[mk2] Jak podpiac wskaznik paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

[mk2] Jak podpiac wskaznik paliwa

Post autor: replay » czw lis 16, 2006 13:38

Przerabialem niedawno moja PN-ke z gaźnika na wtrysk od RP. Wiazalo sie to ze zmiana pompy. Nowa pompa ta z baku ma wtyczke z 3 konektrkami (stara miala tylko z dwoma). Pompe mam podlaczona dobrze bo wszystko jezdzi tylko wskaznik paliwa fixuje :/ Najpierw mialem go podpiety do 3 pinu i cos pokazywal ale źle bo pokazywal mi 1/4 baku a w baku pyło pusto, a jak nalalem do baku pełno to pokazywał że nie ma paliwa :/ Przepialem ten kabelek i zmostkowalem z masa przewodu zasilajacego pompe paliwa .. wydawalo mi sie ok.. ale teraz widze ze pokazuje non stop pełny bak :/ Chłopaki jak podpiać ten durny wskaźnik?? Dodam że mam zegary na 2 wtyki. Kabelek od wskaznikow az do baku został z poprzedniej instalacji.


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
arcadioo997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 30, 2006 12:08
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: arcadioo997 » czw lis 16, 2006 23:21

najlepiej, jakbyś mierniekiem zmierzył opór między tymi trzema wtyczkami. W zwykłym gazniku sa dwie, bo wychylenie zależy od oporu miedzy właśnie tymi dwoma końcówkami. Jak są trzy wtyczki, to wyjściem jest napięcie na jednej względem masy. Jak znajdziesz (z trzech) dwie, między którymi zmienia się opór, to podłącz do tych dwóch(i pamiętaj,że dla oporu=0 - bak pełen, dla oporu=nieskończoność - bak pusty)



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » pt lis 17, 2006 00:18

dzieki, podpiałem :bigok: wczesniej też dobrze podłączyłem tylko blaszka potencjometru (kolo plywaka) byla wygieta i nie stykala :-)


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości