[mk2] Woda w autku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

[mk2] Woda w autku

Post autor: SkinnerPL » wt lis 14, 2006 00:03

Siemka
Od pewnego czasu.. tj odkad parkuje autko pod chmurka mam caly czas wode w deszczowe dni na wycieraczce po stronie pasazera... odkrylem calkiem nie trudno ze woda leci ta droga gdzie jest caly ten silnik co ciagnie powietrze do ogrzewania... nie wiecie jak to naprawic? Ogolnie to nie widzialem zeby bylo mokre tam na samym silniku tylko bardziej jak jest ten tunelik co dalej leci nim powietrze...
Pomocy!!



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lis 14, 2006 14:36

ja wiem :) jak otworzysz maske dostan sie do wentylatora od gory, zdejmij ta kratke oslaniajaca i zobacz jaka pod nia jest uszczelka, na pewno jest sparciala , a jak sie nie chcesz bawic w sciaganie to silikon na palucha i dookola na sucha czysta powierzchnie zakleic i po kłopocie, sprawdz tez kanały ktorymi woda ma odplywac z podszybia, Pozdro.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt lis 14, 2006 16:30

Problem sobie rozwiazalem... silikonem zakleilem taka dziurke gdzie jest taka rynienka na podszybiu bo tam mi sie ta woda lala jak samochod stal pod katem w strone nawiewu...



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt lis 14, 2006 16:34

Dokładnie tak jak napisał guti trzeba zajrzec pod plastik mocowania filtra przeciwpyłkowego (lub sam pastik gdy go niema) I załatwić sprawe silikonem. Czasmi jest taka sytuacja ze pod tym plastikiem w miejscu uszczelki jest rdza warto to oczyścić i zaobczyć takze czy zalegajace liście nie blokuja spływu wody. Jesli to nie pomoze to warto sie przyjrzec foli na drzewiach.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lis 14, 2006 18:28

SkinnerPL pisze:Problem sobie rozwiazalem... silikonem zakleilem taka dziurke gdzie jest taka rynienka na podszybiu bo tam mi sie ta woda lala jak samochod stal pod katem w strone nawiewu...

dziurke zakleiles?? ta ktora ma spływac woda?? no jezeli o tej mowimy to bedziesz mial powodz na podszybiu po deszczu


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt lis 14, 2006 19:09

jesli dobrze rozmumiem, dziurka, ktora zalatales to jest to odplyw wody ! nie moze byc zatkana :)

Spradz najpierw drożność obu tych otworkow, po obu stronach auta, bo jesli sa niedrozne to Ci splywa woda do wentylatora jak auto stoi na pochylosci



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości