Klimatyzacja i odgrzybianie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Klimatyzacja i odgrzybianie...

Post autor: MAPET » śr lis 29, 2006 00:44

wiem ze temtow kilka bylo na forum ale ja mam proste pytanko bo jak wlanczam cieple powietrze teraz to przez kilak sekund czuc syf.. wiadomo zagrzybiale moze bcy itp i teraz czy ten caly system nawiewow oplaca sie czyscic samemu i ile to wynosi czy lepiej oddac do warsztatau od klimy? bylem dzis i pytalem takei przeczyszczenei srodakmi ok 80zl...

pzdr
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 15:12 przez MAPET, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Znachor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lis 30, 2004 23:03
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Znachor » śr lis 29, 2006 01:38

Witam
--------

Wbrew pozorom dokładne odgrzybienie wcale nie jest takie proste jak się może wydawać.

Ponieważ serwisach zawsze stoję przy aucie (wiadomo: pańskie oko konia tuczy) to kiedyś będąc ze znajomym miałem szczęście i podpatrzyłem jak odgrzybiali u Marszałka (serwis VW) w Cz-wie.

Mieli spray ok 500 ml i do dyszy przyczepioną półmetrową rurkę.

1. najpierw wyjęli filtr przeciwpyłkowy (jest w komorze silnika, przy grodzi podszybia - chyba tak się to fachowo nazywa) i tam "napsikali" zdrowo (mam nadzieję, że się Apsik nie obrazi ;-).
2. po kilku minutach - jak cały interes się "przegryzł", włączyli dmuchawę (z klimą) na full i odczekali z minutę - dwie.
3. wyłączyli dmuchawę i od środka (czyli z kabiny pasażerskiej) zapakowali tę długą rurkę po kolei we wszystkie nawiewy kabiny następującą metodą:
rurka do końca - ile wlezie, wciskasz "psikanie" i powoli wyciągasz, jednocześnie obracając sprayem tak by uzyskać ruch obrotowy rurki-rozpylacza w kanale wentylacyjnym.
4. odczekanie znowu minuty z hakiem.
5. dmuchawa na full
6. założenie nowego filtra (wymiana zalecana co 10- 15 tysięcy km lub raz w roku) i po robocie.

Serwisant zdrowo się zasłaniał bym nie oblookał co robi i czym "psika" ale nie dałem za wygraną i zdobyłem kompletne know-how, które niniejszym udostępniam. :food:

Po tym jak za odgrzybianie i wymianę filtra skasowali nas 250 PLN to szukałem tego ustrojstwa w sklepach (ciężko było dostać bo dużo na rynku jest różnego pseudoodgrzybiającego dziadostwa ale znajomy mi pomógł). Takim sposobem od roku "psikamy" sobie prawie za free (butla starcza na 3-4 auta).

Mam nadzieję, że pomogłem.

pozdrawiam

-= Z =-

P.S. Jutro postaram się zrobic fotkę tego spray'u i ją tu wrzucić.
Ostatnio zmieniony pt gru 22, 2006 16:38 przez Znachor, łącznie zmieniany 6 razy.


Kupię:
I. fotel(e) Recaro z elektryką
II. uchylne szyby do MK2.
III. pełna lista gratów (ponad 40 pozycji) do MK2 i MK3, które chętnie kupię [UPDATE x]:

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr lis 29, 2006 01:53

P.S. Jutro postaram się zrobic fotkę tego spray'u i ją tu wrzucić.
fajnie by było bo sam kiedyś kupiłem jakiś kicz i zamiast mi odgrzybić to z półmiesiąca dentystą waliło teraz pianki do klimy są na topie wleją szampon do kompieli psów nabiją co2 i byle poszło...


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lis 29, 2006 11:35

Znachor pisze:Po tym jak za odgrzybianie i wymianę filtra skasowali nas 250 PLN
Tymi pier******* ASO powinein sie zająć rzecznik praw obywatelskich...

Ja kupiłem w hurtowni za 25 zł (plack tej samej firmy, co plack'i do tapicerek). Wywaliłem całą butlę na jednego golfa, przy czym u mnie, tak jak u Ciebie śmierdziało z ciepłego nawiewy a klima była OK. Poszło ponad pół litra, wyciekło pod spód.
Psikałem tym przy włączonym ogrzewaniu, a potem przy skręconym.
Tydzień- dwa śmierdzialo w autku (chociaż ten zapach była bardzo przyjemny, pazażeroie sie nim zachwycali ;P , ale ja już miaem dość :vom: :D

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr lis 29, 2006 16:42

Grzesiekk1982 pisze:Tydzień- dwa śmierdzialo w autku (chociaż ten zapach była bardzo przyjemny, pazażeroie sie nim zachwycali ;P , ale ja już miaem dość :vom: :D
właśnie sobie pszypomniałem że to właśnie był plak o zapachu morskim zaraz po użyciu było ok ale zapsikałem cały parownik wszystkie zakamarki też starczył na niecały raz
miesiąć jeździłem na pełnej dmuchawie z otwartymi oknami i 3 wunder baum szlak mnie trafił i od tej pory boje sie kupować jakieś niesprawdzone specyfiki i nie moge się doczekać co to nam pan Znachor, poleci


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Znachor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lis 30, 2004 23:03
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Znachor » pt gru 22, 2006 15:55

Witam po przymusowej internetowej absencji.

Dopiero dzisiaj podłączyli mnie do sieci i mam nadzieję, ze będzie to sprawnie działało.

Na fotce opisywany środek.

Obrazek

Poniżej link do fotki na serwerze:

http://img223.imageshack.us/img223/9589/climjd8.jpg


życząc Zdrowych i Wesołych świąt

oraz owocnego psikania w Nowym Roku ;-)

pozdrawiam
-= Z =-


Kupię:
I. fotel(e) Recaro z elektryką
II. uchylne szyby do MK2.
III. pełna lista gratów (ponad 40 pozycji) do MK2 i MK3, które chętnie kupię [UPDATE x]:

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt gru 22, 2006 16:04

dzieki!! mozesz ew podac gdzie to kupiles czy allegro czy market czy inny sklep?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Znachor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lis 30, 2004 23:03
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Znachor » pt gru 22, 2006 16:12

MAPET pisze:dzieki!! mozesz ew podac gdzie to kupiles czy allegro czy market czy inny sklep?
Witam
--------

Znajomy z FIATA w Tychach mi to załatwił (produkt jest włoski). Ponieważ Marszałek tez to miał to gdzieś to pewnie da się kupić ale ja szukałem tego dobry miesiąc.

Co do Allegro - fachowcy oceniają, że większośc produktów tam sprzedawanych to podróby. Po tym jak zakupiłem przez ten serwis aukcyjny m.in łożyska, czernidło do zderzaków, środek matujący deskę Shella oraz spray do uszczelek Organiki to całkowicie się zgadzam z tą opinią. Miałem wcześniej oryginalne produkty (dokładnie identyczne) więc mogłem sobie porównać. To co kupiłem to nawet nie leżało koło oryginałów.
Ostatnio zmieniony pt gru 22, 2006 16:18 przez Znachor, łącznie zmieniany 2 razy.


Kupię:
I. fotel(e) Recaro z elektryką
II. uchylne szyby do MK2.
III. pełna lista gratów (ponad 40 pozycji) do MK2 i MK3, które chętnie kupię [UPDATE x]:

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt gru 22, 2006 16:13

a mozesz ew zalatwic i jaka cena?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Znachor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lis 30, 2004 23:03
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Znachor » pt gru 22, 2006 16:21

MAPET pisze:a mozesz ew zalatwic i jaka cena?
MAPET - ponieważ uchroniłeś mnie od wtopy wiesz z czym (na marginesie: facet obniżył do 10 kawałków i dalej nie ma chętnych) to, jeśli tylko gość będzie miał (będąc w Tychach, zaraz po Świętach do niego zadzwonię) - masz to ode mnie za FREE jako prezent pod choinkę ;-).

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt gru 22, 2006 16:55 przez Znachor, łącznie zmieniany 1 raz.


Kupię:
I. fotel(e) Recaro z elektryką
II. uchylne szyby do MK2.
III. pełna lista gratów (ponad 40 pozycji) do MK2 i MK3, które chętnie kupię [UPDATE x]:

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt gru 22, 2006 16:43

nie no spoko zapalce jak tylko podaj ew cene i czy masz i pzdr ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pt kwie 20, 2007 10:45

Pytanie do Znachora (i nie tylko). Czy serwisant nie dostawał się do parownika? Z Twojego opisu wynika, że tylko napsikał pod filtr przeciwpyłkowy i wszystkich kratek.



kruk 53090
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 01, 2006 19:09
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: kruk 53090 » ndz kwie 22, 2007 15:15

Prawidłowe odgrzybianie klimy i nowoczesne polega na zastosowaniu środka o nazwie TEROSEPT - tzn. wytworzenie mgiełki urządzeniem ultradźwiękowym i przepuszczenie przez układ nawiewu przy załączonej klimie i wyciągniętym filtrze przeciwpyłkowym. Środki w stylu pianek zawierają wodę, nawilżają wnętrze układów niejednokrotnie powodując utrzymujące sie zapachy w odróżnieniu od TEROSEPTU, który nie posiada zapachu oraz nie zawiera wody.


kruk

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » ndz kwie 22, 2007 21:49

Na tej stronce mozna dostac srodek co polecal Znachor:

http://www.autokosmetyki.pl/clim_czysci ... ,p121.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości