[MK4 ALH] Problem z ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

artdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 20, 2006 13:58
Lokalizacja: Kielce

[MK4 ALH] Problem z ESP

Post autor: artdi » wt lis 21, 2006 08:14

Od pewnego czasu mam w swojej IV-ce 1.9TDI problem z czujnikiem ESP (czujnik przyspieszenia poprzecznego-lub coś podobnego), a mianowicie od czasu do czasu świeci się lampka na konsoli.Po sprawdzeniu na kompie wyszło że to właśnie wyżej wymieniony czujnik jest uszkodzony.Pytanie moje jest takie: Gdzie ten czujnik jest umieszczony i czy można go samemu próbować naprawić (chodzi mi tutaj o sprawdzenie czy wszystko jest OK z podłączeniem)?



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt gru 15, 2006 15:15

rysunek z etos`a, może przynajmniej będziesz wiedział czego szukac :wink:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e67 ... b60ce.html


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » pn lut 12, 2007 12:52

Hej artdi, mam podobny problem z ESP. Czasem działa a czasem nie. VAG wykryl to samo co u Ciebie - czujnik przyspieszenia poprzecznego. Moglbys napisac jak sobie z tym poradziles - kupiles nowy czujnik czy moze jakies prostsze sposoby :)
Pozdrawiam



artdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 20, 2006 13:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: artdi » ndz lut 18, 2007 13:06

Witaj Cris, jak do tej pory to jeszcze nic z tym nie robiłem, oprócz spisania nr katalogowego części, teraz próbuje ja znaleźć na aukcjach albo u producenta (czujnik jest firmy Ate), na razie w niczym mi nie przeszkadza i da się dalej jeździć (jeżdże z tym ponad rok).Prostszych sposobów od wymiany na sprawny na pewno nie znajdziesz, no chyba że ktoś Ci zregeneruje czujnik ale wątpie abys długo pojeździł na takim.
pzdr



greg

Post autor: greg » ndz lut 18, 2007 13:30

myślę że jestem wam w stanie pomóc ..
Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości