MK3 GTI temperatura max60?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzesss

MK3 GTI temperatura max60?

Post autor: Grzesss » wt lut 15, 2005 19:04

Witam i mam pytanie na wskazniku temperatura max60 stopni,a na cyfrowym temp.oleju miedzy 78 a 82 stopnie i nigdy wiecej(własnie wtedy włancza sie wentylator)o co tu chodzi?Moze ta wskazuwka na tablicy cos nie tak,ale tam nigdy nikt nie wkładał łap.Co Wy na to pozdrawiam.



tofik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 21:15
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: tofik » wt lut 15, 2005 19:41

Walniety czujnik temperatury cieczy:)


Trzeba ciac metal i krzesac iskry!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
koti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 26, 2004 22:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MK3 GTI temperatura max60?

Post autor: koti » wt lut 15, 2005 20:17

Grzesss pisze:Witam i mam pytanie na wskazniku temperatura max60 stopni,a na cyfrowym temp.oleju miedzy 78 a 82 stopnie i nigdy wiecej(własnie wtedy włancza sie wentylator)o co tu chodzi?Moze ta wskazuwka na tablicy cos nie tak,ale tam nigdy nikt nie wkładał łap.Co Wy na to pozdrawiam.
U mnie bylo to samo, wymienilem termostat i jest malinowo :)

Pozdrawiam



Grzesss

Post autor: Grzesss » wt lut 15, 2005 20:25

OK.dzieki wymienie go...:)



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » wt lut 15, 2005 22:18

Czujnik temperatury działa jak załącza wentylator przy ok 90 kilku stopni.Nie patrz na tem oleju bo ona bedzie inna a olej sie dłużej nagrzewa niż płyn. Technicznie po osiągnięciu pełnej temperatury płynu - olej ma taką temperaturę za ok 15 minut. Jeżeli wentylator ci się włącza przy np 70C to walnięty czujnik tem.



fincz

Post autor: fincz » wt mar 29, 2005 00:59

zaden tam czujnik. termostat sie za szybko otwiera i silnik sie nie dogrzewa. ja w swoim GT mialem lepsze roznice. nie wychodzila wsazowka za 60 stopni C a olej mial po daniu w pedal 108 stopni. wymien termostat i bedzie ok.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt mar 29, 2005 09:49

jeżeli wiatrak włącza ci sie przy 60 stopniach (płynu chłodniczego) to raczej nie termostat tylko czujnik temp. , jak bys miał walnięty termostat to by sie nie dogrzewał silnik ale wiatrak z pewnością by sie nie załączał bo niby dlaczego (lub miałbyś zepsuty = zamknięty termostat to byłby tylko mały obieg i by sie woda gotowała ale wiatrak tez by sie nie włączył) bo przypominam, ze wiatrak sterowany jest czujnikiem który jest w chłodnicy więc albo masz walnięty czujnik w chłodnicy (ten który steruje wiatrakiem) i załącza sie juz przy 60 stopniach albo masz walnięty tek drugi czujnik i wskazuje cie niewłaściwą temperature (tzn wskazuje 60 a masz juz ponad 90 i sie załącza wiatrak)
ja osobiście stawiałbym na ten czujnik w chłodnicy
:-)



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » wt mar 29, 2005 11:02

jeżeli temp oleju wskazywana przez MFA jest około 82*C to napewno do wymiany jest termostat, też tak miałem i po wymianie termostatu temp oleju przy nagrzanym silniku i normalnej jeździe (do 110km/h) utrzymuje się około 95*C a wskaźnik pokazywał przed wymianą max 70 stopni chyba że postałem w korku to temp rosła do 90. Co do załączania się wentylatora to przy uszkodzonym termostacie jest to mylące, mnie wlączał się około 80*C a teraz włącza się jak jest ponad 90 mniej więcej patrząc na wskaźnik.



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » wt mar 29, 2005 11:04

a włącza się najpierw pierwszy bieg wntylatora czy od razu drugi?? Bo u mnie chyba na początku drugi i tak sie zastanawiam czy termowłącznika nie mam padniętego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości