[MK3] Sensor ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

strin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 19:23
Lokalizacja: Kraków

[MK3] Sensor ABS

Post autor: strin » pt lis 10, 2006 11:00

Witam
Mam VW Golfa 1,6 benzyna z 1998 roku. Ostatnio zaświeciła mi się kontrolka ABS. ABS nie działa. Nie chcę jechać do serwisu - chciałbym naprawić to sam. Dlatego potrzebuję informacji, jaka jest wartość (mocy, siły, lub czegoś tam) sensora ABSu. Wiem, że ta wartość jest różna z przodu i z tyłu. Jeśli ktoś ma jakieś informację, to proszę o podanie ich tutaj.
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 01:32 przez strin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » pt lis 10, 2006 11:12

Może wystarczy wyczyścić same styki? U mojego kolegi w MK2 pomogło.

Zobacz ten temat:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=60473


FORD
Fix Or Repair Daily

rol6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 31, 2005 13:30
Lokalizacja: Poznań/Skórzewo

Post autor: rol6 » pt lis 10, 2006 15:20

Podłącz samochód pod VAG-a i będziesz wiedział z czym jest problem.
Nie musisz jechać do sewisu, poszukaj na forum. Pewnie znajdziesz w Krakowie ludzi, którzy mają VAG-a i chętnie pomogą.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 10, 2006 15:28

przeczyszczenie styków oczywiście że pomaga ale jak juz jest walnięty któryś sensor? to bez osprzetu nie ma szans sprawdzic chyba że ktoś ma takowy sensor i za kazdym razem przekładac wtedy się dowiesz który to i czy wogóle chodzi o sensor. bo oprócz tego jest jeszcze komp ABS i pompa abs i instalacja elektryczna vag jest naj leprzym rozwiązaniem



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 11, 2006 01:42

Smaczny pisze:Może wystarczy wyczyścić same styki? U mojego kolegi w MK2 pomogło.
dziejo pisze:wogóle chodzi o sensor. bo oprócz tego jest jeszcze komp ABS i pompa abs i instalacja elektryczna vag jest naj leprzym rozwiązaniem
Jeśli się ma dużo czasu to nei zaszkodzi oczyścić, a jeśli się ma więcej kasy niż czasu, to jechać na VAG'a dowiedzieć się co nawaliło. Jeśli to czujnik w kole, to postąpić tak, jak opisałem w tym temacie, do którego link kolega powyżej podał. Chociaż samemu z multimetrem też można to sprawdzić ;)
Ale raczej będzie to zabłocona "zębatka" przed czujnikiem, bądź sam czujnik, ewentualnie wtyczka (jeśli takowa jest) oraz przetarty przewód (mniej prawdopodobne).
Jeśli VAG pokaże, że to czujnik, a czyszczenie styków czujnika pomoże tylko na chwilę, to czujnik do wymiany. 25-30 +KW na Allegro oryginał.
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości