[mk3] 2 pytania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lip 22, 2006 15:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: undertow » pt lis 17, 2006 09:06

1. Nie

2. Wewnątrz czy zewnątrz?? (zresztą.. tak czy inaczej odpowiedź TAK) :grin:

Parowanie można porą jesienno-zimową wyeliminować.. a raczej zmniejszyć drobnymi szczegółami typu wymiana dywaników na gumy itp.


be quick or be dead..

Awatar użytkownika
tchopz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt maja 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tchopz » pt lis 17, 2006 11:00

skąd może sie tam brać wilgoć ??
Z powietrza.
Jedziesz, nagrzewasz auto. Ciepłe powietrze absorbuje wilgoć. Potem wysiadasz i auto się wychładza - najszybciej zimne stają się szyby, poczynając od tylnej. Dlaczego tylna, a bo jest tam najmnijszy obieg powietrza i najdalej od źródeł ciepła. No i jak już te szyby są zimne to i stygnie przylegające powietrze. Wilgotność względna powietrza wzrasta do ponad 100% i woda gdzieś musi się pojawić.
Nawet jeśli auto było suche na wiór to kierowca i pasażerowie oddychając wydzielają wilgoć do powietrza.
Wilgoć ma szanse się NIE pojawić po nocy tylko w przypadku auta garażowanego z uchylonymi szybami.

Wiem tłumacze rzecz oczywistą, ale może dla niektórych to nowość. ;)


----------------------------------------------------
Sprzedam Golfa MK3 TDI 1Z 90KM 94r. New Orlean. [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=399008055[/url]

Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » sob lis 18, 2006 16:54

też mnie to troszke drazni w moim goofim;-)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lis 18, 2006 17:00

suaweq pisze:parowanie tyniej szyby czy to norma (straszne dużo wody )??
nie norma !!!! jesli się jęzdzi samemu możesz miec popuszczone nakrętki mocowania lamp tylnich tam po krawędzi może się zbierać wilgoć odprowadzenie wody z szybra zobacz w bagazniku czy masz wszędzie sucho a tak na marginesie sa tzw niewidzialne wycieraczki po umyciu szyb tym preparatem traktujesz je lub preparat przeciw parowaniu szyb są takowe na rynku !!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » sob lis 18, 2006 17:04

a jesli w bagażniku jest wszedzie sucho a szyby paruja? i jezdzi sie samemu. dodam, ze tylne lampy są na pewno szczelne, poniewaz niedawno uszczelniałem je taśma dwustronna zeby było dobrze zrobione przed zimą.



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » ndz lis 19, 2006 11:02

no własnie mam ten sam problem co kolega wyzej

zbiera mi sie woda w okolicach tylnego pasa pod wykładzina i przy pompce od centralnego


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lis 19, 2006 14:42

może masz nieszczelnośc szyby tylniej dodam tylko ze u znajomego w tico (szyba przód klejona ) miała taki defekt!!! za nic nie mógł zlokalizować tej usterki aż w końcu lalismy obwicie wodę na szybę i okazało sie że to jednak wina szczelnosći w zasadzie jej nieszcelności)szyby w rogu musiał udac się do fachowców a oni na nowo ją wprawili teraz spoko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości