[MK3] Coś trze - co to?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

[MK3] Coś trze - co to?

Post autor: fructo » pn lis 27, 2006 07:27

Witam

Mam nastepujacy problem---czasami jak jade na 4-5 biegu czuje na kierownicy i slysze tak jakby cos tarlo-nie jest to glosny dzwiek ale zazstanawia mnie skad pochodzi--zdarza sie to czasami i zazwyczaj jak przyśpieszam--dodam ze napewno nie trą hamulce bo ostatni sprawdzalem-czy to moze byc lozysko kola czy cos innego? bo w sumie jakby bylo lozysko toby tarlo non stop
Ostatnio zmieniony pn lis 27, 2006 16:51 przez fructo, łącznie zmieniany 1 raz.


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn lis 27, 2006 12:18

Gdyby było łożysko to sprawdzić możesz w następujący sposób :
Poprzez podniesienie auta i kręcisz kołem raz jednym raz drugim i albo od razu wyczujesz opór lub usłyszysz tarcie ,lub będziesz miał porównanie obu kółek czy zachowują się tak samo- przy okazji sprawdź czy blachy zgarniające błoto nie trą
Innym sposobem : krótka jazda , taka aby najmniej używać hamulców i sprawdź ręką jak gorące są piasty



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn lis 27, 2006 12:39

U mnie było podobnie po ostrym hamowaniu. Po rozebraniu prawego przedniego koła okazało się, że przesunęła się taka płaska blaszka przy klockach, po zamontowaniu jej na swoim miejscu jest ok. Dodam, że początkowo poszedłem na łatwiznę i wypie... ją całkowicie, ale klocki mi stukały, wię wsadziłem ją, ale tak jak powinno być. Narazie spoko. Choć u ciebie może być coś innego.
Dla pewności zrób tak jak radzi pszczyna, to jest prosty ale skuteczny patent.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn lis 27, 2006 12:53

fructo pisze:czy to moze byc lozysko kola
Wszystko to, co mówipszczyna. Co do łożysk koła to dodam, że najbardziej huczą na zaktęcie. Wjedź w ostry zakręt (np jakiekolwiek skrzyżowanie) z trochę większą niż zwykle prędkością i słuchaj, czy odgłos się nasila (może być zmienny, pulsujący). To samo w lewo i w prawo zrób.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » wt lis 28, 2006 17:18

grzesiek no wlasnie mi trze cos jak jade tak 100-120 przy przyspieszaniu i wlasnie jak wchodze w zakrety bo tu na tychach mamy pelno wysp porobionych i ciagle jak jezdze po miescie to mi \cos trze


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt lis 28, 2006 17:26

fructo pisze:wlasnie jak wchodze w zakrety
Jeśli dźwięk sie nasila na zakrętach, tak jak napisałem buczy, może być pulsacyjny ale jest wyraźnie głośniejszy to napewno łożyska kół.
Podnieś samochód i poruszaj kołami. Może jeszcze nie ma luzów na boki. Potem zakręć, zobacz z jakimi oporami się kręci. Jeśli szumi przy tym to jest 100% pewność że łożyska (bo hamulce zatrzymają koło).
A spróbuj wejść w ostry zakręt 90 stopni, szybko- np 40-60 km/h na pustym dużym placu, jedź po łuku.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » pt gru 01, 2006 07:54

No wiec wchodzilem w zakrety itp ale okazalo sie ze w zakretach trze mi kolo o plastikowe nadkole bo jest dokladnie widoczne miejsce w ktorym trze :D

dalej czuje na kkierownicy tarcie i to zawsze przy predkosci od 100 do 120 przy przyspieszaniu zazwyczaj ale tez przy stalej predkosci ---nikt nie mial nigdy czegos takiego ??? :/ wkurzające jest na maxa


Wszyscy tylko BRAK MOCY I BRAK MOCY :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości