Mk2 1,8GTI szarpie, przerywa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mk2 1,8GTI szarpie, przerywa

Post autor: krzysiekp81 » wt lis 07, 2006 13:15

Wiatam

Moje autko przy dużej wilgotności, deszczu, śniegu itd. nie chce jeździć w zeszłym roku wymieniłem kable, świece, kopułkę, palec. Komplet. Auto nadal nie jeździło. Ale było upalne lato i było ok bo było sucho. Ale teraz znowu się zaczyna. Podjechałem do warsztatu tam Panowie pololi wodą całą elektrykę i nic auto nawet nie zareagowało, wyjechałem z warsztatu i przejechałem się po kałuży i od razu był efekt.

Moje pytanie. Czy pod autem są jakieś przewody które idą np. do pompy paliwa? Może jest gdzieś któryś przetarty i w momencie zetknięcia się z wodą prąd ucieka.

Z góry dziękuję za wszelki odpowiedzi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » wt lis 07, 2006 13:39

Witam, po przeczytaniu twojego posta stwierdzam ze mialem podobnie, tez wymienilem wszystko poza czujnikiem halla, i auto nadal nie jechalo, defekt wykryl sie przypadkowo w momencie gdy chcialem zmienic uszczelke pod kolektorem a w sumie pod kolektorami, wtedy po wymontowaniu ich jeden byl pekniety, konkretnie to wydechowy i nie wiem jak jest w gti ale w gt sonda lapala przez to bledy i podawala za duzo paliwa auto gaslo, szarpalo, normalnie nie jazda.
Moze byc czujnik hala bo tesciu ma tak w swoim vw latem smiga super, zero klopotow a jak pada deszcz badz wpadnie w duza kaluze to najlepiej jak ma za soba suszarkke, albo musi czekac az troche furka przeschnie :)

z drugiej strony ty masz chyba sonde przy katalizatorze wiec moze jest tam jakas nieszczelnosc albo woda jakims cudem sie dostaje i wtedy komputer gubi plynnosc podawania benzyny i auto nie jedzie.

wiecej pomyslow nie mam, moze akurat cos ci pomoglem a jak nie to napewno znajdzie sie ktos inny na forum :) pozdrowka


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekp81 » wt lis 07, 2006 14:01

w tym senk że ja sonde mam odpiętą całkowicie i bez sondy jeździłem i jeżdże a ten czujnik Halla jest gdzieś w bloku pod kolektorem??



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » wt lis 07, 2006 17:47

czujnik hala jest pod palcem tzn sie sciagasz kopulke, pozniej palec i tam jest taka kosteczka z ktorej odchodza na bok przewody, kiedys jak zmienialem czujnik temp to nie chcacy polala mi sie woda na caly aparat i kicha auto nie chcialo jechal ale chodzilo w miare plynnie


jak cos to poszukuj w poradach, byl temat jak wymienic samemu czujnika hala


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 206 gości