[mk 2] Wtrysk rozruchowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

[mk 2] Wtrysk rozruchowy

Post autor: tirsone » pn lis 20, 2006 21:49

Czesc..

Mam łatwe pytanko za łatwe punkty... :grin:

Robię tego swapa swojego ale muszę dokładnie wiedzieć do czego idzie wtyczka od wtryskiwacza rozruchowego? byłbym wdzięczny za info a najlepiej foto.. bo w wiązce którą mam jest jeszcze jakiś dolutowany kabel i sam już nie wiem jak dokładnie ma to wyglądać... a nie chce mi ten drań odpalić... bo mi ten wtryskiwacz nie podaje paliwka i myślę że mogłem coś źle podłaczyć...

Pozdrawiam

ps...foto poglądowe dodaje...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 20, 2006 22:27

Obrazek
niestety schemat bez kolorów kabli, ale może wystarczy?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » pn lis 20, 2006 22:35

u mnie w K-jetroniku idzie do czujnika temp cieczy chłodzącej. U Ciebie jest pewnie KE-jetronik który ma troche węcej elektroniki i coś go jeszcze steruje. Spróbuj na krótko go włanczać i odpalać silnik, kumpel tak zrobił jak mu się coś ze sterowaniem właśnie tego rozruchowego podziało.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn lis 20, 2006 22:41

hmm Panowie ... mam ten schemat i wlasnie nie wiem kurczaki czy dobrze go rozumiem.. bo wg niego między wtyką od wtrysku rozruchowego a wtyką od tego termoczujnika musi byc jeszcze jakies połaczenie z sygnałem od rozrusznika ale w którym miejscu i jakie to juz nie wiem..chyba bede na chybił trafił lutowal...;)


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 20, 2006 22:46

tirsone pisze:połaczenie z sygnałem od rozrusznika
no tak, po prostu tą końcówkę dolutuj do cieńszego kabla przy styczniku rozrusznika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn lis 20, 2006 23:15

Paweł Marek pisze:
tirsone pisze:połaczenie z sygnałem od rozrusznika
no tak, po prostu tą końcówkę dolutuj do cieńszego kabla przy styczniku rozrusznika

jak zadziala to napisze... Dzięki wielkie.... jak jeszcze przylutuje to do dobrego kabla od wtyczki to juz w ogole bedzie święto..:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 20, 2006 23:19

tirsone pisze: jak jeszcze przylutuje to do dobrego kabla od wtyczki to juz w ogole bedzie święto

możesz pomylić sie tylko raz, jak saper, tyle że nic nie wybuchnie :)
a drugi kabelek wiesz gdzie podłączyć, ten jakiś zawór termicznoczasowy czy coś?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn lis 20, 2006 23:22

Paweł Marek pisze:a drugi kabelek wiesz gdzie podłączyć, ten jakiś zawór termicznoczasowy czy coś?
... wiesz z tym jest podobnie jak z tym kabelkiem... hehe...bo na głowicy są dwa pasujące gniazda...;p ale moze znajde gdzies jakies foto z boku głowicy ..bo szczerze wątpię żeby ktoś się tu jeszcze zainteresował moim problemem...


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 20, 2006 23:24

Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » wt lis 21, 2006 10:53

Czesc kolego mam nadzieje ze przydały ci sie fotki które ci wysłałem wczesniej :hmm:

Co do wtryskiwacza to podam ci kolory przewodów jakie sa u mnie do wtryskiwacza tak jak na twoim foto czarny/zielono biały. Przełacznik termiczny w bloku kolory zielono biały/ czerwono czarny. No i do rozrusznika ida chyba czerwono czarny/czarny połaczone sa razem zakonczone mini wsówka tez miałem problem z rozruchem ale zrobiłem sobie wtrysk na krótko jezeli nie uda ci sie tego podłaczyc radze zrób tak samo przełacznik pod kierownica rano pstryk i jedziesz :bigok:



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » wt lis 21, 2006 11:00

Pepu ...dzięki :bigok:
Punkcik i dla ciebie poleciał.... powiedz mi tylko czy ten kabel który idzie od rozrusznika to łączy się tylko z tymi dwoma wtyczkami czy tylko się krzyżuje i leci gdzies dalej? bo z tego co ja mam (kable które mam) to wynika że się tylko krzyżuje a potem gdzie to idzie dalej...ale nie wiem gdzie bo mam ten kabel urwany..
Najpiękniej to by było jakbym mi foto cyknął tych kabelkow..

Pozdrawiam


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » wt lis 21, 2006 12:33

fotki nieda rady bo mi bateria padla w aparacie niemam ładowarki ale nawet gdybym zrobił to ci nic nie pomoze bo ten kabel co idzie do rozrusznika jest w wiazce i niewiem gdzie on dalej zmierza prubój po kolorach dojsc jakos ja własnie podłubałem i zrobiłem sobie ten wtrysk niewiem czy dobrze to zrobiłem podłaczyłem mase do zielonego kabla co idzie do wtryskiwacza i zaczał działac ale niewiem czy to jest poprawne działanie ?
dzieki za punkicik pozdro powodzonka jak cos to pytaj tylko konkretnie bo ja niemam instalacji na wierzchu i niewiem gdzie który kabel idzie dokładnie bo wszystko jest w pancerzu ale jak cos to słuze pomoca :bigok:

[ Dodano: Wto Lis 21, 2006 13:25 ]
Kurcze za szybko sie ucieszyłem wtryskiwacz działa ale nawet wtedy gdy sie silnik nagrzeje i gdy go odpalam na rozgrzanym to go zalewa kurcze niewiem co z tym zrobic jak odłacze ta mase która podłaczyłem do zielonego kabla przy wtryskiwaczu to przestaje wtryskiwac i mam problem chyba wróce do recznego wtrysku :(



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr lis 22, 2006 23:22

ok.. to znowu ja... mam pytanko..

Podłączyłem ten wtryskiwacz rozruchowy tak jak pisaliście ...ale efekt jest taki że owszem paliwo jest podawane bo auto próbuje odpalić...dusi się...czasem strzeli...ale nie może załapać... nie wiem o co chodzi kurde...bo w sumie wszystko podłaczyłem tak jak potrafiłem najlepiej...

Mam pytanko... czy właściwe wtryskiwacze zaczynają działac już po odpaleniu silnika czy równocześnie w wtryskiem rozruchowym?? Bo mi nie dochodzi paliwo do tych wtryskiwaczy... tylko do rozruchowego..i zastanawiam się czy ono jest jakoś potem podawane czy może mam padnięty ew. źle ustawiony rozdzielacz paliwa...

proszę o pomoc... jak ktoś może mi opisac dokładnie jak wyklądają etapy tego wtrysku w KE-Jetronic to będe niezmiernie wdzięczny... :( bo tak to tylko mi zostaje Most Poniatowski...;/


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » czw lis 23, 2006 01:12

Jezeli cos ci zaczyna łapac to powinien działac a co do twojego pytania mój pali tez bez wtrysku rozruchowego ale ciezko łapie .Ale niewiem do konca jak to działa moze ktos inny sie tym zainteresuje sam jestem ciekawy pozdro :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości