[MK3] Zle pali przy wilgoci..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marclip1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:43
Lokalizacja: uop6
Kontakt:

[MK3] Zle pali przy wilgoci..

Post autor: marclip1 » ndz lis 05, 2006 13:12

dziś leje jak zapaliłem maszyne[1.4 abd] to chodził na trzy gary za chwile na cztery póżniej na trzy i tak w kółko ,pózniej jak się rozgrzał to było ok . mam pytanie czy coś sie psuje czy to wilgoc albo woda
Ostatnio zmieniony pn lis 06, 2006 00:14 przez marclip1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » ndz lis 05, 2006 13:19

Przy dużej wilgotności powietrza wychodzą wszelkie niedomagania układu zapłonowego co może się objawiać właśnie np. paleniem na 3 gary. Być może kable WN lub rozdzielacz mają gdzieś przebicie. Oczywiście stan świec też wypadałoby sprawdzić.
pozdro


To jest miejsce na Twoja reklamę

marclip1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:43
Lokalizacja: uop6
Kontakt:

Post autor: marclip1 » ndz lis 05, 2006 13:40

ale jak jest ciepło to wszystko gra



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » ndz lis 05, 2006 13:43

Jesli czujesz sie na silach to zdejmij kopulke i sprawdz stan palca i kopulki ewenlualnie delikatnie je papierem sciernym przetrzyj. Ale czesta przyczyna takiego zachowania sa przewody na ktorych pojawia sie przebicie i iskra ucieka gdzies na przewodach zamiast na swiecy.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » ndz lis 05, 2006 13:47

Teraz-zimno i wilgotno=przebicia i kiepska iskra,latem-ciepło i sucho=mniejsze szanse na efekty specjalne elektryki.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lis 05, 2006 16:41

marclip1 pisze:mam pytanie czy coś sie psuje czy to wilgoc albo woda
sprawny układ zpłonowy nie powinien reagować na wilgotność otoczenia najprawdopodobniej ddostaje się woda na cewkę - przewody wys napięcia -aparat zapłonowy a to że na ciepłym silniku jest ok znaczy że woda (wilgoć ) odparowuje z pod maski( jak siadła mi kopułka to objaw był ten sam ale cały czas bez względu na aurę na dworze



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości