[MK4] metaliczny dzwiek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

[MK4] metaliczny dzwiek

Post autor: dodo14 » pn lis 27, 2006 00:45

Mam bardzo banalne pytanie, otuz kiedy samochod jest w ruch to slysze dziwne dzwieki(metaliczne lub mowiąc inaczej stukanie w szklanke czyms).DZwiek ten wydobywa sie z prawej strony pod maski lub kol, nie jestem w stanie tego dokladnie zlokalizowac. Bylem u kilku mechanikow,kazdy mowil co innego.Udalem sie rowniez do serwisu VW tu znowu gosc mnie zaskoczy twierdząc ze silnik pracuje bordzo dobrze a on nic nie slyszy.Sprawdzil lsamochod na podnosniku i nic nie wykryl.
Ten dzwiek nie jest strasznie glosny ale jest i doprowadza mnie do szalu.
Pomocy moze ktos z was mial taki problem.
Golf 1.4 16v rok prod 1998



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn lis 27, 2006 13:48

dodo14 pisze:otuz kiedy samochod jest w ruch to slysze dziwne dzwieki(metaliczne lub mowiąc inaczej stukanie w szklanke czyms).
Czyli auto się porusza?? Proponuję sprawdzić czy nie ma kawałka sprężyny w kielichu amortyzatora, lub sprawdzić mocowanie klockó, bo być może to one stukają.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK4] metaliczny dzwiek

Post autor: ryjek75 » pn lis 27, 2006 17:06

dodo14 pisze:Mam bardzo banalne pytanie, otuz kiedy samochod jest w ruch to slysze dziwne dzwieki(metaliczne lub mowiąc inaczej stukanie w szklanke czyms).DZwiek ten wydobywa sie z prawej strony pod maski lub kol, nie jestem w stanie tego dokladnie zlokalizowac. Bylem u kilku mechanikow,kazdy mowil co innego.Udalem sie rowniez do serwisu VW tu znowu gosc mnie zaskoczy twierdząc ze silnik pracuje bordzo dobrze a on nic nie slyszy.Sprawdzil lsamochod na podnosniku i nic nie wykryl.
Ten dzwiek nie jest strasznie glosny ale jest i doprowadza mnie do szalu.
Pomocy moze ktos z was mial taki problem.
Golf 1.4 16v rok prod 1998
Czy ten metaliczny dźwięk można by opisać jako "tarcie metalu o metal", "pojękiwanie", itd., czy może jest to takie "jedno soczyste uderzenie z pogłosem" ? :) Czy występuje cyklicznie? Czy od przypadku do przypadku (np. tylko na dziurach, tylko przy skręcie w lewo itp)?

Jeśli ten pierwszy rodzaj - i jeśli występuje podczas jazdy np. na dziurach lub na nierównej nawierzchni, a ponadto występuje jeszcze w momencie puszczenia gazu przy włączonym biegu (hamowanie silnikiem) - to prawie na pewno jest to wyrąbana poduszka pod silnikiem albo pod skrzynią biegów.

Jeśli ten drugi rodzaj, to mogą być wytłuczone górne mocowania amortyzatorów, lub sam amortyzator - zwłaszcza jeśli w warsztacie orzekli że nie ma żadnych luzów...



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 28, 2006 00:49

możliwe jeszcze że katalizator się rozpadł wejdz pod auto walnij w niego łapą i zobacz czy sie nie trzaska jak szklanka albo garnki


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » wt lis 28, 2006 11:32

Dzwięk jest podobny do.. i jak tu to nazwac?
Najbardziej podobny jest do kilkunastu szklanek ktore postawimy na tacy i bardzo lekko bedziemy potrząsac.Wystepuje wylącznie kiedy samochod jest w ruchu i co dziwne najbardziej jest wyrazny na rownej drodze na 3,4,5 biegu.Wystepuje rowniez jak puszcze pedal gazu.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 28, 2006 16:32

to szmate na ziemie, połuż sie na niej i puknij w katalizator i dowiesz sie czy to może być to, no chyba że dysponujesz kanałem :bigok:


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

skint
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: skint » wt kwie 10, 2007 21:50

Witam

U mnie przy przyspieszaniu czasem na dziurach bez przyspieszania było słychać takie metaliczne brzęczenie, rezonans. Byłem z tym w dwóch serwisacj VW i szukali, szukali i nie znalezli. Smarowali zamek maski bo był suchy, zawiasy itp. Szukałem sam, dużo czasu poswieciłem aby to zanleżć, ( prawie 2 miesiace ) aż wykryłem ,ze pod maską z przodu gdzie maska styka się z górną częscią grilla są przetarcia na masce aż do gołej blachy oraz przetarcia na obu końcach grilla. Podkleiłem maskę taką gąbką co się podkłada pod meble i wten sposób pozbyłem się tego dzwięku.


pozdrawiam

jedrek_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 30, 2006 00:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jedrek_z » czw kwie 12, 2007 23:37

Witam

Miałem podobny przypadek a metaliczny dźwięk wydobywający się był spowodowany urwaniem się (pęknięcie sztywnego mocowania tłumika do nadwozia znajdującego się w okolicach za obejmą łączącą dwa tłumiki w połowie auta). Mechanik skręcił to miejsce obejmą i jak ręką odjął skończyło się z metalicznym brzęczeniem.


jedrek
WVGOLF IV 1,6B

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw kwie 12, 2007 23:47

dodo14 pisze:Wystepuje wylącznie kiedy samochod jest w ruchu i co dziwne najbardziej jest wyrazny na rownej drodze na 3,4,5 biegu.Wystepuje rowniez jak puszcze pedal gazu.
to zobacz co się dzieje jak wciśniesz sprzęgło w czasie tego ruchu
czy to zaniknie na chwilę, jak tak to masz problem w skrzyni a być
w mechaniźmie różnicowym ale głowy obciąć nie dam ,
zrób sobie taką próbę jak napisałem ...

btw
a może w kołach latają Ci jakies puszki ze wzbogacym uranem zza wschodniej granicy ? :bajer: :bajer: :bajer:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
kosmot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kosmot » pt kwie 13, 2007 00:04

podobny dzwięk wydaję łącznik elastyczny układu wydechowego

albo........ ten uran :helm:
RobertP pisze: a może w kołach latają Ci jakies puszki ze wzbogacym uranem zza wschodniej granicy ? :bajer: :bajer: :bajer:


1.montaż wspomagania - wykonane
2.wymiana lamp przód na cleary - wykonane
3.wymiana atrapy bez znaczka - wykonane
4.wymiana lamp tył na cleary - wykonane
5.szeroki zderzak przód - wykonane
6.centralny zamek - wykonane
7.zegary z obrotomierzem - :(
8. przyciemniane szyby - :(
9.alufelgi - :(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości