[MK2] Gdzie te czujniki ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[MK2] Gdzie te czujniki ?

Post autor: FosGate » czw lis 16, 2006 00:38

Mam pytanie gdzie mam zamocowac czujnik temperatury oleju w siliku 1.3 NZ i gdzie sie znajduje w passacie 18.16v b3 czujnik temperatury powietrza .....aha gdzie mam podlaczyc wezyk z licznka(ekonomizer) w siliku 1.3 NZ ???
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2006 11:19 przez FosGate, łącznie zmieniany 1 raz.


_______________________________
www.stylepoznan.com

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lis 16, 2006 06:33

FosGate pisze:Mam pytanie gdzie mam zamocowac czujnik temperatury oleju w siliku 1.3 NZ i gdzie sie znajduje w passacie 18.16v b3 czujnik temperatury powietrza .....aha gdzie mam podlaczyc wezyk z licznka(ekonomizer) w siliku 1.3 NZ ???
Czujnik temp. oleju najlepiej zamontować w okolicy filtra oleju, W niektórych modelach jest otwór zaślepiony śrubą.
Czujnik temp. powietrza zazwyczaj montuje się pod zderzakiem.
Wężyk podiśnienia podłącz pod przewód serwa.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw lis 16, 2006 09:20

Mocowanie filtra oleju powinno mieć od góry zaślepiony otwór pod taki czujnik temp oleju. Jak go nie ma to trzeba by je zmienić.

Czujnik temp zewnętrznej montuje się w lewym błotniku pod zderzakiem (tam powinien być otwór do tego przygotowany)


Obrazek

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » czw lis 16, 2006 11:00

FosGate pisze:Mam pytanie gdzie mam zamocowac czujnik temperatury oleju w siliku 1.3 NZ
TheGwiazdor pisze:Mocowanie filtra oleju powinno mieć od góry zaślepiony otwór pod taki czujnik temp oleju. Jak go nie ma to trzeba by je zmienić.
W silniku NZ będzie z tym problem. Właśnie wczoraj zmieniałem olej i filtr i z tego co zauważyłem to nie ma możliwości wymiany podstawy filtra gdyż znajduje się ona bezpośrednio na kadłubie silnika. Jeżeli wychodziły NZ'ki z MFA to gniazdo czujnika musi być w innym miejscu.



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » czw lis 16, 2006 18:40

no wiec wlasnie gdzie mam to zamocowac ??/


_______________________________
www.stylepoznan.com

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lis 16, 2006 22:16

FosGate pisze:no wiec wlasnie gdzie mam to zamocowac ??/

jeśli nie ma możliwości zamontowania w podstawę, to można zastosować "patent" z poloneza. Rzecz polega na dorobieniu trójnika. Trójnik wkręcasz w miejsce czujnika, a do trójnika dwa czujniki - od ciśnienia i od temp. W polonezie jest tak zrobione jako, że jeden czujnik jest do kontrolki a drugi do wskaźnika.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 230 gości