[mkII] Pobor pradu i ladowanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mkII] Pobor pradu i ladowanie

Post autor: MaSa_Golf » ndz lis 12, 2006 00:41

Witam.
Kupilem nowy aku, nie mam z nim problemow, ale gwarancje powiedzieli ze mi podbija dopiero jak naprawie ladowanie i zmniejsze pobor pradu.
Gdy bylem kupowac, to mialem niedociagniety pasek, i ladowanie na swiatlach i dmuchawie bylo 12.6V
Dzisiaj podciagnalem pasek, przeczyscilem styk masy do lapy skrzyni, styk grubego kabla przy altku, styk grubego kabla przy rozruszniku, klemy mam czysciutkie (nowe klemy, nowy aku).
W tej chwili przy wlaczonych swiatlach i dmuchawie mam ladowanie 13.7V na aku, 13.8V na altku, na wyloczonych wszystkich urzadzeniach el. mam 13.8V na aku

Pobor pradu mam 0.23A, i zmniejsza go tylko wyjecie bezpiecznika nr 3 (jest na nim alarm, zegar i radio) i spada do 0.20A :/ wyciaganie pozostalych bezpiecznikow i przekaznikow nie powoduje zmniejszenia poboru pradu :( Czy taki pobor jest prawidlowy czy za duzy (gosciu od aku mowil ze max 0.08A powinno byc, sciemnial czy mowil prawde?), jesli pobor jest za duzy to gdzie jeszcze moge szukac zwarc itp?

A co do ladowania to co moze byc przyczyna takiego ladowania? Padly mi szczotki jakies 6 m-cy temu i wsadzilem nowy regulator napiecia (Hella) wiec jego wykluczam.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lis 12, 2006 00:55

MaSa_Golf pisze:A co do ladowania to co moze byc przyczyna takiego ladowania
ładowanie jest ok
co do poboru prądu to to też by się nie czepiał - jak ja wymieniałem baterię to pobór miałem w granicach 0,48A (alarm) i elektromech. sie nieczepiał


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lis 12, 2006 09:34

misiek10111 pisze:jak ja wymieniałem baterię to pobór miałem w granicach 0,48A (alarm) i
przy alarmie taki pobór to może być, ale bez żadnych odbiorników 0.23 to nieco za dużo.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 12, 2006 10:56

w VW jest dopuszczalny pobór prądu jest od 1 do 3 mA oczywiście bez alarmu i innych dodatkowych odbiorników prądu jak masz większy to najpierw odepnij kabel rozrusznika i alternatora , pomierz sobie pobór prądu i jak Ci spadnie to podłączaj potem po kolei , bo najczęstrzą przyczyną jest zawilgnięty i zabrudzony rozrusznik a potem dopiero alternator i to ze masz ładowanie 13,8 to nie znaczy ze wszystko w nim jest ok bo powinno byc 14,3 choć 13,8 jest dobre to sprawdzić warto przed zimą



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz lis 12, 2006 11:32

ja mam pobór pradu przy włączonym alarmie 0.05 A.... i jest git



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 12, 2006 12:47

pushkin77 pisze:ja mam pobór pradu przy włączonym alarmie 0.05 A.... i jest git
no to masz całkiem dobrze z włączonym alarmem



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lis 12, 2006 15:41

Ja mam pytanie odnosnie ladowania aku prostownikiem. Czy ladowanie aku prostownikiem ma jakis wplyw na jego funkcjonowanie, sprawnosc? Ladowalem 3 miesiace temu. I dzis musze ladowac znow, bo zas sie oslabil, jest niedoladowany, jezdzilem ostatnie 2-3 tygodnie odcinki 0,5-2km z czestym odpalaniem...


www.SportCom.PL

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lis 12, 2006 15:51

MrUkAs pisze: Czy ladowanie aku prostownikiem ma jakis wplyw na jego funkcjonowanie, sprawnosc?
oczywiście, że ma. Jeśli go nie doładujesz to szybko się wykończy. Ładowanie prostownikiem nie ma żadnego ujemnego wpływu na żywotność aku. Prąd ładowania 10-cio godzinny i na pewno będzie dobrze. Większość prostowników działa w ten sposób, że w miarę naładownia prąd maleje.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lis 12, 2006 16:47

bodzio_j pisze:
MrUkAs pisze: Czy ladowanie aku prostownikiem ma jakis wplyw na jego funkcjonowanie, sprawnosc?
oczywiście, że ma. Jeśli go nie doładujesz to szybko się wykończy. Ładowanie prostownikiem nie ma żadnego ujemnego wpływu na żywotność aku. Prąd ładowania 10-cio godzinny i na pewno będzie dobrze. Większość prostowników działa w ten sposób, że w miarę naładownia prąd maleje.
Juz sie balem, ze jak bede tak czesto ladowal prostownikiem to mi sie aku wykonczy. Dobrze, ze tak nie jest:) No u mnie laduje go 3A (na wskazniku prostownik ma do 6A) i widze, ze co jakis czas spada prad ladowania. Zaczalem ladowac kolo 14 wiec na ranem wylacze, bo pewnie prad spadnie juz do 0.


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
grabarz_x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 18:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: grabarz_x » ndz lis 12, 2006 22:07

ladowanie ok......moze masz syrene z wlasnym zasilaniem...i jest bezposrednio do aku podłaczona....jezeli tak to jest popsuta...sprawdz..pozdro!!


NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI......

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » ndz lis 12, 2006 23:21

Syrene mam bez wlasnego zasilania, jak odlacze aku to przestaje wyc



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » pn lis 13, 2006 01:05

jak bedziesz często ładował akumulator prostownikiem to i on bedzie miał mniejszą żywotność, zacznie sie wydzielać masa czynna i tu mógłby sie zacząć wykład...



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn lis 13, 2006 11:22

Ryhoo pisze:jak bedziesz często ładował akumulator prostownikiem to i on bedzie miał mniejszą żywotność, zacznie sie wydzielać masa czynna i tu mógłby sie zacząć wykład...
3x do roku to czesto? U mnie tak wychodzi, ze musze 2-3 razy w roku ladowac...


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 556 gości