Obsługa komputera pokładowego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

quality
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 14:35
Lokalizacja: Bełchatów

Obsługa komputera pokładowego.

Post autor: quality » ndz lis 26, 2006 14:40

Witam.
Kupilem pare dni temu golfa 4.
W wyposazeniu ma komputer pokladowz. I tu moje pytanie. Jak wlaczyc opcje ' ile pozostalo do przejechania km na obecnym stanie paliwa w zbiorniku przy takim sposobie jazdy '. W instrukcji jest to uwzglednione jednak niewiem jak wlaczyc ta opcje. A moze w niektorych komputerach tego nie ma.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 09:08 przez quality, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 26, 2006 15:33

quality pisze:A moze w niektorych komputerach tego nie ma.
Chyba w niekażdym było bo u mnie też nie ma tej opcji.



quality
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 14:35
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: quality » pn lis 27, 2006 12:49

No wlasnie a to jest chyba najbardziej przydatna funkcja. Zasięg by sie przydał. Mam tam jeszcze kilka rzeczy ktore np niewiem do czego służa. Np wyswietlany jest czas i ikonka zegarka, w instrukcji tego nie ma. Co to moze byc ?



Boogie

Post autor: Boogie » pn lis 27, 2006 12:58

quality pisze:No wlasnie a to jest chyba najbardziej przydatna funkcja. Zasięg by sie przydał. Mam tam jeszcze kilka rzeczy ktore np niewiem do czego służa. Np wyswietlany jest czas i ikonka zegarka, w instrukcji tego nie ma. Co to moze byc ?
Czas pracy silnika, tzn ile czasu upłynęło od momentu odpalenia silnika. Należy przy tym pamiętać, że sumują się czasy pracy silnika, jeśli odstępy pomiędzy poszczególnymi odpaleniami były krótsze niż 2 godziny, dotyczy to MFA1



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 28, 2006 00:57

jak masz kompa tego co ci pokazuje te rózne opcje pod obrotomierzem to nie masz tej opcji to jest w tych co wyświetlacz jest na środku i są tam jeszcze inne fajne funkcje np. brak płynu w spryskiwaczach itp


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lis 28, 2006 03:14

malpastaryrower, no nie wiem, ja mam na środku i nie pokazuje takiej informacji, braku płynu też nie widzi...



Boogie

Post autor: Boogie » wt lis 28, 2006 10:01

malpastaryrower pisze:jak masz kompa tego co ci pokazuje te rózne opcje pod obrotomierzem to nie masz tej opcji to jest w tych co wyświetlacz jest na środku i są tam jeszcze inne fajne funkcje np. brak płynu w spryskiwaczach itp
Qto pisze:malpastaryrower, no nie wiem, ja mam na środku i nie pokazuje takiej informacji, braku płynu też nie widzi...
malpastaryrower ja mam kompa tego co pokazuje różne opcje pod obrotomierzem, a pokazuje mi na środku brak płynu w spryskiwaczach, ba... nie dość, że pokazuje, to jeszcze po 5 sekundach po uruchomieniu daje sygnał ostrzegawczy brzęczykiem. Tak MISIE kojarzy, może dlatego, że mam spryskiwacze lamp przednich?



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » wt lis 28, 2006 13:12

Z tego co ja pamietam z książki to MFA nie pokazuje zasiegu no chyba że jest w nowszych modelach.Czujnik spryskiwaczy jest rowniez nie we wszystkich modelach a sygnalizacja akustyczna pojawia sie kiedy poziom jst niski.Na wyświetlaczu pojawiają się równiez komunikaty tekstowe kompletna instrukcja jest w książce.



Awatar użytkownika
ad.ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt lip 11, 2006 15:11
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: ad.ek » wt lis 28, 2006 14:38

niski poziom plynu byl tylko jak ma sie spryski reflektorów (dlugo sie je pozniej odpowietrza jak pracuja bez płynu(kilkanascie razy trzeba je aktywowac zanim zaczna dawac wode))



Boogie

Post autor: Boogie » wt lis 28, 2006 15:11

Czyli u mnie prawilno.
:D :D :D
A co do MFA to nie widziałem w instrukcji opcji "zasięgu przy danym zużyciu średnim paliwa"
Ale ja mam "stare" MFA w wyświetlaczu pod obrotkiem.
Na pewno takie bajery jak ile przejechano km od ostatniego tankowania oraz ile można przejechać na do następnego tankowania (przy średnim zużyciu) są w Renault, przynajmniej ten Scenic miał, którym jeździłem.



quality
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 14:35
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: quality » śr lis 29, 2006 12:55

Ja mam komputer z lewej strony pod obrotomierzem.
W ksiazce jest wlasnie o "zasiegu jazdy". Ksiazke sciagalem z tej strony.
A moj komputerek pokazuje wszystkie opcje z ksiazki oprocz tego nieszczesnego zasiegu tzn mam:
- srednie zuzycie paliwa
- chwilowe zuzycie paliwa
- ile czasu pracuje silnik
- ile km zostalo przejechanych od odpalenia
- temperature
- zegarek

Sa tez 2 pamieci jedna jest od odpalenia do zgaszenia, a druga ciagla az do okreslonej liczby (9999) albo do restartu komputera.

Moze jest gdzies ten zasieg tylko go nieumiem wlaczyc :P ?
Dodam ze mam wersje samochodu comfort lub sport. Nie jestem pewien bo ma i skurzana kierownice trojramienna i podlokietnik. Samochod sprowadzany z Niemiec. 98 r.



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » śr lis 29, 2006 13:19

Wersje niemieckie mogą się nieco różnić od "naszych".Kierownica trójramienna w skórze i podłokietnik był montowany fabrycznie tylko w wersji Highline i podejrzewam ze taką masz.Najłatwiej bylo by sprawdzić wersje w książce lub na naklejce w bagażniku o ile jest.Mój kumpel ma Highlin-a i komputer ma pod obrotomierzem tak jak u Ciebie.Zasiegu tam nie pokazuje tak samo jak na dużym wyświetlaczu pomiedzy zegarami w moim modelu.Książke którą ściągłeś podejrzewam że masz nowszą wersje bo spotkałem sie z 2 wersjami .Ja mam oryginalną rocznik 99 i tam wyrażnie pisze że nie pokazuje ile pozostało do przejechania.Byc może że w nowszych modelach te opcję dodali.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » czw lis 30, 2006 10:41

Na to akurat nie ma regóły ja mam na fakturze i naklejce koło koła wersje basic a mam wszystko jak w comfortline(welurowa tapicerka, trójramienna kierownica obszyta skórą wraz z gałką- czytałem że zależy od motoru, podłokietnik tył przód, halogeny w reflektorach, autom przyc lustr wst z czujn. deszczu, 16 calowe felgi stalowe, lakierowane klamki, lusterka i listwy zderzaków mfa i jeszcze jakieś pierdoły i nie wiem dlaczego tak jest auto nie bite a wersja niby basic- jakaś pomyłka czy celowe działanie poznania??


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

quality
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 14:35
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: quality » czw lis 30, 2006 10:58

Patrzalem na naklejke i jest napisane "HIGHL" czyli ze niby wszystko dobrze :) Mam dokladnie to samo co "malpastaryrower" tylko ze felgi 15 ALU i niewiem co z czujnikiem deszczu i przyciemnianym lusterkiem wstecznym :P Jak to sprawdzic ? O własnie i powiedzcie mi jak dzialaja podgrzewane lusterka ? Jest jakis przycisk co sie wlacza czy to idzie z obiegu bezposrednio na lusterka ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 314 gości