[MK2] ubytek płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

[MK2] ubytek płynu chłodniczego

Post autor: yank » wt lis 21, 2006 18:36

witam , wczoraj pojawił sie u mnie problem z płynem tzn. dolałem i po krótkiej jeździe ok.80km straciłem prawie litr płynu. oglądając auto nie widać mokrych plam z wierzchu jedynie w lewym dolnym rogu pod paskiem rozrządu jest mokry wahacz . Jak myslicie gdzie może być wyciek tegoz płynu, czy ktoś sie spotkał z czymś takim?
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 13:16 przez yank, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » wt lis 21, 2006 18:43

Dokładnie miałem taki sam numer.Wnerwiłem sie tydzień temu,wywaliłem płyn z układu,pozdejmowałem wszystkie węże,poczyściłem króćce od tych węży,poczyściłem węże i malina miodzio.Śmigam na nowym płyniku,aż miło.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt lis 21, 2006 19:43

yank pisze:Jak myslicie gdzie może być wyciek tegoz płynu
w moim przypadku byl peniety zbiornik plastikowy plyny chlodzacego, i tak perfidnie ze w ogole nie moglem znalezc gdzie mi ubywa, a mokre mialem we wszystkich miejscach. i rowniez jak bomberxl, wnerwilem sie i w koncu zlokalizowalem problem :D z VW trzeba krotko.



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » wt lis 21, 2006 20:00

yank, Sprawdź również pompę...wina może leżeć również po jej stronie...Ostatnio przez to przechodziłem i u mnie winna była pompa...ale napewno przy okazji tak jak koledzy radzą przeczyść i posprawdzaj wszystkie złączki i węże...nie zaszkodzi a przyda się na pewno...
mniszek pisze:z VW trzeba krotko.
hehehehe :chytry: :chytry: :mrgreen: :mrgreen: dobre chyba zastosuje...



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » wt lis 21, 2006 20:00

Ja też jutro biorę się za wymianę węży. Też mam ubytki ale wiem gdzie leci właśnie na tych wężykach


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » wt lis 21, 2006 20:12

a właśnie jak i za pomocą czego można łatwo i trwale usunąć osady w wężach... Bo właśnie zerknąłem do węża pomiędzy chłodnicą a silnikiem i mam tam taką niby maż plus biały osad pewnie kamień...Dodatkowo czym przepłukać chłodnice by pozbyć się kamienia, słyszałem gdzieś że podobno kwasek cytrynowy pomaga, co sądzicie o tym????


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » wt lis 21, 2006 20:16

Recepta jest prosta. Zamiast szukać igły w stogu siana udaj się do dwóch sklepów. W papierniczym kup tusz ultrafioletowy a w jakimś elektrycznym/elektronicznym/elektrotechnocznym kup świetlówkę UV albo coś podobnego. Tusz wlej do płynu chłodzącego, nie żałuj go. Uważaj, zeby nie porozlewać go nigdzie. Zrób parę kilometrów, zeby płyna zaczął cieknąć i żeby tusz się z nim dobrze zmieszał. Wieczorem wyjdź ze świetlówką i szukaj gdzie pod maską odbija się światło od tuszu. Tam będą wycieku. Szkoda, ze nie można tak z układem paliwowym...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » wt lis 21, 2006 20:22

A ja tam króćce 120-stką papierkiem,a węże wod z płynem do naczyń i korek też zmieniłem.A takie ślimaczenie na opaskach to powiem brutalnie:
za dużo wody w plynie chłodniczym.
Każdy szanowany golf odwdzięcza się właścicielowi możliwością zabrania płci rozrywkowej na tylną kanapę...HEHHEHEHEHEHEHHEHEHEHHHEHEHE \:D/ \:D/ \:D/ \:D/


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Re: (mk2) ubytek płynu chłodniczego

Post autor: eidos » wt lis 21, 2006 21:09

yank pisze:ok.80km straciłem prawie litr płynu. oglądając auto nie widać mokrych plam z wierzchu jedynie w lewym dolnym rogu pod paskiem rozrządu jest mokry wahacz .
Ja mialem podobny problem i okazalo sie ze pompa do wymiany. Sprawdz po jezdzie czy pod pompa przy kole pasowym jest mokro, tam od spodu jest taki kanalik odprowadzajacy wode na zewnatrz gdy pompa siada. Płym praktycznie leci na asfalt wiec mozna prawie tego wycieku nie zauważyć. Piszesz że mokry jest troche lewy wahacz, to by sie zgadzało bo pompa jest po lewej stronie na samym dole.



McFafik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:19
Lokalizacja: Kraków / Starchowice
Kontakt:

Post autor: McFafik » wt lis 21, 2006 22:58

mam to samo
ok 1-1,5 litra na 1000 km mi ubywa
czasem mam taki wyciek ze az pod autem jest mokro
ale u mnie chyba chłodnica cieknie delikatnie - tez lewa strona tez wachacz mokry


PEUGEOTA206 NIESTETY NIE DA SIę ZROBIC NA GERMAN STYLE :( wiec go sprzedam !!

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt lis 21, 2006 23:49

Morganelo pisze:mniszek napisał/a:
z VW trzeba krotko.
hehehehe :chytry: :chytry: :mrgreen: :mrgreen: dobre chyba zastosuje...
a właśnie że z VW trzeba z uczuciem a odwdzieczy się tym samym.
umnie ciekło przez przerdzewiałą rurke od nagrzewnicy, dzurki !!! były tak perfidnie umejscowione że dopiero gdy wyciągnołem tę pie... rrurke i palcem obdrapałem rdzę pojawiły się cztery dziurki (jedna średnicy 2 mm) wymieniłem na nową od silnika AAM 9bez rezeźby się nieobeszło) i teraz nic nie ucieka


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » śr lis 22, 2006 18:15

marek2907 pisze:a właśnie że z VW trzeba z uczuciem a odwdzieczy się tym samym
marek2907, preferujesz bezstresowe wychowywanie :D



mystical
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 27, 2005 14:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mystical » śr lis 22, 2006 21:48

Mialem u siebie podobny problem. Ubywalo i ubywalo. Oczywiscie po kilku dolewkach w ciagu jednego tygodnia znudzilo mi sie dokupowanie petrygo, znalazlem chwile i wlazlem pod auto. Pompa wody puszczala plyn. Mozna to bylo zauwazyc dwojako: po kaluzy ktora zbierala sie pod autem (czasem kilka kropek a czasem wiecej) i po pieknym sladzie chlapania na masce (od wewnatrz) nad miejscem gdzie znajdowala sie pompa. Szybciutko wymiana pompy i ... to samo. Przy czym juz nie bylo chlapania plynem. Okazalo sie ze fabryczne zaciski przewodow nielatwo doprowadzic do stanu pierwotnego i w miejscu w ktorym wchodza one w pompe plyn uciekal dalej. Wymiana pomogla.



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » czw lis 23, 2006 15:19

Jest rada na te wasze wycieki mi płyn wyciekał na złaczce z pompa. Kupcie sobie panowie PROSZEK K2 DO CHŁODNIC w sklepie motor. lub na CPN wsypcie i gwarantuje ze bedzie dobrze . Bo z czyszczeniem płukaniem itp. troche schodzi a to w mojej metodzie nie jest konieczne juz kilka osób zastosowało tem preparat i byli zadowoleni z efektów :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości