[MK3] Śmierdzi z nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt lis 24, 2006 08:12



Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pt lis 24, 2006 10:25

suaweq pisze:zajrze do filtera kabiny
Od tego zacznij ;)



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » pt lis 24, 2006 10:33

suaweq pisze:ziś zaczęło dziwnie śmierdzieć z nawiewu "jak jakby coś tam zdechło"
pewnie powstał jakis grzyb, a domyslam się że masz klimatyzacje, więc proponuje Ci wycieczke do sklepu motoryzacyjnego i zakup środka do klimatyzacji nie wiem dokładnie ile kosztuje ale nieźle pomaga i usuwa smród i stęchlizne z przewodów ogrzewania...Miałem tak w seacie toledo...pomogło bez problemów... Wystarczy że psikniesz to w przewody zasysające powietrze do kabiny przy lekko włączonej dmuchanie i po paru dniach takiej kuracji powinno pomóc, tak jak u mnie...Ale jeśli nie to trzeba szukać gdzie indziej przyczyny...przyczyna może być w filtrze powietrza lub gdzies po prostu zbiera Ci sie woda...


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » pt lis 24, 2006 13:25

W sumie klimy nie masz ale preparat jest dobry i do zwykłych nawiewów...A jeśli chodzi o filtr kabiny to raczej nie powinna byc jego wina, ale zawsze lepiej jest sprawdzić go... Sprawdź również czy gdzieś nie masz małego przecieku na przewodach doprowadzających wode do nagrzewnicy i czy sama nagrzewnica czasem gdzieś nie przecieka...

Z czego masz wykonany ten filtr kabinowy??? Jeśli to syntetyczny materiał to on nie ma prawa trzymać wilgoci, ale jeśli ala wata to zmienić jak najszybciej...


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lis 24, 2006 13:55

Oczywiście Morganelo dobrze gada ;)
Jeśli nie sprawdzałeś filtra kabinowego np. od pół roku, to kup nowy. 17-25 zł, a różnicę widać do razu. Na 100% będzie zapchany (z autopsji wiem) a teraz, kiedy jest wilgotno i deszczowo, będą mniej szyby parować jak dasz nowy. Smród, na 100% od filtra nie pochodzi.
Kup piankę do klimy i wyciśnij ją do anwiewów. U mnie też z ciepłego nawiewu śmierdziało, i to pomogło (o dziwo z kimy nic nie śmierdziało, tylko z ciepłego).
Jedynawada tego rozwiązania, to zapaszek tej pianki, który staję się męczący i przykry po 2-3 dniach uzytkowania samochodu. 2 tygodnie przechodzi ;) U mnie poszła cała pianka, wszystkie wyloty czyściłem.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
MarcOrs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 16:17
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: MarcOrs » pt lis 24, 2006 14:23

Witam wszystkich pozwole sie podłaczyc do tematu bo u mnie tez smierdzi z nawiewu tyle ze spalinami :/ i to nie w korku tylko stoje sobie gdziesz samochodu przedemna nie ma czyli nikt mi nie kopci i tak czuc spalini z nawiewu bardziej czuc jak jest ustawione na zimno na ciepło nie zauwazyłem zeby smierdziało ale moze juz nie czułem :/ wiecie moze cos na ten temat <nie mam klimy> pozdrawiam ;)


PozdraVWiam

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lis 24, 2006 14:45

MarcOrs pisze:wiecie moze cos na ten temat
Wiadomo- nieszczelność w wydechu (jakaś uszczelka przy kolejktorzem, albo coś przerdzewiało pod autem, bliżej przodu.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lis 24, 2006 16:52

suaweq, Nie musisz jej sprawdzać. Wystarczy wpuścić tą piankę we wszystkie otwory (wszystko jest na instrukcji na puszce), w tym te na noogi, na szybe. Potem jak otworzysz i wyjmiesz filtr, to wsuń tam jak najgłębiej rurkę i też tam piankę zapodaj. Nie zaszkodzi nawet jak będie więcej (odprowadzenie powinno być, pianka jak się amieni w ciecz, to spłynie pod auto, tak jak u mnie).
Od wszystkich stron pianka dojdzie do nagrzewnicy. Od filtra jej nie widać, tylko wentylator. Musiałbyś rozkręcać wszystko nad nogami pasażera i tunel środkowy. Nie ma sensu, odkażanie powionno pomóc. Nie szukaj zbędnej roboty. A filtr raczej wymień przed zimą.
Pozdrawiam.



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » pt lis 24, 2006 20:46

Grzesiekk1982, co do tego zapachu pianki to u mnie zostawiłem zamknięty samochód w garażu z włączonym ciepłym nawiewem ustawionym na 1 bieg i tak postał sobie jakieś pare minut, nie pamiętam ale ok 30 minut, a potem wstawiłem akfarelke i przełączyłem na zimne... To pomogło na zabicie zapachu po jakimś czasie... Uczyniłem tak kilka razy... A żeby całkowicie zlikwidować zapach pianki zostawiłem bryke całkowicie otwartą na dworze na cały dzionek...

Filtr żeczywiście jest teraz jak najszybciej wymienić ale na taki syntetyczny broń boże jakieś tam waciaki czy coś w tym rodzaju...


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Fazii177
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 23, 2009 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Fazii177 » ndz paź 25, 2009 14:10

siemka wiesz może gdzie jest filtr kabiny?

[ Dodano: 25 Paź 2009 13:10 ]
oczywiście w mk3



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości