[MK3] elektryczna szyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrprezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 11, 2006 16:06
Lokalizacja: Krakow/ Nowy Sacz

[MK3] elektryczna szyba

Post autor: mrprezes » sob lis 11, 2006 16:12

witam! mam taki problem z tylna szyba w golfie 3 (elektryka seryjna). nie wiem dokladnie, co sie stalo, ale w kazdym razie mechanizm nie trzyma szyby, szyba sama opada i nie dziala podnoszenie szyby. silniczek 'bzyczy', gdy sie wlacza sterowanie szyba. co sie tam moglo uszkodzic? wie ktokolwiek, jak to tam wyglada caly ten system sterowania ta szyba? moze spadla z jakiegos zaczepu czy cos? jesli, ktos cokolwiek wie prosze o pomoc. pozdrawiam i z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 11, 2006 16:32

Po 1 czy jak słycjać silniczek, to nie stuka/chrobocze przypadkiem (tak, jakby przeskakiwały kółka zębate)? To by oznaczało wywaloną przekladnię, a co za tym idzie wymianę kpl mechanizmu.
Po2 jeśli szyba dobrze działałą i nagle spadła, nic nie stuka, nie przeskakuje, to mogła spaść z mocowań i trzeba to tylko jakoś poskładać.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 11, 2006 16:36

Musisz po prostu zdjąć tapicerkę, odkleić folię i zobaczyć. Stawiam na urwaną linkę. Dorobią ci na Zakopiańskiej w Kraku za 4 dychy jeśli faktycznie się urwała.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mrprezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 11, 2006 16:06
Lokalizacja: Krakow/ Nowy Sacz

Post autor: mrprezes » sob lis 11, 2006 20:19

rozebralem i yyyyyyy.... w kazdym razie zadnej linki nie widzialem, ktora by laczyla szybe z silniczkiem. znalazlem dwie, ktore sa polaczone z koncami szyny. zauwazylem, ze nie wiem po prostu jak wyglada sprawny mechanizm, a drugich drzwi nie bardzo mi sie chce rozbierac. a tam na zakopianskiej mogli by to zdiagnozowac za rozsadne kwoty?? pozdrawiam i dzieki za rady



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 11, 2006 21:22

To co dochodzi do szyny to pancerzyki linki. Wyczujesz ją palcami z tyłu w szynie - kształ litery C w przekroju. Tak czy inaczej trzeba machanizm wyciągnąć. 1 śróba od mocowania szyby, 3 od mocowania mechanizmu (tylko poluzować), odczepić wtyczkę i wszystko dołem wyjmiesz. Na Zakopiańkiej dorabiają linki, myślę że za dychę więcej ci pomogą wyjąć jeśli sam nie dasz rady. Tyle że to faktycznie nie na 100 procent linka, te trybka też mogły sie obrobić, chociaż bardzo wątpię.

[ Dodano: Sob Lis 11, 2006 8:25 pm ]
Aha, żeby potem ew. założyć nową linkę potrzebujesz śróbokręt gwiazdkowy ok 4mm - nie pamiętam dokładnie. żeby odkręcić pokrywę bębna na który nawija się linka.
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 23:17 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 11, 2006 23:09

Paweł Marek pisze:Tyle że to faktycznie nie na 100 procent linka, te trybka też mogły sie obrobić, chociaż bardzo wątpię.
Też mi się wydaje, że nie ząbki, bo by wcześniej zaczęły się problemy typu powolne unoszenie szyby, przeskoki w trakcie podnoszenia szyby itp. A kiedy by nawalała bardziej, to by dało się jej "pomóc" rękami i u góry by się jeszcze trzymała. Potem szyba nie chce iść i charakterystycznie chrupie... Tyle, że tylne się rzadko używa, mało prawdopodobne... mrprezes, nie było takich objawów? Albo woziłeś destrukcyjnie działające na samochodową elektrykę małe dzieci :chytry: :hehe:
Też bym stawiał na coś z mocowaniem, niż wytartą przekładnię.
Również dzięki i pozdrawiam.



ostryb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 01, 2006 23:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ostryb » ndz lis 12, 2006 00:13

Ja miałe podobny przypadek, mianowice wyłamał mi sie kawałek plastiku (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) na elemencie na którym jest oparta takze szyba, dociskający i przytrzymujący linke na swoim miejscu. Prawdopodabnie tego elementu nie da sie kupic i trzeba kupowac całą prowadnice (czy coś w tym stylu). A zrobiłem to domowymi ślusarskimi metdami, wyciałem dwa kawałki grubszej blachy nawierciłem w nich 2 otwory i wszystko skeciłem (śrubami M3 od gory i od dołu tą linke) aby linka mi sie nie przesuwała sie. juz 7 miesiecy działa jmi bez zazutu i mysle ze podziała dłuzej niz jakbym wstawił nowy element :)



Gucio1z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 17, 2008 08:39
Lokalizacja: OSTROWITE k/ OSTRÓDY

Post autor: Gucio1z » śr wrz 17, 2008 09:38

Witam! Jestem nowy na forum. Częściej szukam gotowych rozwiązań i dlatego rzadko się udzielam. Mój problem polega na tym że gdy chce otworzyć prawą przednią szybę to słychać tylko takie tykanie i przygasa światło w kabinie. Czy może mechanizm gdzieś sie zblokował? I jak poprawnie zdjąć nakładke z włącznikiem szyb. Dzięki za ewentualną pomoc.


Wasylek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 249 gości