[MK3 ABU LPG] Obroty :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[MK3 ABU LPG] Obroty :(

Post autor: ultradźwięk » ndz lis 26, 2006 14:26

Witam
Po długiej nieobecności na forum z powodu braku probemów z samochodem, powracam ponieważ coś go znowu trapi.
Samochód zasilany benzyna/LPG 1,6 ABU
Otóż po odpaleniu samochodu(na beznzynie), pracuje równo ale w momencie dodawania gazu nie zbiera się tak jak powinien, jak by sie dusił. Musze mu powoli wciskać pedał gazu. Od razu nie przełączam na gaz bo juz się przkonałem że jak samochód jest zimny to po przerzuceniu na LPG zgasnie (podobno jest to spowodowane jednopunktem w tym samochodzie), dlatego staram sie jechac na benzynie dopóki nie złapie troszkę temperatury. Ale ostatno jeżeli jade sobie na benzynie dojeżdżam do skrzyżowania czy też wrzucam na luz dusi sie i gasnie (nie ważne czy ciepły czy zimny) . Wczoraj bylo to nagminne i dopiero jak przelaczylem na gaz obroty sie ustatkowaly. Po przejechaniu 150 km na gazie i przelaczeniu na benzyne obroty tez sie trzymaly i nie falowaly.
Co to moze byc?
Przewody wymienione, swiece 10tys, kopulka, palec.
Czytalem cos o czujniku Halla czy też o krokowcu, ale czy wowczas na gazie obroty nie powinny również falować?
Nadmienie że zauważyłem ostatnio, że w garażu czuć benzyną (czyżby pompa?), ale dlaczego po rozgrzaniu już tak nie falują?

Panowie dziekuje za wszelkie sugestie które przyczynią się do przywrócenia mojego golfa do stanu używalności. Wczoraj powiem szczerze że myślalem ze nie wróce do domu:(
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 15:03 przez ultradźwięk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz lis 26, 2006 14:39

a sprawdzałeś omomierzem czujnik temperatury płynu?może warto.



kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: kodek » ndz lis 26, 2006 14:56

Młałęm to samo w tym silnkiu i z gazem. U mnie to był czujnik temperatury. Nie duży koszt i wymiana łatwa. Tylko zwróć uwagę na kolor czujnika (chyba żóty).


kodek

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » ndz lis 26, 2006 19:38

Jacenty85 pisze:a sprawdzałeś omomierzem czujnik temperatury płynu?może warto.
kilkakrotnie sprawdzane, wedlug norm ok
kodek pisze:Młałęm to samo w tym silnkiu i z gazem. U mnie to był czujnik temperatury. Nie duży koszt i wymiana łatwa. Tylko zwróć uwagę na kolor czujnika (chyba żóty).
dokladnie żółty, tylko pytanie dlaczego na gazie jest ok pomimo że czujnik jest ten sam??



kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: kodek » ndz lis 26, 2006 20:40

zalewa silnik ssanie


kodek

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » ndz lis 26, 2006 22:01

Ok, spróbuje zmienić czujnik na inny, mam nadzieje że pomoże.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości