Mokro w samochodzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Mokro w samochodzie

Post autor: mnich » ndz lut 13, 2005 00:39

golf 2 1.3 na wtrysku skrzynia 4 rok 90

Od 2 miesiecy jest posiadaczem ww golfa ale mam problem,
gdy w nocy pada deszcz i przychodze rano do samochodu to po stronie kierowcy i pasarzera jest mokro na dywanikach i pod dywanikami (bardziej po stronie kierowcy).Czy ktoś spotkał sie z takim problemem , jesli tak to jaka jest przyczyna ,z kad ten przeciek ,co sprawdzic ,od czego zacząć .
POMOCY !!

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów
Ostatnio zmieniony sob maja 17, 2008 11:43 przez mnich, łącznie zmieniany 4 razy.



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz lut 13, 2005 01:14

Sprawdz czy nie zacieka ci po bocznej sciance poniewaz na laczeniu blotnika a dokladnie pod nim jest laczenie kilku blach i w tym miejscu blacha ulega korozji przez co woda dostaje sie do srodka.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 02:34

też to mam, niewiem co to, sprawdz też uszczelke przedniej szyby podobno tam cieknie, czy przez wentylator nawiewu ci gdzieś ni eleci, i tak jak kolega piał:) z boku auta przy nadkolach.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » ndz lut 13, 2005 03:10

w innych postach chlopaki rowniez zwracaja uwage na brak folii pod tapicerka drzwi.moze ta jest przyczyna....

zobacz np tu http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=6925


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » ndz lut 13, 2005 04:05

Ja tez mialem ten problem kolo tylniej lampy.Dokrecilem i bylo ok,ale dalej woda stala z tylu od strony kierowcy,nie znalem przyczyny



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz lut 13, 2005 09:41

miałem kiedyś mk1 , jak chociaż troche popadało to prawą noge miałem całą mokrą a lewą nic (jak miałem jasne buty i wychodziłem z auta to jak pajac wyglądałem z jednym mokrym butem) , i jak juz ktoś wyzej napisał warto sprawdzić uszczelke przedniej szyby, tylko warto sie jaj naprawde dokładnie przyjżeć , bo moze wyglądać na całkiem dobrą a moze puszczac wode u mnie własnie tak było, trzeba jednak zdjąć deske rozdzielczą



janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » ndz lut 13, 2005 10:04

Jak jadę w ulewie to mi zamaka tapicarka na drzwiach od dołu do 10 cm wysokości , czy to te folie w środku są niezczelne i gdzie je kupić , raz szarą taśmą kleiłem i słabo trzyma.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz lut 13, 2005 11:49

Przyczyn może być wiele, jak chcesz dojść skąd ci cieknie to poodkręcaj wszystkie dostępne plastiki, podnieś wykładzinę i szukaj zacieków czarno-rdzawych. W miejscu w którym cieknie od dłuższego czasu na pewno bedzie zaciek po, którym powinieneś dojść do miejsca z którego dostaje sie woda.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 12:45

janusz przybylski pisze:Jak jadę w ulewie to mi zamaka tapicarka na drzwiach od dołu do 10 cm wysokości , czy to te folie w środku są niezczelne i gdzie je kupić , raz szarą taśmą kleiłem i słabo trzyma.
tak, to brak folii albojakas sztukowana czy nieszczelna.
najlepiej załozyć nowa, idz do ogrodniczego, kup folie taka grubszą, i dotnij na wymiar i przyklej.
cała filozofia, najlepiej jakimś dobrym szczelnym klejem.
mozesz mieć też zapchane otworki odpływowe w drzwiach na dole, chyba po 2-3 na każde drzwi sa od dołu. jak woda niema gdzie wyleciec to sie uzbiera i przez folie prubuje przelać.


Mk3 GTI 16V ABF

janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » ndz lut 13, 2005 13:48

raczej załoze nową folię , chyba dachowa będzie najlepsza , otworki w drzwiach mam drożne , tylko te taśmy kejące są do du..y , żadna nie trzyma , nawet ta srebrna pod wpływem wilgoci puszcza.



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » ndz lut 13, 2005 14:15

sprawdzilem drzwi i nie ma foli w nich, ostatnio zaczalem przykrywac na noc przednia szybe i maske do polowy i wody nie ma ,no ale teraz pytanie ktoredy to cieknie,krew mnie zalewa bo caly czas jest zimno i nie chce mi to wyschnac a wiadomo jak zacznie gnic to bedzie straszny smrod.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 14:54

janusz przybylski pisze:raczej załoze nową folię , chyba dachowa będzie najlepsza , otworki w drzwiach mam drożne , tylko te taśmy kejące są do du..y , żadna nie trzyma , nawet ta srebrna pod wpływem wilgoci puszcza.
zastanawiam sie czy takim butaprenem jak byś dobrze rozprowadził i na to folie to czy by nie złapało szczelnie, znacie jakies kleje zeby to podlepic? ewentualnie taśma dwustronna ale niewim czy to szczelne i napewno nie tak jak klej.


Mk3 GTI 16V ABF

mozik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 01:39
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski

Post autor: mozik1 » ndz lut 13, 2005 18:00

otwórz klape silnika i sprawdz podszybie(tu gdzie silnik wycieraczek i cała reszta) miałem tak brakowało mi uszczelki przy lince od otwierania maski. jak popadało, albo umyłem autko wycieraczka wewnątrz pływała. jeśli to od drzwi jak pisali inni to trzeba przepchać odpływy w dolnej krawędzi drzwi. pozdro



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

poszukaj w poradach

Post autor: piru » ndz lut 13, 2005 19:03

w poradach jest temat :,,Woda w golfie" czy jakos tak. Super opisane ,mnie pomoglo w lokalizacji przecieku i mam ok :satan:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 109 gości