis 30, 2006 19:36

Dzięki za podpowiedzi. Napewno z nich skorzystam i w weekend spróbuje coś zrobić z centralnym. Jeszcze raz dzięki.

[ Dodano: 04 Gru 2006 09:15 ]
Witam ponownie,
w sobote sprawdzilem tak jak napisał falla_x i wszystko bylo OK. Później zamek działał super i kluczykiem i pilotem. Zrobilem chyba ze 100 probek - otwieranie/zamykanie i wszystko działało super. Nietety w niedziele wieczorem sie zdziwiłem bo jak chciałem otworzyć auto to zamki nawet nie drgneły z pilota a z kluczyka otworzyly sie tylko drzwi kierowcy. A zamknąć auto mogłem tylko ręcznie tyl, przez wciśnięcie rygielków, a przód z kluczyka ale drzwi kierowcy a później kluczykiem drzwi pasażera. A dzisiaj rano z pilota sie wszystko ładnie otworzyło ale zamykać musiałem już ręcznie. Już nie wiem o co chodzi zamek działa jak chce. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie. Oczywiście jak się dowiem co było i naprawie to napisze co to było.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn gru 04, 2006 22:05

Bogi25 pisze:Dzięki za podpowiedzi. Napewno z nich skorzystam i w weekend spróbuje coś zrobić z centralnym. Jeszcze raz dzięki.

[ Dodano: 04 Gru 2006 09:15 ]
Witam ponownie,
w sobote sprawdzilem tak jak napisał falla_x i wszystko bylo OK. Później zamek działał super i kluczykiem i pilotem. Zrobilem chyba ze 100 probek - otwieranie/zamykanie i wszystko działało super. Nietety w niedziele wieczorem sie zdziwiłem bo jak chciałem otworzyć auto to zamki nawet nie drgneły z pilota a z kluczyka otworzyly sie tylko drzwi kierowcy. A zamknąć auto mogłem tylko ręcznie tyl, przez wciśnięcie rygielków, a przód z kluczyka ale drzwi kierowcy a później kluczykiem drzwi pasażera. A dzisiaj rano z pilota sie wszystko ładnie otworzyło ale zamykać musiałem już ręcznie. Już nie wiem o co chodzi zamek działa jak chce. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie. Oczywiście jak się dowiem co było i naprawie to napisze co to było.
witam sprawdzales ta pompke tak jak mowilem zdioles rurke z pompki i dmuchales i zasysales powietrze ?? i wtedy dzialalo ? jeesli tak to powiem tak uzbiera j kase na nowa pompke i wszystko bedzize ok to moze dziac sie dla tego ze poporstu pompka jest za slaba moja pompka potrafila zamknac ale juz nie dawala rady otworzyc otwieralo sie tylko mechanicznie i to 1 rygielek jak otwieralem kluczykiem od srony pasazera tez otwieral sie tylko 1 czyli otieralo sie mechanicznie , napisz mi jeszcze tylko czy w momecie kiey otwiera ja ci sie 2 rygielki zamiast 4 to pompka pracuje ?? moze pracuje za krutko, pewnie sie zluzyla ja jua kupilem samochod z taka pompka wiem ze to wydatek 100zl na allegro ale warto ja miale sawoja na 12 pinow sprobuj , stara zawsze za 30-50zl sprzedasz na allego jako padnieta albo czesciowo dzialajaca :) _ pozdrawiam

[ Dodano: Pon Gru 04, 2006 9:08 pm ]
jesli masz jakies pytania czy cus pisz na gg moze razem rozwiarzemy ten problem :)



greg

Post autor: greg » pn gru 04, 2006 22:27

może być jeszcze jedna przyczyna - słaby styk n awtyczce na pompce - raz daje sygnał a raz nie i dlatego czasem pompka działa a czasami nie.



Bogi25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 07:40
Lokalizacja: Woking
Kontakt:

Post autor: Bogi25 » wt lut 06, 2007 09:26

Długo mnie nie było.
falla_x pisze:napisz mi jeszcze tylko czy w momecie kiey otwiera ja ci sie 2 rygielki zamiast 4 to pompka pracuje ??

Pracował ale normalnie czyli do otwarcia tych dwóch nie dłużej.


A więc okazało się, że to nie tylko pompka. A dokładniej coś z jakimś przewodem a pompka spaliła się. W jakiś sposób dostała się do niej woda i pompka padła. Takie mam informacje od elektryka, który się tym zajął. Teraz muszę kupić pompke i poszukać skąd ta woda się tam bierze i powinno być OK. Jeszcze raz dzięki za Wasze rady.

Pozdrawiam.

Pompke już założyłem i teraz wszystko działa super.



MaciejM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 10:14
Lokalizacja: Wrocław

POMÓŻCIE PROSZE !!

Post autor: MaciejM » pt kwie 20, 2007 10:23

Witam. Temat pewenie juz oklepany ale nie moge znalezc odpowiedzi na forum, mianowicie... niedawno kupilem golfa III 1.8 z centralnym i szyber (elektryka), wszystko działało pięknie ładnie, niestety po ulewie dwa dni temu podchodzę do auta otiweram (tylko) z kluczyka drzwi - jest ok.... chce zamknąć i teraz problem- jesli chce zamknąć od strony kierowcy -> otwiera sie szyberdach, jak od strony pasażera otwieraja sie OKNA !! przypuszczam ze pewenie cos zalało ale gdzie szukac i czego szukać ( wiem juz gdzie jest pompa od z.c.), generalnie przy zamykaniu auta z kluczyka elektryka robi w aucie co chce ---> brakuje tylko odpalenia zaplonu :) pomożcie prosze !!



eelizaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 29, 2007 21:51
Lokalizacja: Białystok

Post autor: eelizaa » wt lis 06, 2007 20:35

hehehe ostatni post mnie ubawil przykra sprawa ogolnie rzecz biorac, a ja mam problem bo u mnie zamek u kierowcy kreci sie jakby na pusto i w ogole nie otwiera c.z. od strony pasazera ok ( z tym ze nie otwieraja sie drzwi kierowcy) poradzcie co z tym zrobic i gdzie sie udac do elektryka czy do fachowcow od auto alarmu?? kurde boje sie ze sie zamkne w samochodzie :\


marzenia się spełniają tylko czasem są zepsute :-P

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 169 gości